Kam za jídlem na Praze 13 RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

140 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Bekovka: v létě jsme párkrát byli. Dobré pivo a domácí limonády, jídlo na slušném průměru. Na výběr podniků v této lokalitě spíš nadprůměrný podnik…

  2. Bekovka: vyborne polevky, v chlebu i vyvar, hovezi tatarak vyssi prumer, vyborny sypany caj. Jenom by se tam nemuselo kourit.

  3. Tak naše zkušenosti z Bekovky: celkem velká „ratejna“, prostor pro nekuřáky oddělený jen nízkou zídkou. Dvě velké obrazovky, šel na nich ČT Sport bez zvuku, k tomu hraje hudba. Otevřená kuchyně, občas z ní je slyšet hluk. Někomu může toto míchané hlučné prostředí vadit. Dřevěné židle s takovou obroučkou kolem, postavám nižšího vzrůstu dost nepohodlné (u vyšší postavy nevadí). Obsluha O.K. I v sobotu a v neděli je možné vybírat nejen z klasického jídelního lístku, ale i z denní nabídky, ovšem na rozdíl od Kastrolu platí denní nabídka jen pro obědy, nikoliv pro večeře. Víno, které jsme si vybrali z nabídky, neměli, doporučeno jiné. Plzeňské pivo chuťově dobré, pěna ale neměla dlouhého trvání. Jídla: vše, co jsme měli, bylo chuťově velmi dobré (špalíčky panenky balené ve slanině, bramborové nočky, tortilla s kuřecími řezy) až na rumpsteak (objednaný medium) umučený dočista domrtva, podávaný pro mne poněkud nepochopitelně na prkénku. Toalety pěkné, velké. Určitě se někdy vrátíme.

  4. Tuto recenzi potvrzuji. Nízká zídka nezabrání kouři z cigaret. Jídlo mírně nadprůměrné, ale zázraky nečekejte. Neurazi ani nenadchne. Ale jak už jsem psal – na danou lokalitu nadprumer… Bohužel.

  5. BTW: dnešní tatarak v Kastrolu byl delikátní!!!

  6. Bokovku na Stodulkach moc doporucit nemohu, dala jsem ji sanci dvakarat a ani jednou to nevyslo – jednou poledni menu – zapečeny kvetak (ten byl sterilovanej ze sklenice) opravdu děs a jednou vecer nezajimavy steak – docela vysoka cena a obsluha – nezajem – nebyl tam skoro zadny zakaznik a personal se dvakrat stihnul najist, nez nam to donesl – prekvapilo me to, ale nedoporucuji :-(

  7. Prý byla znovuotevřena bývalá restaurace U Capa v Řeporyjích, nyní s novým provozovatelem. Zatím jsme tedy nebyli, v dohledné době vyzkoušíme.

  8. Krizik: To je ta v zatáčce u Sokolovny a tenisových kurtů?

  9. Ano, přesně ta. Bohužel nevím podrobnosti. Provozovatel má mít zkušenosti již z jiných restaurací a známý velmi chválil pivo. Zatím to mám jen z doslechu, snad se tam časem také zastavíme. Webové stránky jsem zatím nevygooglila :-(
    nevím ani, jaký je současný název.

