Recept na leberkäse RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

3 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Zdravím, v jednom nejmenovaném výborném brněnském rakouském lahůdkářství rád kupuji leberkäse, poradil by někdo, jak by se tahle skvělá sekaná dala udělat doma? Pár receptů na netu je, ale hledám někoho, kdo to zkoušel udělat doma v kuchyni. Díky:)

  2. ↪ 1 oddie: Recept je např. zde: http://www.labuznik.cz/…t/leberkase/ – doporučuju si pořádně pročíst i diskusi k němu.

  3. Zdravím. Podle podobného receptu jsem to dělal. Je nutno vychladit maso k nule, vodu použít skutečně ledovou – takřka tříšť. Dál dát vychladit mlýnek na maso na mražák. Na rozmixování je ideální výkonnější robot se sekacími noži. Místo vepřového sádla jsem použil prorostlý bůček. Poměr masa byl 1/2 hovězí pupek, 1/4 libové plecko, 1/4 prorostlý bůček. Část soli jsem nahradil rychlosolí do které jsem maso naložil den předem skrz barvu. Výsledek ze všeho nejvíc připomínal Bavorskou sekanou z Globusu, originál leberkässe jsem v Rakousku, ani Německu nikdy nejedl, každopádně to bylo velice chutné, i když poměrně pracné.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.