1. včerejší díl byl dokonalá ilustrace modelových „provozáků“ bez zkušenosti, kteří absolutně neví která páčka, který čudlík. nevím jestli jsem měl plakat nebo se smát :)

    základní podle mě byl dialog kuchyni – široký jídelák vs. zaměřený. pohlreich byl neústupný, jen škoda že kromě „takhle to prostě nefunguje“ vs. „funguje“ nezazněl solidní argument! :) takhle fandové rozplizlých konceptů neslyšeli byznys stránku věci.

  2. a nejhorsi na tom je, ze ty dva soumeni byli presvedceni o sve dokonalosti a chovali se arogantne jak svin … pokud by mi clovek formatu a jmena, ktere ma v CR Pohlreich, prisel zdarma poradit, jak postavit svuj byznys na nohy, tak budu poslouchat a dekovat s uctou …

    spis me to prislo, ze si chteli udelat zdarma reklamu … ta restaurace je mimochodem otresna, radeji chodime k cinanovi vedle:)

  3. Tak druhy dil byl komunikacne dost husty, myslim, ze Pohlreich to se sprostymi vyrazy misty uz dost prehanel. Ale dokazal je dokopat ke zmene a to je dulezite.

    Jsem zvedavy na pristi dil, upoutavka vypada dost zajimave – pizzerie na malem meste. ;o)

  4. 2-czech: Mně nepřišli zas tak arogantní, spíš si myslím, že to je celkem běžná reakce člověka s egem, když mu někdo přijde říct, že to dělá úplně blbě. Nakonec to náhodou celkem vzali, na to jakou jim dával čočku:)
    Jinak ty vulgarismy mi vůbec nevadí, říká je tam, kam sednou. Ale je jasné, že na tohle je každý citlivý jinak.

  5. Já se tím pořadem ohromně bavím. Zatím mi to připadá, že se do pořadu přihlásili majitelé restaurací s tím, že si pěkně zadarmo udělají reklamu. Což by bylo možné, kdyby při nástupu Pohlreicha srazili paty, vzali tužku a papír do ruky a psali si každé jeho slovo. A navíc pak vydrželi ten měsíc bez jeho dozoru dřít jako mezci. To se zjevně v první epizodě nestalo a u druhé mám i přes finální doporučení restaurace velké pochybnosti o její současné kvalitě. Jestli se panu Pohlreichovi s tímto pořadem podaří alespoň nasadit brouka do hlavy 10% českých hospodských, budu volat: „Pohlreich na Hrad!“.

  6. Tak ten příští díl je o restauraci u nás v Neratovicích. Stručně řečeno: dělají tam od pizzy, přes čínu po český věci s tim, že všechno chutná velice podobně a úroveň je opravdu tristní. Když k tomu připočtu, že víc arogantní a nepříjemnou číšnici než tam sem v životě nezažila…tak myslim, že si na nich pan Pohlreich opravdu smlsne :o) ale abych jim zas nekřivdila, dělaj tam dokonalý mléčný koktejly, který ale dostanete podle slov číšnice pouze, když se usadíte na zahrádku…takže jenom v létě :oP

  7. Jestli v té Neratovické restauraci pořád vaří takhle, tak očividně Pohlreich neuspěl. První díl byl natáčený v říjnu, takže ten třetí byl určitě také natočen v minulém roce.

  8. No už sem tam tak rok nebyla, takže jak to tam vypadá teď nevím…po zkušenostech, co sem tam získala předtím mě nic nelákalo, abych tam zašla…takže se kouknu na příští díl, a podle toho, jak to na konci zhodnotěj se rozhodnu, jestli to stojí za to… a popřípadě dám vedět, jaký to tam je v reálu ;o)

  9. @janie: Alebo môžte len rýchlo vybehnúť zvonku omrknúť dvere, či sa už na nich skvie tá hrdá nálepka Ano, šéfe! a bonznúť nám vopred, ako to dopadlo;) Ak teda tú finálnu scénu netočia až pár hodín pred vysielaním…

  10. Musím říct, že u nového dílu jsem se bavila nepoměrně více. Pokud jsem se dobře koukala, tak majitel restaurace vystupoval v nějaké reality show typu Big Brother nebo Vyhulení. Byl mi nějak nepříjemně povědomý. I když možná jsem ho mohla potkat v Ostravě :). Provozní je s prominutím debil, který nevěděl o čem je řeč. Kuchaři moc sympatičtí. Dokonce vypadali, že umí vařit.
    Dívat se budu i příště, na tu pizzerii jsem vážně zvědavá.

