Re: Barbora RSS

Štítky: , , , ,

15 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. chci se vrhnout na rebarboru letos :) máte s ní někdo něco? bez čeho nemůžete, jak je to dobré?

  2. Rozhodně koláč, pak takový napůl kompot, aby bylo v zimě co do jogurtu, ale na celé čáře vede smetanový krém podle Nigelly L.
    Prý je reveň chutná i v kombinaci s masem, ale ještě jsem nezkoušela.

  3. Řapíky OK (nejsem ale fanda).
    Listy jsou toxické. Odvar prý funguje jako postřik na mšice, s trochou mýdla pro lepší smáčivost.

  4. Vzpomínám si velmi živě, jak před mnoha a mnoha lety pekla babička pro malého Sirnika jeho oblíbený rebarborový koláč velmi často. Rebarbora rostla mnoho let v koutě zahrady, nevyžadovala skoro žádnou péči a mladé řapíky šlo postupně odlamovat skoro celé jaro i léto. Přesný recept na koláč už neseženu, ale bylo to něco jednoduchého se žmolenkou – skoro stejný koláč pekla babička i rybízový, borůvkový atd.

  5. Taky mě nepadá jen koláč – klasickej kynutej s rebarborou a drobenkou, nebo křehké těsto s tvarohem a rebarborou. Zkoušela jsem i rebarborový crumble a nebylo to špatné. Ale obecně rebarboru moc nemusím.

  6. Já mám recept na vynikající džem – kombinace rebarbory a zralých až přezrálých banánů v poměru 1:1 nebo 2:1 ve prospěch rebarbory. Používám želírovací cukr v poměru uvedeném na sáčku a výsledek je neskutečně dobrý v buchtách, koláčích i v jogurtu (nebo na vánočce). Ostatně k rebarboře se hodí libovolné chuťově méně výrazné ovoce – je dost kyselá a ostrá, tak zjemnit potřebuje. Taky je vinikající v náplni na kynutém tvarohovém koláči (čerstvá i ten džem).

  7. Pisulka:

    to z ní dokonale :) šup sem s receptem!!!! prosím pěkně

  8. na labužníkovi je úžasný recept na rebarborový koláč s pudingem, jmenuje se nějak jako rebarborový koláč pro býky, je krapet pracnější, ale velmi žravý

  9. K rebarboře by se mělo podávat mléko, tvaroh, sýr…
    Mléčné výrobky umravňují její poněkud negativní účinky na organismus. Zvláště ve vařeném stavu. Potvora kyselina šťavelová. Jo a pozor ti z vás, kteří trpíte ledvinovými kameny, případně dnou! Zakazuje se! Kameny jsem měla, zvítězila nad nimi s pomocí melounu a lithotryptoru a tak si ráda reveň dopřeji.
    Nordy: nojooo crumble z rebarbory je výborný, díky za připomenutí! :-)))
    Moirain:. hm, puding a rebarbora, mňamy!

  10. Tak zrovinka dnes jsem se skláněla nad rebarborou v Pražské tržnici, ale měla jsem už tolik přeplněných tašek, že se pro ní budu muset vrátit:) Kompot a onen smetanový krém od Nigelly- šlo by prosím uveřejnit? Crumble je tutovka!

  11. Tady je ten recept zkopírovaný z Labužníka:

    Rebarborový koláč s puginkem (pro Býky)
    kategorie: koláče

    recept je určen pro 0 osob(y)

    Ingredience:
    500g hladké mouky
    1 prdopeč
    160g tuku
    120g cukru
    sůl
    1/2 sáčku vanilinového cukru
    2 vejce
    2–3 lžíce mléka

    1 kg reveně
    250g cukru
    1 vanilkový nebo smetanový pudink
    2–3 lžíce kysané smetany
    50g rostlinného tuku
    3 vejce

    Příprava:
    Očištěnou reveň nakrájíme na kostičky, zasypeme cukrem a necháme ji pustit šťávu.
    Z uvedených přísad zpracujeme těsto těsně před pečením
    Těsto vyválíme a vyložíme jím vymazaný plech. Okraje povytáhneme, aby přečnívaly přes okraj plechu.
    Slijeme šťávu z reveně a doplníme ji vodou na 3/8 l
    V kysané smetaně rozmíchaný pudink nalijeme do této šťávy a za stálého míchání přivedeme k varu. vaříme 2 minuty.
    Do ještě horkého pudinku vmícháme postupně, po kouscích, tuk a potom, pomalu, předem rozšlehaná vejce.
    Teplý podink rozprostřeme na těsto a posypeme rebarborou
    Pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 40 minut.
    Upečený koláč pokapeme máslem a posypeme moučkovým cukrem.

    Tento koláč lze připravit i z vyzrálého angreštu
    Autorem receptu je Glama

  12. Já to dělám tak, že těsto v pekáči předpeču do lehkého zrůžovění a po upečení necukruji ani nepolívám máslem, sladký je dost.

  13. 10. jj, už to sem dávám, musela jsem vyhrabat recept, mám ho na pomuchlaném papírku. Aspoň mě to donutilo přepsat si ho.
    Takže: asi kilo rebarbory, dvě smetany na šlehání (mělo by to být 500 ml), vanilkový cukr – asi 300g. Dávám třtinový jemný (ne zcela tmavý) v poměru 2:1 k bílému, ale to je má změna oproti originálu. A přidávám vanilkový extrakt.
    Reveň oloupeme, nakrájíme na kousky a dáme péci do trouby, hezky prosypanou cukrem a přikrytou alobalem. Zhruba po hodině a kousek by měla být hotová. Propasírujeme ji a vychladlou lehce promícháme s ušlehanou smetanou. Štávu, co nám zbyla pěkně provaříme a zredukujeme. Část šťávy nalejeme na smetanu s revení, promícháme a „načechráme“. Zbytkem šťávy ozdobíme při podávání. Je to bašta!!!

    Kompot je vlastně jen rozvar s cukrem. Očištěnou reveň rozvařím, nedávám ani želírovací cukr, ale normální krystal či krupici. Trošku rumu na potření víčka sklenice. Vydrží celou zimu a v jogurtu či tvarohu je to moc dobré…

  14. minuly vikend jsem zkousela tento recept. moc dobre, dnes ho asi budu delat znova, mnam:
    rebarboru nakrajet na obdelniky, osmazit zlehka na masle a zasypat hodne cukrem se lzici vody, nechat chvili povarit, ne uplne do zmeknuti.
    Pripravit nebo koupit krehke testo, vyvalet a posypat nasekanymi mandlemi.
    Poklast rebarborou a pect cca 30min, az je testo do zlatova.

  15. 11, 13: Děkuji za všechny recepty. 4Kg rebarbory zahučely do krému alá Nigella, pár sklenic kompotu a vrchol byl koláč s pudinkovým krémem- krásně barevný:)

    http://picasaweb.google.cz/…VanillaCream?…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.