pečené krůtí kosti(základ?) RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

4 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dostal jsem několik kg krůtích skeletů, na kterých je celkem dost masa – hlavně na hřbetě a okolí (amatérský ořezávač)..
    napadlo mě to napéct nějak „do rizota“..

    má někdo nějaký tip? (vývar z toho dělat nechci).. zatím jsem to nasekal jen na ty hřbety s masem, ostatní chrupavky-kosti šly psům…

  2. Takovéto záležitosti většinou řeším kořeněnými placičkami z kuskusu či rýže, případně masovými pirožky. Sem tam si dopřeju i (většinou odmítaný jako zvrhlost 80. let) koktejl, pokud je to drůbež, a občas dělám rychlou hrubou „paštiku.“

    Všechno to tedy zahrnuje obrání uvařeného či upečeného masa z kostí, ale pokud nechcete dělat jen vývar, tak vlastně nic jiného nezbývá. Já většinou vařím a mám z toho jak ten vývar tak surovinu na další zpracování.

  3. to ano, mě šlo spíš o to „jak péct“ – jestli jen klasika – sůl a kmín nebo i něco dalšího – paprika, koření? víno?…
    když to bude dobrý tak to zmizí možná jen s chlebem:-)

    počítám že maso dám na 180–20 alespon na 1 hodku, cca jako kuře, možná trošku déle..

    s obíráním a zpracováváním počítám, vývaru mám celkem dost naděláno z hovězího a kuřecího.. krůtí mi přijde zbytečný…

  4. Aha, já myslela, že hledáte spíš inspiraci na zužitkování ;)

    Já bych možná zkusila něco na způsob bbq marinády/omáčky na žebra/křídla – omatlat a péct, po velmi upatlaném obírání bude na snězení s chlebem ideální.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.