Zápisník

pana Cuketky

Nero di Toscana a fialová brokolice

Mám pro vás skvělý tip na prodejnu osiva Sezam v Bělehradské 93 (via Kačka Žvýkačka). Oproti klasickému sortimentu, který mají v každém zahradnictví, tu prodávají i semena Johnsons z UK. Takže můžete vybírat i méně známé odrůdy a speciality co se jinde blbě shánějí.

Já jsem zrovna teď nabral fialovou výhonkovou brokolici (klasickou zelenou má v sortimentu i Semo) a toskánskou variantu kadeřávku Nero di Toscano. Obojí samozřejmě zkusím, i když si od toho nic neslibuji. Loni jsem zkoušel obyčejný kadeřávek a pár jedlých listů z toho dokonce bylo.

Pokud ale máte zahrádku a kulinírní apetit po nových druzích zeleniny, tak Sezam zkuste. Nikdy neodejdu s prázdnou!

6. březen 2015 12:03:14 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Velikonoce s panem Cuketkou

27. březen 2019 17:03:03 - Komerční sdělení - Sdílet na Facebooku

Jak chutná Beyond Burger

Burger od firmy Beyond Meat patří k nové vlně rostlinných výrobků a je jako jeden z mála dostupný v ČR. Protože téma Budoucnosti jídla bedlivě sleduji a rostlinným produktům dlouhodobě fandím, přináším pár prvních postřehů a ochutnávku. Jako bonus i videorecept, abyste věděli jak na burger doma.

13. červen 2019 18:06:51 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Vejce Benedikt – videorecept

Největší snídaňová klasika. Možná taky nejpracnější, ale na to se už u stolu nikdo neptá. Provedu vás celý recept krok za krokem. Ztracená vejce i holandskou zvládnete na jedničku!

6. květen 2019 19:05:31 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Jak nabarvit velikonoční vejce přírodními barvami

Podrobný návod s postupem a přesným odměřením surovin – najdete zde. Navážení ingrediencí nepodceňujte, výsledné barvy na tom dost závisí! ;)

19. duben 2019 13:04:16 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept - Švédské bochánky Semlor

Je čas si rozšířit obzory! Tyhle nádherné bochánky plněné šlehačkou pečou na Velikonoce ve Švédku a říkají jim semlor. Jsou pěkně nadýcháné, s omládkem a voní po kardamomu.

18. duben 2019 18:04:51 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Nový videorecept - Kváskový mazanec

Velký svátek si říká o výstavní kousek – speciál, který jsme upekli spolu s Maškrtnicí pro PečemPecen.cz. Náš mazanec je postavený na základu z droďového kvásku — omládku a pleteme ho ze čtyř pramenů. Nebojte, není to nic složitého a všechno vám ukážeme na videu!

18. duben 2019 18:04:39 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další