  10. Tak restaurace se teď jmenuje Řeporyjská sokolovna. Nějaké aktuální webovky se mi nepodařilo nalézt. Provozovatel p. Lusk měl dříve restauraci U Ševce Matouše. Sedět je možné buď v původní restauraci nebo nová místa vznikla zasklením terasy. Interiér je příjemný, s obsluhou jsme byli spokojeni. V jídelním lístku několik jídel k pivu (tlačenka, utopenci, paštika, špek apod.), pár hlavních jídel (včetně hovězích líček), dvoje těstoviny, jedna ryba – tuším losos, dva moučníky, takový ideální jídelníček, aby se dal připravit z čerstvých surovin. Nic obsáhlého. Pivo tankový Staropramen, rozlévaná vína dobrá, s kohoutkovou vodou nebyl problém. Známí nejedli, takže jen já jsem ochutnala líčka, byla výborná, kližkovatá, 3 kusy posazené na šťouchaných bramborech v hlubokém polévkovém talíři. Měla bych trošku výhradu k podávání v tom hlubokém talíři – vypadalo to pěkně, ale i když byla měkká, nešlo je rozkrájet bez toho, aniž bych je zabořila do těch šťouchaných brambor. Jako pozornost podniku jsme dostali talířek špeku – původně jsem si říkala, že bych si tento předkrm v restauraci neobjednala, ale k pivu i k vínu se jedl výborně a nakonec jsme si nechali balíček nakrájet i domů – skvěle ochucený paprikou, příjemně slaný. V restauraci je jukebox, ale naházet tam 150Kč v sobotu večer, když je plná restaurace, se ukázalo jako blbý nápad, neslyšely jsme s kámoškou ani tón z objednaných písniček. Prý byl lepší poslech až po půlnoci, když se restaurace částečně vyprázdnila, ale to už jsme se taky chystali domů. Samotnou kapitolou je bohužel WC, a to je prý po rekonstrukci – prostě obyčejné sokolské záchody, které má venkovská sokolovna, první mi nešel ani zavřít, žádný háček, kam by šla pověsit kabelka, v předsíňce ani žádné zrcadlo, tady by se dalo ještě spousta věcí zlepšit, doufejme, že k tomu i dojde.

  11. ad Řeporyjská sokolovna: příhodné jméno. Pár otázek: kouří se tam? Jaké jsou ceny? A ty toalety jsou společné pro tělocvičnu a vím jak vypadají.

    Je v naší městské části nějaký fajn podnik na snídani? Dnes jsem měl chuť posnídat venku a nejbližší cíl je asi Cafe Lounge na Újezdě, kam jsme vyrazili…

  12. ↪ 71 mpik: Ohledně kouření – my byli v kuřácké části, protože jsme byli se známými, kteří kouří, takže jsem možnost nekuřáckého prostoru nesondovala. Nevím, zda ta zasklená terasa není třeba nekuřácká, snad budou časem webovky a něco víc se dozvíme tam. Ceny běžné, nic co by člověka zruinovalo, ty předkrmy k pivu tak 30–60Kč, hl. jídla 150–300,–Kč, ale to sázím odhadem, neřešila jsem to, nic předraženého. Trošku levnější než Kastrol.

    Ohledně snídaně bohužel nevím, snídám doma :-) Jinak Normal Café měl před časem vývěsku, že také mají i snídaně (nevím, zda se to ujalo a funguje to), ale to asi není zrovna podnik, který byste hledal :-) takže případně jen pro někoho nenáročného, komu nevadí hospůdka, kde se kouří. Jinak teď 15.-16. 2. bude v Normal Café opět zabíjačka, kdo by se chtěl zastavit třeba jen koupit domů zabíjačkové produkty.

  13. ↪ 72 Krizik: ↪ 71 mpik: zkuste Kavárnu Na náměstí na Řeporyjském náměstí… http://www.kavarnananamesti.czhttps://www.facebook.com/…rnaNaNamesti

    Hezký den

  14. ↪ 73 Filip_Kavarna: Díky za nabídku, třeba se někdy stavíme pro dortíky.

  15. Dle webové prezentace Kavárna Na náměstí nevypadá špatně :-)

  16. Dnes jsem si v místním zpravodaji STOP přečetl velmi smutnou zprávu:

    Dne 28. ledna 2014 ve věku nedožitých 60 let náhle zemřel pan Ing. Jaromír Sadílek, majitel restaurace Svatý Prokop na Malé Ohradě a provozovatel občerstvení na mnoha akcích Prahy 13 pro veřejnost. Všichni ho znali jako skvělého restauratéra, velkého gurmána, ale zejména dobrosrdečného a veselého člověka, který rád pomohl a nezkazil žádnou legraci. Ve svém oboru byl uznávaným odborníkem, působil jako manažer kulinářské akademie Asociace kuchařů a cukrářů ČR, získal řadu ocenění a spolupracoval s mnoha domácími i zahraničními kuchařskými kapacitami. Mnoho let spolupracoval s městskou částí při organizaci kulturních a společenských akcí, pořádal kurzy vaření pro seniory a semináře se známými kuchaři. Vytvořil tradici oblíbených a celopražsky proslulých Stodůleckých pivností, které sám každoročně organizoval. Zemřel nečekaně uprostřed pilné práce a s mnoha plány do budoucna. Nejen jeho blízkým, ale všem, kdo pana Sadílka znali, bude chybět jeho nadšení pro věc, laskavý humor a také speciality, které tak rád připravoval. Odešel, ale zapsal se navždy do našich vzpomínek.

