Blbuvzdorný recept na bagety RSS

Štítky: , , , , ,

4 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Nemáte někdo osvědčený a jednoduchý recept na bagety s lehkou střídkou plnou vzduchových bublin a vypečenou kůrkou? Už jsem vyzkoušela několik receptů a pořád to prostě není ono. Vím, že tu pan Cuketka již před časy dávnými prezentoval recept na pain à l'ancienne, jenže ten je v mých kuchyňských podmínkách neproveditelný (a pokud bych po svém drahém žádala kámen na pečení, tak bych místo něj dostala spíše kámen náhrobní). Takže pokud máte recept na křupavou domácí bagetku se spoustou velkých vzduchových bublin, sem prosím s ním :-)

  2. ↪ 1 Madla81: Ten recept funguje i bez kamene – taky žádný nemám;) – dávám si do trouby předem 1–2 plechy, které se tam rozpálí, a na ně položím plech s bagetami, takže se prudce zahřejí.

  3. ↪ 1 Madla81: Madlo, podle mě je v podstatě jedno, jaký použiješ recept. Bagety se povedou s se spoustou bublin, pokud bude těsto z bílé mouky, hlavně a zásadně- bude těsto kynout v chladu přes noc, pak ještě ležet při poko. tepl. alespoň půl hodiny, klidně i hodinu. A já osobně mám větší bubliny, když dávám bagety do trouby jen při 150 st. na rozpálený plech, jak píše Kami. Plech rozpálený, ale trouba jen na 150 – při kamnech na tuhá paliva nejtěžší část pečení baget :-) Dělám tak, že plech nahřeju na plotně na hodně a pak vložím do trouby a na něj plech s bagetou. http://nd04.jxs.cz/…773830_u.jpg?… a tyhle mají malé bubliny, nejsou úplně povedené

  4. ↪ 1 Madla81: co zkusit ten recept na chleba bez kynuti a vytvarovat z nej bagetu? Plus pouzit nahrate plechy, jak tady vsichni radi… Mne ta stridka i kurka pripadala dost bagetova…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.