Cake flour RSS

Štítky: ,

5 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Ahoj,

    nevite nahodou nekdo jaky je cesky ekvivalent k cake flour ( recept z knizky Thomase Kellera ), popr. jak je to s dostupnosti v nasich koncinach. Podle meho zkoumani ma cake flour je měkká moukaa má nizky obsah glutenu .

    Díky

  2. ↪ 1 dark: na strankach catalinapece.blog­spot.com jsem nedavno nasla radu:

    Pokud neseženete dortovou mouku, smíchejte 50g hladké mouky s 14g kukuřičného škrobu a cca 3× až 5× prosypte přes síto.

  3. jj, asi tak, z mých zkušeností např. včera, kdy jsem to dala půl na půl (mouka – škrob), vznikla naprosto skvělá bábovka, a to je moc nejíme, ohasy byly „to je jako dort, mňam:-)“, nedostávalo se mi totiž normální mouky. neprosívala jsem. jinak jsem našla na joyofbaking toto -
    Make your own – one cup sifted cake flour can be substituted with 3/4 cup (84 grams) sifted bleached all-purpose flour plus 2 tablespoons (15 grams) cornstarch.
    Myslím, že ta Catalinina rada bude možná lepší, resp. víc škrobu doortobábovce spíš prospělo, allpurposeflour, jak si ji pamatuju je krupičkovatější a prostě jiná (rozhodně nic, po čem bych toužila).

  4. diky moc vyzkousim

  5. Nemaji ji v Marks a Spencerovi? A nekolik druhu mouky ma taky Tesco Organic (takove ty cerne obaly).

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.