Kuchyňský robot RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

138 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 58 Klara.h: gratuluji, myslím, že máte best-of kritérium na použití tyčáku — namlít tele! ;)))

    jinak ale myslím, že se míjíte v typu zařízení a asi by to chtělo něco profi, chm?

    http://www.masoprofit.cz/…ve-mixery-bl

    (přeci jen ty domácí udělátka počítají s menším výkonem a zátěží. kupodivu to je většinou napsané i v návodech — kolik g směsi to zvládne a jak dlouho může být zapnutý motor v tahu nepřetržitě ;))

    ↪ 60 yannka: já fakt ještě nevím, zatím se s tím pracuje příjemně, ale jeho použití má spoustu zvláštních grifů, zkrátka musí se s tím umět. na delikatesách a je to ale fakt popsané dobře:

    http://delikatesy.etrend.sk/…r-sutaz-9037

    (až na ten problém s polívkou s kousky, to je imho chyba techniky, když se u bamixu nechytne ten správný vír s podtlakem)

  2. ↪ 60 yannka, ↪ 59 farfalla: aha, koukám že též shodou okolností právě diskutováno ve vedlejším vlákně: http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?…

  3. ↪ 60 yannka: No třeba kávovary od Ety jsou stejný rebrandovaný čínský OEM jako AEG/Electrolux/Zel­mer, takže je možné, že podobnýho původu budou i další výrobky této ryze české značky.

  4. ↪ 61 pan Cuketka: :-)) jasný, dík uctivě, souhlas že to musí být něco víc profi, ale nebyl zatím čas, když za posledních pět let všechny tyčáky nějak záhadně odpadly a byly tedy vyměněny na záruku, takže až dojedu poslední etu, jdu do nich…

    ještě u nás pan zmrzlina doporučovat tento, který měl podobnou zkušenost jako já a od té doby, co má tento http://www.robot-coupe.cz/…ucni/c-1115/ má po problému. U toho vašeho mi velmi imponuje délka … :-)

    ↪ 59Farfalla: ano tamto, s jiným jsem naštěstí neměla tu čest, ale zase jsem uronila slzu a díky ojetým uhlíkům objednala i nůž na kitchenaid- za 400,– je 3cm velký nůž na masomlýnek pro vegetariána fakt masochismus :-)

  5. ↪ 64 Klara.h: ou jé, to jsou přesně ony ;) je to přeci i jinak stavěné. minimálně půl telete za týden by to zvládnout mělo.

  6. Mám už cca 8 let Braun ruční mixer – tyčový nástavec, 2 šlehací metly (dneska už dělají jen jednu) + malý food processor s jednoduchými sekacími noži. Cca 5–6 let to byl jediný přístroj svého druhu v naší domácnosti, dost používaný a teprve o těchto vánocích se mi podařilo zlomit převodovku k tomu food procesoru, protože jsem do něj naházela velké tlusté kusy studené čokolády. Ale náhradní díl je za 250,–, takže jedeme dál.
    Ze zkušenosti mohu doporučit, ale obecně spotřebiče jdou životností stále dost dolů, tak nevím, jestli osm let starý výrobek může být brán jako berná mince, jakkoli jsem s ním spokojená.
    Pokud jde o Bosch, tak nemám zkušenosti s kuchyňským zbožím, ale například ruční nářadí od Bosche (a nevím, nakolik se z toho dá něco vyvozovat o kuchyňských) je naprosto příšerné v kvalitě a životnosti.
    Velký robot mám Kenwood a jsem s ním spokojená, kdybych potřebovala nový ruční mixer, asi bych ho také zvažovala.

  7. ↪ 66 Maroni: osobně s vámi naprosto souhlasím – z mé zkušenosti stroje dříve vyrobené jsou nesrovnatelné se stejnou značkou nyní. S těmi mašinkami, u Bosche je hrozně důležitá řada – zelená řada bosch, cokoli z ní, je jednoduše šmejd, modrá profi řada jsou docela držáci i ve velmi špatných podmínkách.

