1. Vzhledem k tomu, že jsem se odpoledne děsně přejedla v Da Claře, na stole už dnes asi nic mít nebudu :-)

  2. poslední dva dny máme remaky z blogů..:) koprovka od flo, combo brambor hokkaido-brambor z praženou cibulkou, slaninou a dýňovým olejem,..objevila jsem v albertu zcela supr věc..uzená slanina ze slovenska obsahujiící pouze slaninu, kmín a sůl a nic víc..!!! chutná báječně- prodavají zhruba po 250 gramech..

  3. dva rohlíky se šunkou a s máslem ve vlaku ;) k tomu MAGICKÁ MLHA!

  4. Ano, mlhy jsem si dnes taky dala aspoň dvojitý příděl!

  5. http://www.youtube.com/watch?…

  6. Taky jsem si užila mlhy. Ráno a večer -to se u nás valila, jak v Londýně 19. století. Ale nedusila. Odpoledne jsem si užila vejšlapu do Šárky, dobývali jsme šípky, piknikovali,fotili, prostě pohoda. Šípky už se suší, k večeři jsem slupla jeden čokoládový muffin s jablky – napekla jsem na piknik. Jeden zbyl… A pak jsem si načala sklenici kyselého květáku – letošní várku. Pěkně pikantní. Hezky jsem si vyrovnala chutě. A jako digestiv a na dobré spaní padl 2× gin-tonic.
    Jo, určo i díky tomu, že se na tomto webu pochvalně hovořilo o šáreckém medu, měl ho pan včelař vyprodaný. Sakra práce! Mám to přes celou Prahu, kdo tam pojede znovu?

  7. dnes se musím přiznat, pokouším se ukrást báječného lososa s da clara :) marináda soy sauce + ginger + rosemary + citron ;) dopékám zrovna v troubě a voní to božsky!!! :o)

  8. chmmm, my mame „jenom“ svickovou, s usatym, ale taky kraaasne voni :)

  9. Já vařil fazolovou polévku a taky se povedla.

  10. dneska to bylo po řecku – souvlaki, grilovaný lilek. jen vino bylo bordeaux :-)

  11. Bramboračku, že v ní lžíce stála, s houbama a kořeněná domácím thymiánem :o)

  12. My dnes vtáky ze Španěl. K snídani čokoládová dobrota nejčokoládověj­ší(report chystám).
    Zítra nevařím, neb jedu na zabijačku. Tedy tentokrát ne pomáhat, ale už jen fasovat. :-)))
    Takže k večeři bude dens grapefruit, případně rajčatový salát. Aby toho masa nebylo moc!

  13. Masové kuličky s koprem, tažený závin podle Rachada :-) a večer se chystám péct řepu podle Cuketky :-). Zítra to šacuju na guláš z hlívy ústřičné.

  14. 132: Si dycky vzpomenu na jednu jídelnu z Budějicích, kde vyvolávali jídla … Moravský vrabec … MORAVSKÝ VRABEC … no tak chlapi, kdo má ptáka z Moravy …

  15. A přihlásil se někdo? :-)))

  16. jj :D

  17. Dušené hovězí se zeleninou co dům dal – kromě cibule a česneku jsem tam před dokončením dala ještě mrkev, pórek a různobarevné papriky a jedly to i moje zmlsané děti. Jo a při dušení masa jsem využila toho, že manžel byl celý den na akci od ČVUT na jakémsi setkání bývalých studentů a sebrala jsem mu panáka Metaxy a skončil taky v hrnci. Kdysi a kdesi jsem slyšela, že alkohol urychlí změknutí masa – jestli to funguje jsem nepoznala, ale určitě to konečné chuti trošku napomohlo.

    A teď zvrhle pojídám chleba namazaný Nutelou, dcera si to vyžádala a jaksi jsem neodolala konzumaci jednoho vzorku.

  18. Na oběd přijela Papája a před chvilkou se dojedlo; nechtějte ani vědět co všechno se pozřelo ;-) Oběd od 12.30–21.30. bylo moc fajn.

  19. Zeeeelnacka…

  20. rajská, mňam. a vypadá to že dostanu ještě dort ;-)

  21. brambory vařené ve slupce, květák,a k tomu jsem si dal nakládaný zázvor a kimči (-:

  22. Jé u nás dnes taky květák (jako mozeček) s bramaborem. A okurkový salát. Dát si k tomu kimči, budem překvětákovaní. :-)))
    Když bude zítra ta kachna…

  23. květákovej mozeček doma děláme jen když zbyde nějakej vařenej květák a to už se pár let nestalo (-: tenhle byl jako obvykle jen vařenej a byla na něj osmažená strouhanka (tu jsem si nedal -neseděla mi k tomu zázvoru a kimči.) Jinak květák v kiči byl, ale jen v malém množství, příště dám víc.

  24. No nám zbyl právě kus květáku, tak se využil. S domácími vajíčky, brambůrkami posypanými bylinkami z balkonu (ještě jsou krásné, ale už je dám spát). Dobré to bylo. :-)

  25. květák v kimči byl, ale jen v malém množství, příště dám víc
    „Me, too“. Jakkoliv směšné a vysmívané to prohlášení.
    Karfiól tam pasuje. Buď na pidi-růžičky (Pivli termín) anebo na chirurgicky přesné plátky. Vsjo rovno.

    Jsem stále začátečník a tak nechci machrovat. Zdá se mi, že jemnosti, jako sem tam kmín, hořčičné semínko, kimči v zásadě neovlivní víc, než plivnutí do moře. Jde o tu zázračnou kysavost, přírodou daný dar, která bude vždy hrát první housle.
    Dobře tak tomu. Libě jim naslouchám.

  26. Tykvoňová políflka od fčera

    Pseudokimči + rejže + maso + nějaká další zelenina

    Ryzlynk rýnský od Abrlových

    Borůvkovo-jahodovo-tvarohový koláč + Brazil Facenda Lagoa od Primacafe (možná latté, uvidíme)

    Lehká procházka

  27. Dneska večer bude smaženej celer – už se na něj těším (-:

  28. včerejší pintade au chou ;-)

  29. kachny…kachny­…kachny…

  30. Dýňový krém…začínám být tento týden monotématická :-D

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.