  11. Druhý díl je rozhodně víc konfrontační než ten první. Škoda tě šikovných kluků v kuchyni. Jinak zase ukázka českých „podnikatelů“ 90. let – frajeři bez manažerských schopností s funkcí z přátelství!

  12. Velmi příjemné překvapení a docela odvážný počin na české poměry. Škoda jen přeci jenom dost velkého časového presu pro změny, protože v posledním díle to doporučení působilo, aspoň na mne, trochu diskutabilně.

  13. Podle me je zatim kazdy novy dil lepsi a lepsi. Jen problematika bude asi stale stejna. Nafouknuty jidelni listek, kde se najdou vsechna nejznamejsi jidla svetovych kuchyni v ceske „uprave“. Jidelak sestavuje majitel restaurace, ktery tomu nejvice rozumi i bez konzultace s kuchari. Mozna ani neni treba delat analyzu restaurace, staci hledat na jidelnicku Gordon Blue a je jasno :)) Vareni z polotovaru a mrazenych veci, aby se co nejvice ustrilo a bylo co nejmin prace. Doufam, ze se poradu alepson trochu podari vymytit ceskou obluhu ke vsemu = list hlavkoveho salatu, ctvrtinka rajcete a platek okurky :))

  14. Shodou okolností ve čtvrtek od 23 hodin běží na TV Paprika Kitchen nightmares. Takže můžu hezky porovnávat jestli je lepší Gordon nebo Zdeněk :-). Musím říct, že u mě vítězí Pohlreich, protože tomu „českému smradu“ se prostě nedá konkurovat.

  15. 73: List salátu, čtvrtka rajčete a plátek okurky – to by ještě šlo, ale já včera dostala v jedné restauraci kromě uvedeného ještě kopec hrášku, kopec kukuřice, hromadu nakrájeného čínského zelí (ještě ke všemu jen tu bílou část) a hafo syrové mrkve nakrájené na tlustá kolečka (oschlé, po obvodu dokonce načernalé). Tomu se ani nedá říkat „lebeda“ (jak říká Pohlreich), ale normálně žrádlo pro králíka na týden.
    Jídlo celkově stálo za enóno a nejzajímavější na tom bylo, že ta hospoda byla natřískaná k prasknutí. Zjevně tam vyhrává plný talíř a břuch narvaný k prasknutí, protože porce jsou tam nepřiměřeně gigantické. No, mě už tam tedy znovu rozhodně neuvidí. Peněz za ten blaf mi je líto ještě dneska.

  16. Mně přišlo včera docela hustý, jak ta majitelka dloubala tím nehtem ty kosti z těch čerstvejch ryb, ruce plný prstenů … ach jo. A ta Pizza? To byla opravdu hrůza!

  17. 75: V „lepších restaurantech“ ještě navíc přidávají kopec kyselého zelí přímo ze sklenice a v těch nejlepších i pořádnou porci červené řepy (taky ze sklenice), i s nálevem, který zabarví a promočí úplně všechno zbývající na talíři. ;-) A ta velikost porcí – je přeci jedno, jestli je to dobré nebo ne, hlavně když je toho moc. Ach jo. Nejhorší je, že tak 80 % národa je s tím spokojeno a v hospodách s obr porcemi je pořád narváno. :-/

  18. Hospody s velkými porcemi jsou potřeba, máme takovou kousek od domu, chodí tam na obědy manuálně pracující. Ale rozumím, jak to myslíte, nemělo by to být hlavní měřítko u většiny lidí, to je jasné.

  19. Ani manuálně pracující o tu lebedu moc nestojí. Co je zasytí, to je gulášek nebo svíčková s dvanácti! -)))
    Jedna naše dobrá známá vede ubytovnu pro stavební firmy. Ubytovna je to čistá, solidní a navíc se tam vaří, taková ta poctvá domácí strava. Chlapi co neznají nesnědí a běda, kdyby bylo na talíři moc zeleniny! Ocení knedlíky, dobrou omáčku, zeleninový salát si dají, ale nesmí toho být moc. :-))) Milují guláš s bramboráky. Ta jídla jsou kolem 60,–Kč, velký talíř, ale je to dobré. Že zvědavosti jsem několikrát ochutnala.I ty bramboráky jsou domácí, žádný polotovar. Ženské, co tam vaří by na talíř nenandaly nic, co by nenaložily doma své rodině. Občas prorazí s nějakou tou napůl minutkou, ale nesmí dráždit chřestýše bosou nohou a tak musí být ještě aspoň dvě echt sytá jídla.
    Tak to prostě je.

