1. a jakou?

  2. Já česnečku (-: něco na mě leze, tak vyhlašuji boj.

  3. Dojedla jsem držťky na víně ze žracího víkendu. To taky zahřeje ;-)

  4. 92.cesnecka u me dnes taky probehla,ja ji tedy vylepsuji par chili paprickami-na nachlazeni to nejlepsi:o)

  5. Dýni :)

  6. tak hlaste se teda jen ti,kdo dnes nemáte dýni :)))

    k tomu vařím kotel polévky z červené řepy. je to nějaká moje pavariace, radši tomu aninebudu říkat boršč. ale je to ČERVENÝ!!!!! :D

  7. U nás bylo včera tohle:
    http://pivli.webovastranka.cz/…P1010804.JPG

    Dnes hrnec horkého zázvorového čaje, čerstvý chléb se škvarkama(vyjí­mečně!) a dva Panadoly. Hádejte, co z otho chutnalo nejvíc.

  8. PANADOL! :D

  9. Když už jsme u toho jídla (zcela vyjímečně, na tomto webu) neznáte někdo tento sýrec:
     http://pivli.webovastranka.cz/…P1010795.JPG

    Mám ho doma v lednici, ještě jsem nezkusila. Doporučují ho grilovat a prodávají s pytlíčkem grilovací směsi koření.

  10. 98: jasně!!! :-)))

  11. na to el grilo sem ještě nenašel dostatek odvahy. jen sem si ho prohmatal a tipuji ho na nějakou kopii řeckého halloumi… ? :) každopádně dejte vědět, ajk to dopadlo až ho vyzkloušíte :)

  12. Taky mi to tak přišlo. Mno, hodím na gril oba sýry současně a porovnám. :-)))

  13. El grillo je dobrej, pevnej, ale slanej jak sviňa.

  14. asi jako balkán?

  15. že k němu dávají ještě to grilovací koření…

  16. Asi jako vosolenej balkán :o) Je mi to až nepříjemné, ujídám ho po malejch kouskách.

  17. já pracuju na rádoby boršči k dnešní večeři…použita bude jakási zeleninová směs přímo na boršč, tak jsem dosti zvědavá, jejich čínská směs se šmakounem celkem ujde…

  18. dneska noky s kur. masem, spenatem a zampiony

  19. 106. acháááá, no tak to prubnu, a´t vím, na čem jsem.Vypadá v tom obalu moc hezky, tak majestátně! Neměl jste nějakou solenou verzi? Bylo u ní koření?

  20. Jo, bylo u ní koření. Ani víc verzí nedělaj, řekl bych.

  21. dnes pokus s polévkou http://en.wikipedia.org/…/Vichyssoise

    …ta sviňa opravdu lépe chutná studená…

    … s kupičkou rozpálených škvarků :)

  22. Dnes jsem si v pekařství Kabát koupila kvásek, tak jsem ho hezky omladila a na zítra a pozítří je pořádný kýbl „kerkonošského“ kysela. Paráda!!!

  23. Tak dnes byla grilovaná zelenina (rajčátka, červená paprika, lilek, žampiony a pochopitelně i cuketka) s bylinkami a olivovým olejem.K tomu česnekový jogurt (řecký), bruschettka a ogrilovaný olešnický sýr El Grillo (David měl pravdu, je slaný, a navíc se špatně opéká, rozblemcnul se, ale ve finále v kombinaci se zeleninou a pečivem byl moc dobrý). Vonělo a voní to u nás po středomořsku. ;-)))

  24. a my měli fazolačku od včerejška
    skorostejnou grilzel jsme měli při pondělku :)

  25. Pro mě byl El Grillo velký zklamání. Koupila jsem ho nedlouho potom, co jsem se vrátila z Kypru namlsaná halloumi (jak slastně vrže mezi zubama!) a nemá to s ním vůbec nic společnýho, ani chuť, ani konzistenci. Na grilu se roztekl a na chuť byl příliš slaný – a to jsem na něj ani nedala to přibalené koření, kde je tuším další sůl. Jinak mi přišlo, že sýr je velice podobný sýru Gyros (obojí stejný výrobce Mlékárna Olešnice), ten ale není tolik slaný a mám ho ráda.

  26. Jinak dnes k večeři jsem si dala kuřecí vývar s jatýrkama

  27. Martina:

    uf… škoda, škoda. nevím jestli zrovna tohle je ta správná cesta pro českou sýrovou produkci :) napodobovat něco z venku a ještě blbě ;)

  28. Nojo, taky jsem byla zklamaná. Jak říkám, dohromady s grilovanou zeleninou, pečivem a jogurtem se to fakt dalo, ale podobnost s halloumi veškerá žádná. Koření jsem také nepoužila. Je to škoda, má to zajímavou etiketu, vzhledově není špatný, jen ta slanost a prapodivná konzistence po ogrilování.
    Několik balíčků halloumi mám v ledničce, tak si co nejdříve spravím chuť.
    No a to mají Olešnice moc dobré tvarohy, například…
    A dnes (vlastně včera) byl u nás k večeři brokolicový salát. Byla ho velemísa a nezbyla ani růžička. Mňááám!:-)))

  29. Tak me cekaji 2 premiery – dneska krabi maso – asi salat s avokadem, mozna ryzovy…

    A brzy taky kozata premiera:)-kozi maso. Nejake rady co s tim? Chystam se na to jako na skopove (bylinky, cesnek a udusit…).

  30. ackoliv je uz 15.30. jsme stale v obedovem procesu. Aperko champagne, predkrm sunka se zeleninkou(ma­cedoine), hlavni chod posirovany candat s omackou nantaise a ryzi, vino Sancerre, syry, vinko St.Emilion, a jeste nas ceka dezertik; coz bude Tiramisu. Pak lehnu a ani se nehnu ;-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.