    Byl to hrozně fajn člověk. Zejména díky němu jsme měli krásnou a dokonalou svatbu. R.I.P.

  17. Kastrol otevřel zahrádku!

    Mé oblíbené bistro ZEN v Řepích počínaje pondělkem rozšiřuje nabídku jídel mj. i o Bún Cha, či Nem Cuon.

    Na internetu se objevilo vyhodnocení ankety o nejlepší pizzu v Praze. Žádná pizzerie z Prahy 13 se sice v žebříčku neobjevila, ale v diskusi jsem našel hodně pochvalných komentářů na pizzérii MIJA a i dva lidé v mém okolí mi ji již doporučovali (http://www.pizzamija.cz/). Má někdo zkušenost?

  18. Syn si tam někdy skočí koupit pizzu, připadá mu dobrý poměr cena/výkon.
    Ale on má rád jen salám/šunka, takže nevím, jak chutnají jiné.
    Chutnala nám pizza z Palatina, ale už dávno jsme ji tam přestali objednávat, protože i když bydlíme 5 min chůze, tak nám ji přivezli za 2,5 hodiny. Oni si totiž nejspíš objednávky střádají a jedou, až když jich mají hodně.
    A když už si tam syn musí zajít, tak jde radši do pizza Mija (stejná vzdálenost), kde je to o dost levnější (chápu, je to spíš bufet než restaurace) a přitom ta salámová chutná stejně. Manžel se v pizza Mija zase někdy staví cestou na metro a vyhovuje mu, že si může koupit jen dílek.
    Myslím, že je to dobrá volba pro pizzu s sebou.

  19. Nedalo mi to a musel jsem tu pizzerii MIJA vyzkoušet. A musím potvrdit nadprůměrnou kvalitu. Vzhledem k tomu, že celá příprava probíhá přímo před očima, měl jsem možnost vidět zručnost pizzaře, kvalitu i množství surovin a nakonec jsem jednu celou snědl. Těsno perfektně propracované, tenké a nakonec ideálně křupavé, suroviny kvalitní a čerstvé, množství řekl bych nadprůměrné. Ke 100% dokonalosti chybí snad jen klasická pec – peče se v elektrické troubě.

  20. Od pondělí máme na Praze 13 novou restauraci – Pivovar Lužiny. Naleznete ji v čerstvě zrekonstruovaném nákupním centru u metra Lužiny. A tak jsem ji dnes poprvé otestoval. První pozitivum – restaurace je nekuřácká. Pro ty, kdo holdují tabáku je venku docela veliká zahrádka, takže si každý přijde na své. Vnitřek je zjevně dvoupodlažní, já viděl jen tu spodní část. Zde jsou krom stolků pro sezení i stolečky pro pivaře, kteří si rádi dají pivo na stojáka. Což někdy není špatné… točí se tu Bernard (ochutnáno, velmi dobrý), z nealka třeba kofola, nebo malinovka. Chyběla mi v nabídce nějaká ta domácí limonáda a na zahrádce bych postrádal Aperol Spritz, který také v nápojové nabídce není. Referenčním jídlem pro tento typ restaurací jsou u mě křidýlka. Ty byly opravdu vynikající!!! Manželka zvolila řízečky z kuřecích stehen a také byla velmi potěšena kvalitou. Drobnou slabinou byly obě přílohy. K řízečkům brambora s příliš česnekovým přelivem a ke křidýlkům chléb „gumová Šumava“. Možná bych doporučil poohlédnout se po jiném dodavateli pečiva, přeci jen je škoda, když tato položka potopí perfektně připravené maso. Obsluha lepší průměr – náš stůl měla zřejmě na starost usměvavá a milá slečna, ale když byla vytížena a mi čekali na placení, vedle stojící kolega nezaskočil, raději sledoval fotbal na jedné z velkých obrazovek.
    Celkový dojem: 4* z 5 a proto mohu návštěvu doporučit.
    http://www.pivovar-luziny.cz/

