Dárkový průvodce Kulina.cz – Solidní základy

Nenápadní dříči, které budete používat každý den. Funkčnost v kombinaci s kvalitními materiály je tady absolutní nezbytnost. Udělají radost úplně každému, kdo ocení kvalitu. Vybírejte, pokud nechcete koupit nešikovnou blbost. Zpět na celého průvodce.

Sada nožů – bez toho by žádná kuchyně nemohla existovat. Pokud někomu budete kupovat sadu, nemusíte hned sahat po velkých setech, ale klidně vystačíte i se třemi kousky. Pokud chcete koupit základní nože samotatně, pořiďte základní kuchařský nůž, krátký nožík na zeleninu a nůž na chléb.

Sady hrnců – sázka na jistotu, obzvlášť pro začínající kuchaře nebo málo vybavené kuchyně. Nekupujte nutně hned ty největší, které jen zbytečně zaplní kuchyň. Stačí tři až čtyři základní kusy (malý rendlík nebo pánev, střední a větší hrnec).

Sám bych bral 4dílnou sadu od Zwillingu nebo úplný 3dílný základ od WMF. Pokud byste chtěli brát sadu větší, sáhl bych po 7dílném Gourmet setu od WMF. Sada hrnců Silit je zase pro kuchyně, ve kterých už staré hrnce jsou a kde by chtěli kuchaři zkusit moderní materiály.

Základní pánev a rendlík – pokud chcete udělat radost jedním kvalitním kusem, který bude už napořád, vezměte některou z věcí od Zwillingu v nerezu. Mají super materiál, jsou krásné a vydrží dlouhá léta. Alternativně můžete vybírat pánve u WMF.

Univerzální pekáč – dostatečně velký, bez zbytečných okrasných prvků a hlavně s mřížkou, která zajistí rovnoměrné opečení zespod. Neuvěřitelně praktická věc. Pokud chcete vzít luxusnější verzi, kupte třeba tohohle krasavce Mauviel.

Kuchyňská váha WMF – nutnost pro každého pořádného kuchaře. Přesnost na gram, nosnost do 5 kg, čitelný displej a snadno udržovatelný nerezový povrch.

Univerzální podběrák – univerzální „držák“, bez kterého se dříve nebo později neobejdete. Je klíčový pro fritování a všechny úkony, kdy je potřeba něco rychle a čistě vylovit z hrnce (blanšírování). Alternativou může být široká pěnovačka, kteoru můžete použít i na zbavení se příliš tekutého bílku při vaření ztracených vajíček.

Pasírka na brambory – lituji všechny domácnosti, kde chybí, protože klasická bramborová kaše je bez ní poloviční. Vypadá, že snese jen jedno využití, ale podle mě nebudete litovat.

Zpět na celého průvodce.