Dárkový průvodce Kulina.cz – Šéfkuchař v kuchyni

Sem spadají dárky pro ty nejnáročnější a nejodvážnější domácí kuchaře, kteří neznají limit a pustí se i do těch nejnáročnějších receptů. Vždycky musí mít něco extra! Zpět na celého průvodce.

Nerezová sada M’cook – totální pecka pro ty nejrozmazlenější. Kombinace nerezu pro hrnce a nepřilnavých povrchů pro pánve.

Měděné nádobí Mauviel – bez debat řada pro fajnšmekry! Nádherný design, nezničitelnost a perfektní tepelná vodivost. S tímhle v kuchyni je radost vařit.

Sada papiňáků WMF – zkušení kuchaři se vaření v tlakovém hrnci nebojí. Tahle sada obsahuje nejmodernější tlakáče od WMF s regulací tlaku a pohodlným zámkem poklice. Kdybych už doma papiňák neměl, beru je hned! :)

Litinové nádobí Staub – jsem si jistý, že cokoliv od nich udělá domácímu kuchaři radost. Vybírejte velké litinové hrnce, malé zapékací kokotky nebo masivní litinové pánve na grilování. Parádní značka i výrobky!

Sada nožů Zwilling – fajnová řada nožů, která pokryje veškeré potřeby náročnějšího kuchaře. Jako bonus je v sadě skvělý stojací blok.

Uzení a pára – opět doména zkušenějších domácích kuchařů, kteří se nebojí experimentů a často střídají různé metody přípravy. V základu sáhněte po parním hrnci od WMF nebo po setu na uzení a vaření na páře Zwilling. Úplně TOP jsou ale nové parní pekáče Ecompact od Silitu, kde můžete péct, udit i vařit na páře. Tomu bych asi neodolal ani já… :)

Set s nožem a vidlicí na krájení pečeně – lahůdka, určitě postradatelná, ale tváří v tvář s nějakou nádhernou jehněčí kýtou na rozmarýnu se bude hodit dokonale. Pokud už v kuchyni dobrý nůž na maso je, můžete nadělit i krásnou vidličku na maso samostatně — výběr je velký!

Profi mandolína de Buyer – nudličky z mrkve, bramborové hranolky i teňoulinké plátky ředkviček. Všechno rychle, bez chyby i bez ufajtnutého prstu. Profi mandolína je univerzální pomocník, který podobě jako škrabky ušetří tunu práce v přípravě před vařením. Jednoznačně dárek pro fajnšmekry!

Šlehací metlička – detaily rozhodují vždy! Ideální nástroj k zakončování omáček k masu v malém rendlíku. Dosáhne totiž až úplně k okrajům nádoby.

Pasírka WMF – mám doma podobnou, ale je v no-name gastro provedení. V době mixérů je to možná trochu retro, ale podle mě má pasírka v kuchyni stále svoje opodstatnění. Slupky nebo dřevnatější části ze zeleniny zůstanou na sítku a spolehlivě propasírujete i tužší věci, které byste jinak v mixéru nebo pod tyčákem museli zbytečně ředit.

Přenosný gril Eva Solo – lahůdka! Perfektně skladný a praktický. Místo klasického veljkého grilu poslouží jako překvápko pro zakončení konkrétního chodu nebo záskok na terasu.

Příbory Merit s povrchovou úpravou Cromargan protect – i koncovka musí být perfektní. Příbory od WMF Merit mají nenápadný design i skvělý povrch, který odolá poškrábání.

Výroční set sklenic Riedel – kdo říkal, že se při vaření nesmí ochutnávat víno? Speciální dárek pro obzvlášť oblíbené domácí kuchaře… ;)

Zpět na celého průvodce.