1. Listový závin na slano s fůrou česneku (mám po něm nějaký absťák) a zbytky z pečeného kuřete.

  2. Večer byl borčš, včera jsem ho uvařila asi tak 4 litry, je to spíš pořádný eintopf. Je plný zeleniny a masa, dala jsem tam hovězí, vepřové, uzené a ještě kousek klobásy, takže to k večeři opravdu stačilo. Při jeho vaření jsem zkusila pečenou řepu – jednou se o ní tady taky psalo – měla jsem řep několik a tak jsem si dvě menší upekla a zblajzla jako odpolední svačinu. Nebylo to špatný, ale zas extra skvělé mi to nepřišlo. Pečené brambory jsou lepší :-D

  3. Dnes risotto s hráškem, rybou a krevetami. Blaho neskutečné!!!
    Klasika…arborio, olivový olej, máslo, šalotka, česnek, tymián čerstvý i sušený (citronový), špetka citronového pepře, bílé víno, vývar, hrášek, pangas(byl tam na mrazáku jeden filet už pěkně dlouho, tak co s ním) a pořádná miska krevet. Parmezán a hotovo!

  4. To zní dobře. Já jdu na topinky s česnekem a červeným vínem.

  5. Jehneci roast+pecene brambory+tuřín+pas­tinak.Mnamka.

  6. 153, 155: Téda, já se na ty topinky tak těšila a vy na mě jdete s takovýma delikatesama.

  7. pro velký úspěch jsem si zopákla TOTO .
    Ale dala bych si ty topinky! Možná je sfouknu zítra, natřu je pořádně výborným česnekem a na to rozhňahňám camembert ;-) . Jupí!!

  8. Bali: mňam! :-)))
    154. :Topinky jsou skvělá záležitost. U nás se choří, takže na ně asi taky dojde, spolu s oukropem nebo slepičí či kuřecí polévkou. Zatím střídáme zázvorový čaj s mixem z bezu, lípy a šípků (vše vlastnoručně nasbírané a nasušené – tedy mimo zázvoru) :-)))

  9. Knedlo – vepžo – doma kvasene zelo.
    pred tim krenovka – taky chorime – co mi malem rozleptala hrnec :)

  10. Křenovka je bezva.
    Eh, zelo…no, včera jsme si fermentovaného užili ažaž.:-)))
    Ještě jsem ve výčtu surovin k risottu vynechala dvě ančovičky jako základ na másle a oliváči. (dle Jamieho)

  11. nikdy bych nevěřil jak může být teď v zimě dobrá kombinace obyč fazolová směs mexiko bonduelle a vídeňský párek :) mňam! (příště udělám pořádně)

  12. co? zima? kdeeeeee?

  13. dnes tempura krevety, tempura paprika z maďarska, tempura takové mini mini německé kabanosky – taková international orientál germánia gurmánia

  14. Pod pokličkou právě bublá tato polívečka . ;-)
    (krutonky jsou už opečené)

  15. 164: Jéje cibulačku už jsem dlouho neměl, to bych měl někdy brzo napravit.

  16. A dnes KYŠ KYŠ ;-)
    Nemůžu moc vyvařovat; kuchyň stále rozkopána :-(

  17. Došlo na oukrop. :-)))

  18. 166: v zimě dělám nejradši quiche s celýma růžičkovýma kapustičkama, který prostě miluju.
    Jinak dnes k večeři z trochu jiného soudku: krupicová kaše s čokoládou ;o)

  19. kuřecí stehenní řízky :) místo jajka sem v trojobalu použil šlehačku a naprosto bez problémů. nechápu jak to může bejt tak dobrý :)

  20. Vinná klobása, brambor, doma kvaseny zeli, a nejak zelenina, sklenka Palavy

  21. 168: to jsem ještě nezkoušela, ale jdu do toho! Růž.kapustu máme moc rádi, např. orestovanou s lardons a kaštany ;-)

  22. Bali: ano, v kombinaci s opečenou slaninou (v našich podmínkách) je úplně skvělá! A ty kaštany jsou výborný nápad.

  23. a jak děláš quiche s kapustičkama? Nějaká vychytávka nebo obyčejně- vejce, smetana, slanina, …

  24. Bali: podle toho, co je po ruce, ale slaninu většinou v tomhle případě už kupodivu ne. Takže na těsto položím v páře předvařené celé kapustičky, naházím kousky sýra a zaliju vejci se zakys. smetanou, event. ještě parmezánem. Kapusty navrchu vyčuhují, ale to nevadí – jednak se vršky příjemně trochu opečou, jednak to hezky vypadá.

  25. Merci! My jsme přes maso, tak tam asi slaninka bude. Už se na to těším ;-)

  26. 174: a není kaputička hořká?

  27. 171.Kapustičky s kaštany miluju!!! :-)))

  28. Bramborovy gulash.

  29. Dneska u nás vaří pejsek s kočičkou. Umixovali vařenou dýni s pečenou řepou, máslem, olejovkama a ještě ňákejma dalšíma přísadama a za chvíli to hodlaj mazat na chleba. Pomoooc! (No, dobře, nebyli to pejsek s kočičkou ale já, což neznamená, že bych z toho měla menší obavy. Čeká to teď v lednici na ochutnávku.)
    Dodatečná aktualizace: Ono to mělo úspěch ;-)

  30. V troubě se peče hlíva ústřičná na houbový škvarky. Už chtěla zpracovat, manžel není žádný troškař a vozí z Makra vždycky celou přepravku. Pak to zaleju naředěnou sójovkou, opepřím čerstvě namletým pepřem a hodím k tomu ještě nějakou čerstvou zeleninu, vypadá to na rajčátka a okurku, papriky a salát došly. K tomu dnešní vypečený chleba z pekárny v Rudné u Prahy, ten nám moc chutná, tak pro něj každé sobotní ráno jezdívám.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.