1. Pivli, ty testoviny, to zní fakt dobře! Jak je děláš?
    U nás dnes bude srnčí filet s liškami a hříbky. A upeču něco z list.těsta, možná TYTO DOBRÉ ŠÁTEČKY.

  2. Normálka. Uvařím těstoviny – třeba kolínka, penne nebo něco na ten způsob. Většinou kupuji Panzani, chutnají nám. Rozmíchám si brynzu s trochou zakysané smetany a vše promíchám s uvařenými a zcezenými (ne uplně) těstovinami. Přeleju vyškvařenou slaninkou a je to. K tomu podmáslí, kefír, žinčicu – co kdo rád. Je to rychlé a dobré, než se dělat s haluškami -které máme taky moc rádi, ale v tom vedru se mi fakt s nimi dělat nechtělo.
    No tedy, srnčí s houbičkami bude určitě famozní.
    A švestky taky frčí. Dělala jsem koláč se švestkami, hruškami a smetanou. Už není…zbytek padl za vlast dnes k snídani…:-)))

  3. 32: kde kupuješ dobrou bryndzu? Já v Praze ještě čerstvou dobrou nepotkal, ale je fakt, že teprve teď jsem zjistil, že opravdu čerstvá bryndza „ze včerejšího dojení“ má chuť jemného krémového sýra bez té čpavosti, kterou běžně koupená bryndza disponuje

  4. Pivli, fakt jednoduché; já myslela, že ten kefír mícháš nějak do těch těstovin ;-) To by mi určitě chutnalo, až seženu dobrou bryndzu, tož vyzkouším! (Jsem přejezená od oběda a už přemýšlím, kdy to uvařím) :-))
    Na naše dnešní houbové hrátky možno kouknout SEM

  5. PROVOKATÉRKO!!!:-))))
    Fantastické!

  6. U nás byly tyto koláčky:

    http://pivli.webovastranka.cz/…_se_smetanou

    http://pivli.webovastranka.cz/…_se_smetanou

  7. Lehce osmažený a pak podušený zelený fazolky a cherry rajčata zjemnělé trochou másla, osmažené kousky krůtího stehna s troškou sušeného uzeného a navrch trošku neosmaženého sušeného uzeného + brambory + Hibernal r. 2007 (tuším) :D Jako zákusek hrozen.

  8. provokateri jste vsichni, my meli dnes jako desert tohle http://schnytlik.blog.cz/…anka-podruhe

  9. dnes sem se naprosto nechal rozválcovat čerstvou sezonní kukuřicí… vařenou s máslem a solí… je to neksutečně DOBRÉ!!!

    :p

  10. V tomhle hnusném podzimním počasí jedině bramboračka. Pěkný kus předního hovězího hodit do tlakáče na lehce osmaženou nakrájenou cibulku, přidat hrst hub, dvě čilé papričky (a případně zpestřující dodatky – trošičku čočky, nebo krup, nebo ovesných vloček), osolit, zalejt vodou, dvacet minut vařit, aby kráva vyměkla. Poté přihodit na čtvrtky nakrájené brambory, dvě mrkve a jednu petržel, natřikrát přeseknuté a podélně říznuté (aby se nerozvařily a chuť zůstala uvnitř) odřezek celeru, taktéž na větší kusy. Vařit v tlakáči cca 5 – 7 minut, mezitím připravit jíšku (na másle). Odklopit tlakáč, naběračkou nalejt dostatek polífky do jíšky a hbitě míchat, aby nevznikly hrudky, pak přelejt do hrnce s polífkou. Přihodit tři stroužky nadrceného (krájeného)česneku a hojně majoránky. Nechat chvíli odstát, podávat ještě horké.
    Na závěr se bavíme na účet toho, kdo pozře čili papričku :o)

    A jak děláte bramboračku vy? :D

  11. Bramboračka je skvělá věc. Dělám ji podobně jako Rachad (napsal o tom krásné povídání na svých stránkách), ale nepoužívám tlakový hrnec. Jednak ho nemám a ani nechci, druhak – vývar či polévka z tlakáče není nikdy tak chutná, jako když se vaří a probublává na mírňounkém plamínku v klasickém hrnci. Ale chápu, že to asi šetří čas.

  12. Čas a energii :) V tlakáči vaříme leta. třeba brambory (na elektrice) … tlakáč se rozjede aby pískal, vypne se a nechá na plotýnce dojít. tedy – plotýnka jede cca 5 minut. A navíc se dá dolů maličko vody, takže se pak vaří v páře a jsou mnohem chutnější.

