Omáčka demi glace RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

9 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Grilovaná vepřová panenka
    v kabátku ze směsi pařížských pepřů
    podávaná s omáčkou demi glace

    najdete v podniku Di Pietro

  2. Cheche, tam vaří zřejmě odborníci!

  3. no, ono by asi znělo blbě: podávaná s UHO. ;-)))

  4. To jste ještě nečetli jídelníček tady http://www.arealerzet.cz/index.php?…. Doporučuji především těstoviny a speciality :-))

  5. Ja sa už asi radšej zdržím poznámok. Zrovna som teraz cez sviatky doma v Košiciach okomentovala 20-stranový jedálny lístok jednej reštaurácie a ich „vychytávky“ typu demi glace… no, a bola som akurát označená za snoba, ktorý odišiel z malého mesta a myslí si, že už má na všetko patent… :-)

  6. Porad jsem myslel, ze „Demi Glace“ je nejaka chimera, ktera se mi nikdy nemuze prihodit. Omyl. Pha 4 Nusle, Lucky Luciano, je tam :-) Ale lidem chutna…tak jakypak copak :-)))

  7. Jo, člověk se občas diví. Co vím, tak Lucky Luciano bejvala dopbra pizzerie. Ale tuhle omacku mají v jídeláku třeba i v Ambiente… The Living restaurant:
    ÚPRAVY STEAKŮ
    Vyberte si, jak Váš beef-steak připravíme.
    Ambiente italská slanina, jalovec, slaninové máslo
    Foie gras omáčka z kachních jater, omáčky demi glacé a portského vína
    Dave´s fiery v ostré marinádě, marinované chilli papričky
    Omáčka ze smržů omáčka demi glacé, portské víno, sušené smrže, smetana
    Fresh green pepper čerstvý zelený pepř, omáčka demi glacé, brandy
    S avokádem čerstvé avokádo, limetová šťáva, toskánský olivový olej
    Café de Paris s legendární bylinko-máslovou omáčkou
    Surf & turf obří kreveta, omáčka demi glacé, olivový olej extra vergine Isnardi. Cena této úpravy je o 85 Kč vyšší.
    V jejich případě by se možná dalo říci, že se jedná o složení nějaké budoucí omáčky…

  8. ad 7.: Já bych řekla, že v tomhle případě je to v pořádku. Je to jenom báze a omáčka vzniká s použitím dalších surovin. Problém je spíš tam, kde to považují za kompletní hotovou omáčku. Asi jako rozdíl mezi čistým nedochuceným vývarem a polévkou.

  9. andy.l to trefila, d.g. má charakter „polotovaru“

    ale zníc to cize, tak proč to v menu nepužít že? :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.