  20. U toho pořadu se opravdu bavím, Pohlreich je jednička. Škoda, že většinu restaurací vlastní lidé kteří o tom neví vůbec nic a vydělávají slušný peníze. A co se týče velkých porcí tak to je zkáza našeho národa. Už jen obloha z nakládaného zelí a konec:o)

  21. PS: byl jsem v People, ten hamburger se nedal jíst!!! jak si ho vychvalovali na Primě a za 170,– no pardon!!

  22. Dobrý den. Jsem asi staromódní, ale u pořadu se spíše stydím za velmi slabou profesionalitu hlavně pana Pohlreicha. Vařit snad asi umí, jednat s lidmi ne, herec není, volit by mohl i jiná slova než sprostá a za každou přímou řečí „vole“ také nemusím. Rázný – měl by být ale není, kontruktivně kritický – z toho je pouze kritický, mít jasný a srozumitelný koncept – ten nemá ani v Imperialu. Takže jen sprostá slova a (byť pravdivá) kritika nevydá na dobrý pořad:( Neberu.

  23. 82. upřímně řečeno, dělal jsem kdysi půl roku přidavače na stavbě. S maturitou z gympu jsem tam byl naprostá výjimka, obvyklé vzdělání byl učňák, což je imho obvyklé vzdělání i pro kuchaře. Tím je nechci nijak shazovat, naopak vím že dělat řemeslo pořádně není nic jednoduchého a jsem rád za lidi, kteří to dělají, jen konstatuju fakta. Ovšem prostředí tam bylo takové, že sprostá slova létala vzduchem bez toho, aby měla nějak urážlivý úmysl. Prostě se brala jako normální standardní součást věty. Nemusí se mi to líbit, ale pokud do takového prostředí přijdu, musím to akceptovat. Nemusím tak mluvit sám, ale nesmí mě to rozhodit. Ale v této situaci, kdy on jako člověk zvenčí, který má zavést často poměrně náročné změny ve velmi omezeném čase prostě potřebuje tomu personálu ukázat, že není jen teoretik, ale že v rušné kuchyni skutečně dělá a kdykoliv by si mohl stoupnout na jejich místo a obstát tam – k tomu se mu určitě hodí mluvit jejich jazykem.

  24. Ano šéfe, je podle Ramsyho předlohy Hells kitchen a F… rowd
    Pohlreich je ještě slušnej, ve F… rowd byl jedn díl, kde snad pět minut v kuse jen vypípávali :O) Prostě o tom ta „show“ je. Ano šéfe je pořad, který trošku zvedne vody v české gastronomii, která je v některých případech opravdu otřesná.

  25. OK, tedy pokud se ve všech kuchyních ale i restauracích (vždyť je tam mezi ostatními hosty a lidmi) mluví pořád sprostě, tak je to asi správné. Viděl jsem různá show, i Ramseyho, určitě bych to rád viděl trochu jinak, ale proti gustu žádný… Já se už dívat na tuto show ale nebudu, ani nevěřím že to nějak výrazně zvedne úroveň vlažného českého pohostinství. Děkuji egovi i Kytce za vysvětlení.

  26. 85: Prosím používat mužský rod (ten Kytka).
    Jinak on v tom pořadu mám dojem s hostama mluvil jen krátce v prvním díle, když tam nebyl majitel a to mluvil slušně… I s tou majitelkou ze třetího dílu mluvil jinak, než s kuchaři a s předchozími majiteli (i když před tou nějaké to sprosté slovo padlo) Mě proto naopak připadá, že jednat s lidmi umí – ví jak má mluvit na koho. Předpokládám, že ve svých restauracích to dělá také tak.

  27. Nevíte někdo, jakou kuchařku to včera v pořadu Zdeněk Pohlreich podepisoval?

  28. 87: pokud mne pamět neklame, měla by to být tato kniha:
    http://www.levneknihy.cz/…ilZbozi.aspx?…

  29. Viděla jsem včera, dost jsem se bavila, myslím že tomu hotelu udělal Zdeněk nejen dobrou službu, ale i reklamu… Mám chuť se vydat do Slaného na candáta se špenátem:)

  30. Já akorát marně přemýšlela, proč ve Slaném mají valašské medailonky a co je na nich valašského.
    Jinak se mi tam moc líbila ta holčina co dělala tu omáčku. Míchala a míchala a z Pohlreicha nespustila kukadla. :o)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.