Dárkový průvodce Kulina.cz – Pekař a cukrář

Speciální odrůda domácího kuchaře se závislostí na kvásku a sladkém pečení. Bývají velmi vybíraví – nepodceňujte je! Zpět na celého průvodce.

Keramika na pečení Emile Henry – Potřebujete obdarovat někoho, kdo rád peče? Věci od Emile Henry to jistí naprosto s přehledem. Pro univerzální použití (sladké i slané pečení) sáhněte po tomhle pekáči s vyšším okrajem. Na koláče pak můžete vzít tyhle klasické tvary — s nízkým vroubkováním nebo s vyšším zvlněným okrajem. Ikonické jsou i jejich ramekiny alias malé misky na souflé nebo zapékací misky na crème brulée. Tam skoro nejde sáhnout vedle — stačí jen vybrat barvu! :)

Forma na pečení chleba – skvělý dárek pro všechny co pečou doma chleba. Oproti klasickému litináči s poklicí se na keramickou desku bude chléb o poznání snadněji sázet (mrkněte se na video na stránce produktu).

Forma na koláč s poklopem pro transport – pokud často chodíte na návštěvy s napečenými buchtami a koláči, tak možná nenajdete lepší vynález. Poklop koláč ochrání např. při převozu v autě a ještě před osycháním. Vůbec celá série forem na pečení Kaiser je skvělá. Samé praktické věci!

Cukrářský set na zdobení – má pět různých zdobítek od nejmenšího po nejšírší. Dorty s ním budete mít na povel! :) Perfektní alternativou je pak klasický profi sáček na zdobení.

Plochý nůž na korpusy a glazury – uříznete s ním krásně rovný a hladký díl korpusu a potom s ním snadno nanasete i polevu nebo krém. Pro cukráře a časté pečení dortů nutnost.

Forma na obrácené koláče – značka Tarte Tatin a spol.! Pro snadnou karamelizaci a bezproblémové otáčení (bez přilepení ovoce na dno) všech možných obrácených koláčů. Porcelánový podnos je pak svělý na prezentaci.

Jemná pasírka nejen na ovoce – v kuchyni univerzálně použitelná. Obzvlášť se ale bude hodit při velmi jemném pasírování ovoce. Skvělé provedení i konstrukce. Klasika z dob, kdy ještě nebyly mixéry!

Silikonové formy na madlenky – a nejen na ně! Vybírejte z různých velikostí a tvarů v sekci silikonových forem od de Buyer. Základní výbava pro různé typy drobného pečiva!

Vánoční vykrajovátka – drobnost, která udělá radost a zároveň povinná výbava na Vánoce, pokud je ještě nemáte.

Sada nerezových misek — Asi to bude vypadat jako blbost, ale obzvlášť při pečení se bez nich podle mě nedá moc hnout. Míchání těsta, příprava salátů, sníh z bílku i krémy nad párou máte takhle naprosto v pohodě. Opět klasický příklad věcí do kuchyně „na furt“. Pokud byste si chtěli pořídit jen jednu a primárně na zadělávání těsta a míchání zastudena, mrkněte se na tyhle mísy od WMF s protiskluzovou podložkou.

Silikonová podložka na pečení – Používá se podobně jako pečicí papír, ale opakovaně a pohodlněji. Podložka je geniální na všechny věci, které mají tendence se lepit – makronky, pusinky, cookies, věnečky, florentýnky, cukroví aj. Rozměr navíc většinou přesně odpovídá klasickému plechu na pečení. Klidně jich rovnou vezměte víc, budou potřeba a neztratí se.

Digitální váha s hladkým povrchem – pokud budete uvažovat o ideální váze do kuchyně, došli byste na konci k profi nerezové váze s velkým rozsahem i přesností za několik tisíc. Na doma ale stačí váha s přesností na 1 g a takovou povrchovou úpravou, abyste na ni mohli sahat prsty ulepenými od těsta a abyste se nemuseli děsit toho, když ji trochu pokapete vodou nebo zaprášíte moukou. Tenhle model od Silitu to podle mě splňuje dokonale – má rozsah až do 5 kg, jednolitý povrch a dotykové ovládání. Další kuchyňské váhy najdete tady.

Zpět na celého průvodce.