medvědí česnek - pha RSS

Štítky: ,

13 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Netušíte kde u Prahy se dá sehnat medvědí česnek? Předpokládám, že pro něj budu muset do lesa… jen tušit kde, dokud je sezona:)

    Tady pro příklad jeden z úžasných využití
    http://www.cuketka.cz/?…

    Zkoušel jsem minulý týden, česnek byl odjinud, ale vynikající!

  2. ↪ 1 petrm:
    Sirnikův bedýnkář vozí medvědí česnek každý týden a má ho prý spousty – určitě se s ním dá domluvit.

  3. Minulou sobotu ho měli bedničku na farmářských trzích prodejci hub. Myslím že ti samí, co jsou celý týden v Holešovické tržnici – zkuste to tam.
    A taky ho mívají v obchodu „Houby, houbičky…“ nebo jak se jmenuje, na rohu křižovatky ulic Lípová a Kateřinská – je to blízko všeob. fakultní nemocnice u Karlova náměstí

  4. „Houby, houbičky“ se jmenuje Samyco a kontakt je tu: http://www.samyco.cz/kontakt/
    Medvěda mají na všech prodejnách (právě ověřeno; na Pankráci od zítřka). Vzhledem k časovým důvodům pro mě asi bude rychlejší tahle varianta než letět někde do lesa – i když to by mělo své nezpochybnitelné kouzlo… díky všem za tipy!

  5. Jeden znamý pražský šéfkuchař mi nedávno říkal, že hojně roste na Petříně, kam ho sám chodí trhat, tak kdo ví…
    Optimální tip na prvomájovou procházku :)

  6. ↪ 5 FilipV: Na Petříně roste hojně česnek pochybný, nikoli medvědí. Doufám, že ho onen šéfkuchař neservíruje hostům místo medvědího ;)

  7. včera jsem ho koupila v zelenině na rohu Italské a Vinohradské, za 35 Kč celá vanička

  8. ↪ 7 Miabella: V Brně na Zelňáku je svazek za 10,–. Taky se mi konečně pěkně rozrostl na zahradě, ve městě na dvorku roste nic moc. Cpu ho už dva týdny do všeho, je to jak s chřestem, má krátkou sezonu.

  9. Dnes jsem na Jiřáku viděla i sazeničky.

  10. V sobotu byl v prodeji na farm. trzích v Dejvicích

  11. jen připomínám – medvědí česnek už je ! na masovou sklizeň do mražáku je jěště malý, ale jinak ho jím už tři dny ve všem od rána do večera :)

  12. Pro zahradymilovne jedince – cesnek k sadbe maji v zahradnictvi Trees v Cernem Vole – kvetinacky s vice cibulkami najednou,myslim,ze nejak kolem 70,–

  13. ↪ 12 panDon: Mají ho i Krulichovi, za 58 Kč.
    Loni jsem ho tuším viděla i v holešovicích, ale letos nevím.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.