Co nejíte? RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

98 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 89 Jednorožec: ;-))) Ten je povedený. Cruel

    ↪ 90 Vanda: No, tak to máme na střídačku. Tatarák a syrečky patří mezi mé favority. Ovšem z hmyzí říše jsem ochotná ochutnat maximálně tak mravence v medu…no vlastně už jsem je měla. Na chatě, za šera ;-)

  2. Tak já se necítím na hmyz. A bohužel na kozí sýry, otužování nepomáhá. Chuť dobrá, ale ten odér…nejde mi to, leda zpátky.
    Ostatní bych v nouzi či ze slušnosti snědla – ústřici, rukolu, hrachovou kaši…

    Je pravda, že hodně záleží na surovinách, že ty tzv. blafy školně jídelní byly uvařené z hanebného materiálu a bez špetky zájmu o věc.

    A ty ledvinky – jsou výborné, když se opravdu pořádně vyperou a spaří, jako moč být cítit nesmějí!
    http://vilemina.blog.cz/1008/ledvinky

  3. ↪ 92 vilemina: mě máma naučila nechat ledvinky přez noc v mlíku, ale stejně jsem je dávno nedělala.

    ↪ 91 L.A.: mravence v cukru jsem taky pozřela, měla jsem spíš na mysli delikatesy typu rozsolovaté kuří nohy, smažené larvy, proteinový koktejl z žížal a vrcholem by bylo syrové oko z čehokoliv. Hned se mi vybaví „hadí pochoutka“ z Indiany Jonese :-))

  4. Z toho, co jsem ochutnala, je to kozí mléko a výrobky z něj – zastaví se mi to v krku a dál to nejde. Vadí mi ta specifická vůně.
    Jednou mi byl nabídnut borůvkový koláč s tvarohem z kozího mléka.
    Přestože borůvkový koláč miluji a o kozím tvarohu kuchař jaksi pomlčel (a ani jsem neměla důvod jej podezřívat), kousla jsem si jen jednou a nenápadně jsem to pak šla vyplivnout – cítila jsem tu specifickou chuť… Pak se ten rošťák přiznal, že ho tam dal a že byl zvědavý, co já na to.
    No, alespoň zbyde víc pro ostatní. :-)

  5. Přidávám se k těm poznamenaným ze školní jídelny. U mne to jsou škubánky. Těsto konzistence měkkého tmelu, které vám úspěšně slepí celá ústa i další útroby. Ech, nikdy jsem to nepřekonala. A pak nemůžu křen, čichnu si a jde to ven. Jinak netrpím a priori nechutí. Když by na to přišlo, asi bych snědla ledacos.

  6. Z toho co jsem zatím měla možnost ochutnat nejvíc nesnáším rostlinné tuky, dokážu v čemkoliv odhalit i mikroskopickou částečku a na návštěvách se vždy nezdvořile předem ptám čímže jsou namazené ty domácí jednohubky protože jsem už poučena že překvapivě hodně lidí používá na chlebíčky Ramu. Vejce jím jen jako součást jiného jídla, ale nikdy ne samotná. Nejím nic kozího protože mi to smrdí, dokonce mi kozí pach vadí natolik, že ani kozu nepohladím i když jsou to krásná zvířata. Nepiju pivo protože je hořké a nejím sterilovaný hrášek a některé vnitřnosti. U všeho ostatního už jde jen o kvalitu a způsob zpracování.

  7. Zdravím všechny odpůrce koz!

    93-někdy ani mléko nestačí
    http://vilemina.blog.cz/1008/ledvinky

    95 – ty lepivé škubánky jsou výsledek špatné přípravy, neprovařené mouky a přílišného míchání ( strojem). Domácí chutnají zcela jinak.
     http://vilemina.blog.cz/…cetne-priloh

    A ještě poznámka – nejhorší se mi zdá mluvit o tématu u stolu, na návštěvě apod. :)

  8. Troufám si tvrdit, že jím všechno. Naštěstí nejsem poznamenaná školní jídelnou, takže třeba zbožňuju koprovku :-) Jen třeba nemusím vařený celer (sterilovaný mi nevadí) a modroplísňové sýry typu Niva, naopak dvouplísňové (Vltavín) mám ráda. Jinak ale sním všechny – ryby, mořské plody, houby, šneky apod. :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.