  21. Zajímavé podniky se v naší lokalitě začaly podezřele množit! Dnes jsem narazil na nově otevřenou moderní vietnamskou restauraci jen kousek od Kastrolu. Pěkně vyvedené webové stránky slibují čerstvé suroviny a autentickou vietnamskou kuchyni. Ostatně i nabídka jídel vypadá opravdu hodně zajímavě! Ochutnám a napíšu co nejdříve!
    http://gaoden.cz/

  22. A já hlásím tohle, jako místní už o tom ale asi víte :) Nemůžu se dočkat!

    https://www.facebook.com/ohradafoodfest

  23. jj, Ohrada Food Fest už mám v diáři :-) Dokonce jsem jim na FB napsal, aby nezapomněli vytvořit „event“… No jsem na to zvědav

  24. Už se těším jak malé děcko, tohle si nemohu nechat ujít!:)

  25. ↪ 83 mpik: už je – https://www.facebook.com/…04859200510/?…

  26. A už je tu čerstvý test nové vietnamské restaurace Gao Den! Hned jak byla první příležitost, musel sem jít vyzkoušet. A výsledek předčil má očekávání. Večer byl teplý a tak jsem do vnitřních prostor nakoukl jen od dveří. Na první pohled krásný a moderní vzhled. Ale přednost dostal stolek venku. První objednávka bylo pití. Volba padla na „domácí“ ovocný ledový čaj s kousky ovoce. Objem 0,8l za 79 Kč. Bože, to byla lahodná chuť! Už jen kvůli tomu se tam rád vrátím! Já se s čtyřletým Kryštůfkem podělil o Bún Cha (nadšeně snědl polovinu nudlí, které si poctivé máčel a také všechny výhonky). Manželka zvolila Bánh Mi s hranolky. Žádné příbory či hůlky v půllitru, či jiném držáku. Standardně, tj. jak se má, nám bylo prostřeno. Ubrousek, hůlky, lžíce a vidlička pěkného designu. Jídlo po rozumné čekací době donesli ve velmi hezkém nádobí. Slovy se jídlo těžko popisuje, ale obě byla perfektní. Stejně tak ale i obsluha. Rozhodně doporučuji a zatím hodnotím plným počtem bodů!!!

  27. Tak jsem také neodolala a zašli jsme dnes na oběd. Interiér velmi pěkný a vkusný, obsluha autentická vietnamská s výbornou češtinou, jsou velmi milí a ochotní. Polední menu platí do 14.00hod., pak prý platí jen stálé menu, kde ovšem Bun Cha nemají. Jsou ještě v nějakém tom zaváděcím provozu, takže se vyplatí se ptát – v lístku mají uvedenou jen zázvorovou a okurkovou limonádu, ale měli i ovocnou a pak ještě nějakou speciálně k dennímu menu (smažená rýže + kuřecí maso + zelenina, rolka či závitek + právě ta limonáda, tohle menu je uvedené jen na tabuli před vchodem a případně vás na něj upozorní obsluha). Vína zatím nerozlévají, prodají jen celou lahev. Servírka říkala, že kromě Banh mi Viet Nam uvedené v nabídce mají ještě asi další dvě obložené vietnamské bagety, ovšem ty nikde napsané nejsou. S vietnamskou kuchyní zatím nemám velké zkušenosti, nemohu hodnotit, zda jídla chutnala tak, jak mají. Měla jsem Bun Cha Vien karbanátky se sladkokyselou zálivkou, rýžovými nudlemi, zeleninou a klíčky, podáváno ve velké z jedné strany prakticky zkosené míse. Karbanátků bylo 5 malých kuliček, maso velmi dobře ochucené, jemné, klíčky krásně svěží a křehké, vše příjemně lehce provoněné koriandrem a posypané drcenými arašídy. Barevnost jídla umocňovaly kousky mrkve. Sladkokyselá omáčka je sice světlé „vodové“ barvy, ale nezaměnitelné chuti a vůně po rybí omáčce, z dalších ingrediencí tam byla pálivá paprička, cukr a voda. Dcera měla restované nudle s kuřecím masem servírované v hlubokém talíři, chuťově opět velmi dobré, ani porci nesnědla. Původně jsme chtěly vyzkoušet i dezert, ale na ten dojde až příště. Můžete si zde dát normální kávu nebo vietnamskou kávu, kterou servírují v takové konvičce, kterou už tady pan Cuketka popisoval: http://www.cuketka.cz/?…
    K jídlu dostanete hůlky, vidličku a lžíci, nůž nehledejte :-) nebudete jej potřebovat.

