Zápisník

pana Cuketky

Co mě letos v jídle bavilo nejvíc? Best of 2014!
Proklikal jsme si teď všechny články na Scuk Blogu o nově otevřených podnicích, projel jsem celé téma Scuk Očko i všechny návštěvy za rok 2014. A jestli mi teď někdo bude chtít tvrdit, že se v Česku nic dobrého neděje, asi mu nalískám.

Tady je seznam nových podniků, které mi v roce 2014 udělaly největší radost (bez pořadí):

Industra Coffee
Je to vážně tak. Největší kávová pecka se letos otevřela v Brně! Každý tam teď chce žít Brno. Mezi povedená místa mimo Prahu ale patří i CO KAFE espresso bar v Ostravě a Café Na kole v Hradci Králové. Praha samozřejmě nezahálela a mám pocit, že letos došlo snad na každou čtvrť. Namátkou – Kafe Karlín, Kafemat, Coffee Room, La Bohéme Café. Kávový boom jede a válcuje!

Tea Mountain
Totálně mě poblbli do čaje. Za letošek je to asi nejkrásnější interiér a taky místo, kde pracují s hosty jako nikde jinde.

Beergeek Bar
Třicet píp a sympatiční pivní geekové před i za barem. Baví mě prostředí (tím, že není hospodské) a skvělá pivní dramaturgie. Pokaždé se těším, co nového ochutnám.

Sisters
Podle návštěv na Scuku jeden z nejlépe přijatých a raketově nastartovaných podniků. Hana Michopulu nám totiž konečně umožnila realizovat českou vášeň pro chlebíček civilizovaně a bez ztráty sebeúcty. Teda alespoň tak si to pokaždé namlouvám. :))

Naše Maso
OK, nejsem zrovna fanda konvenčního masa, ale to co se v Naše Maso povedlo, je fakt obdivuhodné. Lidé v Ambiente i František Kšána ukázali, že i česká tradice v uzenářství a řeznictví může být fest přitažlivá. Tady ať se, prosím, inspiruje víc českých řezníků.

Maso a kobliha
Jak se tam jednou zamotáte, tak už se nikdy nevymotáte! Počítejte s tím, že v nové hospodě Paula Daye se naučíte spoustu super zlozvyků, kterých už se nezbavíte. Takže bacha na to – cider v pivu, skotská vejce a ty nejhříšnější koblihy v Praze. Řeznický pult a dobroty z nové výrobny to ještě vylepšují.

Story a Atelier Red & Wine
Pohodové a zároveň dobré rodinné restaurace se skvělým poměrem cena/výkon. Proč jich je, safra, v Česku tak málo?

Ajala
Protože výběrové čokolády od bobů až po tabulku není nikdy dost. Malých producentů v jídle se u nás objevuje čím dál víc. Málokdo to ale udělá takhle dobře.

Street Food Festival
Tři neřízené výbuchy kulinární energie v Holešovicích, ve Stromovce a v Brně. Bez nich by letošek v jídle nebyl kompletní. Nejlepší akce roku plná mladých talentů!

Sakumprásk tu mám asi deset patnáct zajímavých zářezů. Málo nebo moc? Podle mě tak akorát. Samozřejmě by toho vždycky mohlo být více, ale aspoň něco zbyde na příští rok.

18. prosinec 2014 18:12:14 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept – Švestková povidla pečená v troubě

Hromádka přezrálých švestek, které nutně potřebujete zpracovat? Povidla jsou jistota! V domácích podmínkách a v malém množství je snadno připravíte v troubě.

1. září 2018 16:09:43 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept – Posvícenské koláčky

Potvory malinké! Už jen z počtu koláčků, které se z jedné várky těsta dají upéct, jsem se orosil. Po první desítce to ale šlo jedna báseň! :)

28. srpen 2018 17:08:48 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept – Žemle na hot dogy

Žemle na klasický americký hotdog jsou něco mezi naším rohlíkem a hamburgerovou brioškou. Chceme po nich, aby byly nadýchané, připravené na pořádnou nálož náplně a přitom se nerozpadly. Jak na takové ukázkové žemličky? Uvidíte v novém videu, které jsme spolu s Maškrtnica.cz a PečemPecen.cz připravili v rámci speciálu Pečeme s párou. Nechte si chutnat! ;)

25. červenec 2018 10:07:36 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept – Grilovaná klobáska s chilli a pestem

Že jsou klobásy na grilu nuda? V mém pojetí, určitě ne! Naučím vás jak připravit relish z grilované chilli papričky a jak to klobásku servírovat v pořádném sendviči.

27. červen 2018 10:06:13 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept - Grilovaný ribeye s řeckým salátem

Věčné otázky u steaku – jak na něj a co k němu? Zodpovím obojí. Na videu se naučíte jak steak nezvorat a jak připravit jednoduchý salát z grilované zeleniny v řeckém stylu.

27. červen 2018 10:06:43 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další