Dárkový průvodce Kulina.cz – Drobnosti do kuchyně

Drobné dárky – od absolutních nezbytností, které nesmí chybět v žádné domácnosti, až po prkotiny, které prostě jen udělají radost. Zpět na celého průvodce.

Sklenice na víno – pokud obdarovaný pije víno, tak kvalitní skleince jsou vždy sázka na jistotu. Asi nejvíc praktické jsou určitě tyhle základní sady WMF na bílé a na červené. O level výš, ale také za super cenu jsou pak tyhle Riedelovky z řady Vinum XL. Vyloženě dárkový je tenhle nádherný Riedel set pro degustace. A pokud chcete potěšit jen jedním jediným kusem, vezměte profi řadu Riedel Sommeliers a jejich ryzlinkovku nebo sklenici na Bordeaux. Skvělá je i panákovka Riedelu (kterou mám doma a nedám)! Zkrátka a dobře, kdybych měl neomezený budget, tak tuhle sekci Riedelu vyloženě brakuji! :)

Číšnická vývrtka – fajn vinný dárek pro všechny, kteří se doma pachtí s klasickou vývrtkou nebo nějakým jiným nepodarkem. Tahle číšnická vývrtka od Zwillingu nemá chybu, neváhal bych.

Vakuová pumpa na víno – aneb co s nedopitými lahvemi? Uzavření láhve vakuovým špuntem je jedno z výhodných řešení v momentě, kdy si třeba rozpijete láhev k večeři v pracovním týdnu a nechcete dál dopíjet. Funguje rychle a bez problémů. Obsahuje zátky na dvě tichá vína a jeden sekt.

Nádobí pro singles od WMF – podle mě naprosto geniální řada nádobí, která je uzpůsobená pro vaření v jednom. Pro studenty, seniory nebo mladé lidi, kteří nepotřebují vyvářet deset porcí.

Škrabky všeho druhu – kdyby se rozdával metál za efektivitu v kuchyni, tak správně vybrané a ostré škrabky budou na top pozicích. Základ je výkyvná škrabka podélná a příčná. Na chřest, okurky a mrkev pak škrabka dvojitá. Na rajčata a měkkou zeleninu pak škrabka zoubkovaná. Sám jich mám doma hned několik, a to se nepočítám mezi úplně škrabkové maniaky… :)

Dotyková minutka – nejlepší obrana proti zapomětlivému vaření a připalování jídla. Nastavte přesný čas podle receptu a minutka vás vytáhne i od televize. Sám mám doma rovnou tři! Minutku ocení i fajnšmekři pro přípravu čaje a kávy.

Dóza na olivový olej – Je vždy po ruce, nepropouští světlo, nekape a můžete s ní olej dávkovat i jednou rukou bez boje s uzávěrem. Dedikovaná dóza na olej je prostě strašná pohoda a platí to i o dózách na ocet. Další druhy můžete vybírat zde!

Konvice na ledový čaj – osvěžení v létě za pár minut a bez špinění dalších nádob. Má samostatnou nádobku na sypaný čaj a karafu na led.

Sada nožů na steaky WMF – a teď nemyslím takové ty tenké a hrubě zubaté. Mám na mysli tyhle pořádné, s parádním designem a tvarem perfektně připraveným na boj s obří flákotou.

Klasické mlýnky Peugeot – Totální klasika. Zrovna tyhle mám doma (používám je ale jen na pepř). Neušmatlají se a dobře se čistí. Rozměr je tak akorát, aby se nemusely doplňovat příliš často, ale zároveň tam pepř nehnípe příliš dlouho. Hrubost mletí se nenastavuje žádným šroubkem, ale pootáčením dolní části, takže přesně drží. Opravdoví držáci a po všech zkušenostech s jinými modely je už asi nikdy nevyměním. Pokud se vám retro nezamlouvá, vybírejte z dalších desítek druhů tady!

Univerzální kuchyňské nůžky Zwilling – dostal jsem je loni na Vánoce a od té doby mají stálé místo hned v prvním kuchyňském šuplíku. Skvělý dárek, věřte mi! :)

Digitální vpichovací teploměr — Akurátně propečené steaky a pečeně jsou bez teploměru spíš věcí náhody. Kontrola minimální vnitřní teploty masa je taky věcí elementární hygieny vaření. Teploměr od WMF odečítá v rozmezí několika vteřin a má rozsah –40 až +200 °C. Všechno v nerezu, takže i s velmi snadnou údržbou.

Klasická konvice na vaření – kdo říkal, že po nástupu rychlovarných konvic vymřely? Klasická konvice na čaj se nikdy neztratí.

Otvírák na konzervy – jedno z mnoha možných usnadnění do každé kuchyně. Pořádný otvírák, u kterého nepřijdete o nervy. Vybírat můžete ze spousty různých variant.

Dózy Emile Henry a Misky Storio – protože pořádku v kuchyni není nikdy dost. Zorganizujte se!

Zpět na celého průvodce.