  13. 42. : To je možné, ovšem stojím si za tím, že polévka klasicky uvařená a ta z tlakáče je nebe a dudy. Nedá se to srovnat.
    Kolegyně z práce vzpomínala na hovězí polévku její maminky, když ji vařila, vonělo to všude a ta chuť! Ona, že takové nedocílí a že je to asi masem.
    Tak jí říkám: a jak tu polévku děláš? Ona: no, v papiňáku! A v tom to je. U nás, když se vaří hovězí nebo drůbeží polévka(jako teď), voní celý byt, je to cítit v půlce baráku a když u nás zastaví výtah, odveze si tu nádhernou vůni až do přízemí. A to nekecám. Máme plyn, takže opravdu malý plamínek a bublat a bublat…
    Papiňák možná ušetří čas a energii, ale já mám ráda klasickou chuť. Ovšem netvrdím, že třeba brambory v něm uvařené nejsou skvělé. Četla jsem hodně receptů na tohle téma a všichni chválili.
    :-))) Brambory – hlavně nové, vařím též v páře. Nebo peču.

  14. 43: Pivli souhlasim, neni nad pomale bublanicko, zejmena pokud jde o vyvary a majdy :)
    papinak jsem kdysi vlastnila, ale vzdycky bylo vsechno ponekud mdle…

  15. Pivli: Imho je to masem a dávkou vody. Já si tedy na chuť a vůni rozhodně nemůžu stěžovat.

  16. :-)))
    Proti gustu žádný dišputát.:-)))
    Never say never, zatím ovšem zůstávám u starého velkého kastrolu.
    U nás se totiž polévka vaří v tom největším hrnci, funguje coby hlavní chod. páč polívka je grunt a maso špunt! :-)

  17. dnes bude tato výborná POLÍVČIČKA. Ona se tak nějak hodí do těchto studených dnů. No a jdu do kuchyně ;-)

  18. U nás byli v čera k večeři chudí rytíři. A dnes k snídani. S dobrým zeleným čajíkem z nahřejváčku. Mňamy!

  19. Pivli, chudi rytiri? To uz jste zacali s protestni hladovkou za odznacky a mne nikdo nic nerek?

  20. Oni ti chudí rytíři až tak moc chudí nebyli…
    Ale že pan C. nechal dělat odznáčky, mohl by si taky kousnout…možná…

    http://pivli.webovastranka.cz/…C3%AD%C5%99i

    http://pivli.webovastranka.cz/…%C3%AD%C5%99

  21. vzhledem k tomu,ze je streda-tedy postní den(aspon pro mne)-se mi na stole objevi cervena cocka na cibulce s cesnekem,raj­caty,zelenou kari pastou a par jalapeny

  22. jéjé, postní den, to radši ani nebudu psát co jsme dnes jedli (ale doobvědvali jsme až před půl hodinkou ;-)

  23. on si člověk na ty postní dny(streda,pa­tek)celkem zvykne,to takovy 30denni predvanocni-to je neco!zase se clovek pak tesi ne na darky,ale na masicko:-)

  24. Akichita:

    dvakrát tejdně bez masa jo? to já někdy dám i 3× ;) třeba dnes sem jasnej, maso v lednici není a do obchodu (na mráz) mě už nikdo nedostane ;)))

  25. pan Cuketka:ono to neni jen bez masa, my mame pusty bez jakehokoliv zivocisneho vyrobku-dalo by se rict veganske,nemel by se tez pouzivat alkohol,cukr,tuk a koreni(coz tedy vetsinou porusuji)

  26. A jaký to má smysl?

  27. mno, nechci se tady dostavat do theologickych debat, zkratka urcita nabozenstvi maji sva omezeni…staci?

  28. nestaciiiiiiii, chceme vedet viiiiiic :))))

  29. nuze dobra…sami jste to chteli..ale..co treba mrknout na muj profil:o)tam bude dost objasneno…

  30. 33.stepanek – sorry, úplně jsem přehlédla dotaz. Brynzu kupuji u Slováků, mají stánek např. na Hradčanské v metru, dříve bývali i u nás na Pankráci, ale kvůli těm k****m, co tam staví ta šílená monstra museli pryč. Mají i výborný ovčí sýr -solený i nesolený, máslo, žinčicu, korbáčiky, parenicu…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.