Vepřová bránice RSS

Štítky: ,

6 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Prosím, máte někdo v Praze (ideálně Praze 4) osvědčeného řezníka, u kterého by se dala koupit vepřová bránice (někdo jí taky říká „mikrosádlo“ nebo „vnitřní sádlo“, zkrátka je to taková blána prokvetlá tukem, takže vypadá téměř jak krajka) ?
    Narazil jsem na pár receptů, kde by se fakt hodila (sekaná, paštika a hlavně nadívaná vepřová panenka), ale zatím se mi ji nepovedlo sehnat. Dokonce i některé jinak vychvalované podniky (Lešetický, řezník v Petrohradské) zklamaly.
    Díky za každou radu.

  2. zkusil bych řeznictví robertson na praze 4:

    http://robertson.cz/index.php?…

  3. Tak bohužel Robertsoni berou prasata uz předzpracovana, takze nic. Ale aspon ochotne komunikovali mailem a priznali se k tomu ;-)
    Takze ted uz mesic zkousim najit podnikovou prodejnu nejakeho masokombinatu.

  4. Zkusila bych řeznictví U Arbesa, nebo Smíchovské uzeniny. Na paštikovém kurzu nám kuchař říkal, že v jedněch z nich (zapomněla jsem v kterých) se dá domluvit skoro na jakémkoliv kusu vepřového.

  5. Zkusil bych Dolejšího v Davli, ale určitě to nevím.

  6. Osobně bych místo bránice sháněla spíš pobřišnici, ale nevím, školy nemám. ;-)
    Jinak, pokud by byl zájem, můžu přenechat moje domácí přebytky, moje máti mi to z mě neznámých důvodů stále kupuje, už mám v mrazáku snad 10 balíčků; jenže bohužel nejsem z Prahy.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.