Nova: Babicovy dobroty RSS

Štítky: , , , , ,

180 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 59: Díky za odkaz, mě minule ty stránky TV Nova shazovaly počítač a dostal jsem se jen k jednomu přepsanému receptu, tak jsem to tentokrát ani nezkoušel hledat.

    Ke kimchi – opravdu to dává jenom uležet do lednice, vůbec to nemá šanci ani trochu zkvasit. (smajlík s vytřeštěnýma očima). Výsledek pravděpodobně vůbec nebude kyselej (ocet tam také není). Zálivka až na absenci rybí omáčky vypadá rozumně. Škoda, že tenhle díl nebyl vysílanej před kimchi scukem, bylo by zajímavé to dát mezi ostatní vzorky.

  2. Dopuručuji p.t. diskutérům tento klub :) a Babica fetisismus :)

  3. Moirain:

    tohle mě po ránu naprosto odrovnalo!!!!! :DDDD !!!!! je to bůh!!!!

    Tvrdý játro neni tak dobrý jak měkký játro.

    Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.

    Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.

    Je to supr… Jednoduchý a postaví to každýho šohaje na nohy, vyčistí tělo, dodá žaludku mikrofloru, vitamíny, odbourá to všechny i volný radikály a hlavě dodá sebevědomí, žloutky prý i vlasy a lesk, taky trochu jsou afrodiziakem. Tak to přece musí bejt i zdravý…

    Ratatule. „Dneska si uvaříme ratatuli.“

    Pakliže budete mít štěstí jako já, že váš manžel, babička nebo dcera byli na rybách a přinesli kombinaci lososa, tresku a sumce, což se samozřejmě může podařit…

    Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Blíží se to kari.

    Ja jsem uvažoval vo tom vůbec jak ten název sekaná moh vzniknout, tak a vyudedukoval jsem si, že pravděpodobně dřív ty mašiny, ty strojky neměli, takže prostě lidi to maso vzali a rozsekali ty zbytky co měli a vznikla jim vlastně takovádle jakoby mletina a z toho voni dělali si takový ruzný samozřejmě pochoutky.

    Nebo jsme dělali v Düsseldorfu takovou akci pro pět tisíc lidí a vezli jsme tam jídlo kamionama. Všechno jsme to přišpendlili, aby to po cestě drželo. Přišpendlili jsme to blbě. Přijeli jsme na místo, otevřeli dveře a puding plaval v nudlích, krabi se v tom plácali… Za tři hodiny jsme to museli dát do původního stavu.

    Mám obchod s lyžema, dělám servis, hraju sport, zpívám, jsem dobrý milovník.

  4. Asi budu blinkat. Promiňte…

  5. Boha jeho, zaskočilo mi především tady : …zpívám, jsem dobrý milovník. :-((

  6. Kristovy rány, tož je toto možné?! Asi se na to někdy budu muset podívat…

  7. Masaakr !!! Málem jsem se utopil v čaji Mr. Cuketko to mi prosím nedělejte. Málem jste přišel o věrného čtenáře. To je moc na moje nervy.

  8. 66. : Já bych se na to snad radši ani nedívala…To je jen pro „tvrdý játra“

  9. Co myslíte je ten pořad k smíchu nebo k pláči? :-) Jo a mimochodem, odvolávám, že se mi pan Babica líbí ;-).

  10. Tak jsem měla taky konečně „čest“ vidět pana Babicu – minulý týden,když plácal karbanátky. Tak mě iritovalo jeho vyjadřování, že jsem vydržela jen pár minut, ale byl natolik mimo mísu, že jsem se chechtala jak blázen, ňouma jeden.

  11. Mimochodem, v posledním díle, mimo legračních průpovídek o sekané, vařil i plněné papriky. Nevíte jestli i ty dělal špatně?

  12. ty papriky dělal výborně. vařil to v hrnci vody do který rozblemcal protlak a říkal tomu omáčka.

  13. 71: no právě proto se tak blbě ptám, protože se mi to zdálo divný :-)

  14. 72: no právě proto se tak blbě ptám, protože se mi to zdálo divný :-)

  15. ale musí to bejt výborný, protože jeho maminka mu to uvaří a on to žere tejden :-P

  16. Pan B. zřejmě dle obrázku patří k tvrdém játru sparťanských fanoušků…

    Tohle není skutečný člověk, to je remix! Monty Python vs. Josef Švejk reloaded. A hlášky mu píše ze záhrobí Hrabal a ohromně se u toho baví.