    Za nás tedy spokojenost, doufám, že se restaurace uchytí a obohatí místní nabídku.

  28. A já mohu přidat druhou recenzi GAO DEN – tentokrát to byla večeře s narozeninovou oslavou mé maminky. Denní menu S Bún cha, Bún Bo Nam Bo, Bánh Mi, atd. jsme na dotaz dostali (i s úsměvem) po 18 hodině. Tomu říkám vstřícnost! Jinak ty další druhy baget teprve chystají (bude i hovězí, kuřecí a možná vegetariánská).
    Mamince jsme přinesli květinu – ihned byla donesena váza. Tentokrát jsme byli v interiéru. Je vidět, že ten je prací profi designéra. Vše barevně krásně sladěno. Objednali jsme si jídlo (dvakrát Bun Bo Nam Bo, dvakrát Bánh Mi), které bylo opět vynikající. Po jídle se slečna z obsluhy přišlo zeptat kdo co slavíme. A za minutku jsme pochopili proč. Mamince přinesli rýžový dezert s mangem. Uprostřed byla zapálená dortová svíčka. Prý jako pozornost podniku. Hluboká poklona!!!
    Moji rodiče jsou konzervativní. I oni však pěli jen slova chvály na tento podnik.
    Držím palce a přeji hodně úspěchu!

  29. V naší městské části začíná být z gastronomického pohledu velmi živo. Je to jen pár týdnů, co otevřela restaurace Gao Den a již je tu další kvalitní asijská otevíračka!

    Již v minulosti jsem zde psal o bistru ZEN, které sídlí v Praze – Řepy. A právě dnes tento podnik otevírá svou pobočku ve Stodůlkách hned u metra v Siemensově ulici. Očekávat můžeme speciality thajské, vietnamské či japonské kuchyně. Já osobně miluji jejich Bun Bo Nam Bo, ale dle internetových stránek bude i Bún Cha, Pho Bo, Tom Yam, Tom Kha, sushi a mnoho dalšího.
    Více na http://zen-restaurace.cz/.

    Komu to uniklo, 4. října bude u restaurace Kastrol první ročník Ohrada Food festu. Při pohledu na seznam účastnících se restaurací srdce každého gurmána zaplesá. Zajímavý je i program a proto doporučuji včasnou rezervaci.
    Více na http://ohrada-food-fest.cz/.

    Už mi toho v okolí moc nechybí. Líbil by se mi podnik s dobrými burgry (i když zrovna dnes je hovězí burger na meníčku v Kastrolu). A taky bych si dal v Praze pořádný Tafelspitz. Přeci jen je k Plachuttovi do Vídně daleko a ani Enzian v Peci pod Sněžkou není za rohem… Zrovna v Kastrolu by tohle myslím mohli zkusit :-)

  30. Dnes jsem náhodně našel na webu restauraci K Zahrádkám. Prý arménská a gruzínská kuchyně. To zní sice slibně, ale na webu je jen nabídka nakládaných hermelínů. Zato úžasná – 11 druhů! Třeba někdo otestujete dříve než já…
     http://www.kzahradkam.cz/

    Už zítra je Ohrada Food Fest. Mooooc se těším! A syn Kryštůfek je celý natěšený, že uvidí superhrdinu Romana (Vaňka). Přestože mu jsou jen čtyři roky, pořad Jídlo sro doslova hltá!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.