  17. No tak to je sranda, moc jsem se pobavila i zde: http://www.reflex.cz/…ek34693.html, kde pánové Vaněk s Janouškem Babicovo „umění“ také chválili:-))
    Jejo šou jsem vydržela odhadem 2min, ale schválně se někdy hecnu alespoň na minut deset, třeba přežiju..:-D

  18. Začínám mít ten pocit, že jsme to všichni úplně špatně pochopili! Ona to bude parodie na pořady o vaření!
    Protože TOHLE nemůžou myslet vážně ani na Nově…

  19. Pivli, naprosto souhlasím. Dala jsem si dva receptíky, k tomu pár článků (výborné třeba:
    čtenář: „Fascinoval mne váš recept, kdy jste omýval maso z guláše a použil jste ho v jiném receptu. Myslíte, že takhle se naučí češi vařit?“
    Babica:„Nejde o to naučit vařit, ale prakticky ukázat, jak se najíst.“)

    a mám jasno – to je ještě lepší mystifikace než Černého Entropa! Tenhle člověk poprvé viděl plotnu při natáční, do té doby dobře sloužil liháček pod Libeňským mostem!:-)

  20. Právě jsem se na seznam.cz dočetla, že pana B. sledují především divačky nad 30 let…Doslovně : Naproti tomu ale existuje poměrně početná skupina těch, kteří za kuchařské eso televize Nova bojují. Jde především o starší dámy převážně z malých měst a vesnic. „Pořad sledují hlavně ženy nad 30 let,“ potvrzuje mluvčí Novy Michaela Fričová a pochvaluje si, že jde o velmi úspěšný formát.

  21. IMHO za něj bojují zejména prodavačky tuppenware – je to jejich šance dostat se na obrazovku a užít si svých x minut „slávy“.

  22. http://www.super.cz/…vyznani.html

    Ha-ha-ha.

  23. Řekla bych, že české kuchyně spíš dobil.
    A sám je taky na ránu.

  24. UF, snad k tomu nedojde:

    Sepsal jste své recepty do knižní podoby?
    „Zatím ne, víceméně je nosím v hlavě.“

    A máte to v plánu? Určitě by se vaše kuchařka dobře prodávala.
    „Já teď makám na receptech pro druhou řadu Babicových dobrot na Nově. Možná je budeme jednou přetavovat na knihu, ale s tím si teď hlavu nelámu. Teď končíme první řadu – ta má 16 dílů a vypadá to, že se podepíše smlouva i na druhou řadu na jaro 2009.“

  25. náhodou, Babica je super. My si to s přítelem pouštíme místo komediografu (známý to kabaret brněnského Hadivadla, pro neznalé :-)). Nova udělala terno, Petr Novotný či jak se ta dělová koule jmenuje se se svými pseudoftípky může jít vycpat, toto je konečně humor, jak má být! Pravda, maličko absurdní :-D

    Ale bohužel jsou lidi, který toho blemcala berou vážně, např. moje babička. Jen doufám, že ty jeho recepty nebude nikdy zkoušet!!!! (Podle kluků v akci už dělala nějaké cukroví a bylo výborné;-)

  26. * …lidi, KTEŘÍ… omlouvám se, už se vyjadřuju jak ten vidlák :-(

  27. Toto je taky dobré, i ta diskuze: http://josephy.blog.idnes.cz/…obro-ty.html
    A vůbec; zadejte si do google Jiří Babica a máte se čím bavit až do Silvestra ;-)

  28. Škoda, že už jsou smazaná Babicova přednovácká videa ze stream.cz. Docela by mě totiž zajímalo, kolik na tom současném pořadu napáchal on a kolik dramaturgové hnaní požadavkem vytvořit z diváků hmotu dostatečně snadno zmasírovatelnou reklamou.
    Ale opět jsem si ověřil, že mám na některé věci slabý žaludek. Tři recepty z pořadu o jídle jsem nějak ze zvědavosti po malých kouscích vydržel, ale na ty cestovatelské pořady prostě nemám.
    Skončil bych jako Kryton po Listerově žádosti o kečup k humrovi. A nemám náhradní hlavu.

  29. Me asi nejvic bavi ty jeho hosti z rad bezneho lidu. Nejlepsi byla posledni slecna, kterou by pan Babica nejradeji napechoval jak tu papriku (omlouvam se, lepsi prirovnani me zrovna nenapada:). Nemluve o tom, jak pan Babica dela multikulturni karbanatky a do vseho pridava papriku nebo rajce PRO BARVU:)) Uz jsem vytrvala 3 dily a vzdycky doufam, ze to nebude tak strasne jako minule, ale je… Timto tedy se zvysovanim sledovanosti koncim a radsi si budu cist sve oblibene papirove kucharky:)

  30. Podle Babici jsou show, která ve světě předvádějí slavní kuchaři jako Jamie Oliver nebo Gordon Ramsay, zábavná, avšak pro diváka nepraktická. „Jídlo si podle toho člověk moc neudělá,“ uvedl. Sám prý chce nabídnout zábavný, avšak jednoduchý přístup k vaření. „Chci lidem poradit jednoduché věci, aby si z jídla nedělali hlavu,“ uvedl.

    zdroj: http://www.tyden.cz/…m_84323.html
    teda to jsem od Týdne nečekal. Pěkný pěkný pěkný!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.