  8. ↪ 66 Maroni: Kde se dá sehnat ta převodovka? že bych nadělila rodičům ke starému nejoblíbenějšímu braunovi:)

  9. ↪ 68 farfalla: PH servis phservis.cz, jedna pobočka je v Žitné, druhá na Praze 4. Když jsem si pro něj byla, zrovna neměli na skladě, tak si radši zavolejte, ať se tam zbytečně netaháte dvakrát.

  10. Ja mam od jeziska tenhle: http://www.homeandcook.cz/…chef-gourmet
    a jsem teda uplne maximalne spokojena! :)

  11. Nemá prosím někdo zkušenosti s tímhle Kenwoodem?
    http://www.mall.cz/…nwood-hb-891
    Je to teda hrozná kráva, ale má bezkonkurenčně nejlepší umístění a držení tlačítka.

  12. ↪ 71 yannka: Já o něm průběžně uvažuji, ale když jsem ho byla obhlížet v obchodě, připadal mi velice těžký do ruky, takže dost nepohodlný pro manipulaci.

  13. ↪ 72 Moirain: no jo, když ty bytelněji vyhlížející jsou těžké všechny…:(

  14. ↪ 71 yannka: Toho mam , akorat sadu 791, misto toho nastavce na mixovani v hrnci ma takovy kvedlatko :) Je pravda, ze ten zakladni kovovy nastavec do hrnce vhodny neni…skrabe dno. Tak se asi ten nastavec pro mixovani v hrnci fakt hodi.
    Je tezky, ale zatim jsem s tim nemela problem a to nejsem zadna svalnatka, spis naopak. Po delsim mixovani v kuse se trosku hreje, tak je dobre dopravat mu pauzy. A nevim, jestli je to u te triblade verze tycaku vyresene, ale u te moji se mi stavalo, ze se mi pri mixovani pricucne ke dnu nadoby, zvlast u vyssich vykonu.
    A co se toho food processoru tyce, tak s nim mivam problem, ze u dna nechava vatsi kousky a neni vhodny na mixovani uplne maleho mnozstvi. Trochu zvlastni je i otvirani toho processoru.

    Sakra, ted to vypada, ze jsem vyjmenovala samy zapory. Ale ja ho mam opravdu rada. :) Hojne ho vyuzivam u 30ti minutovych receptu od Jamieho a zatim me nezklamal. :)

  15. ↪ 74 Yenneffer: moc dík za recenzi. Co ta šlehací metla, funguje dobře?

  16. ↪ 75 yannka: Tu jsem popravde este moc nezkousela. Jednou asi v nevhodne misce, protoze to dost cakalo kolem. Co jsem koukala na nejake reklamni video k jinemu tycaku od kenwoodu, tak tam slehali primo v takove te vysoke mixovaci nadobre, coz by mohlo fungovat lip. Bohuzel zrovna v te kmix sade ta vysoka mixovaci nadoba neni. Chci si v servisu objednat mixovaci nadobu prave z te druhe sady, tak uvidim. :)

    Ale z tim ‚kvedlatkem‘ ze sady hb 791 se skvele dela frape. :)

  17. ↪ 76 Yenneffer: jojo, frape me napadlo hned jak jsem ten nastavec uvidela:) Vysokou nadobu si predstavuju spis na mixovani, nebo treba na zde popularni bleskovou majonezu:); slehani by se myslim melo provadet v necem prostornejsim. Ohledne slehani by me obecne zajimalo, jestli se da porovnat vykon tech slehacich nastavcu tycaku a klasicke dvojice metlicek tradicnich rucnich slehacu. Tycak s balonovou metlou jsem mela v ruce jen jednou na kurzu. Snih s tim sel v pohode, ale nejsem si jista, jestli dobre zvladne krome snehu a slehacky treba slehani masloveho kremu. Navic slehani mi obvykle trva dele nez rozmixovani omacky/polevky, takze nutnost drzet u tycaku stisknute tlacitko je jeste otravnejsi nez u mixovani.
    Btw ten rucni mixer bosch, co jsem tu zminovala, ma na metlach takove male kulicky – dle reklamniho videa vyrobce to lepe nasleha snih a slehacku. Nedokazu posoudit, jestli je to blbost:)

  18. Mám asi rok HB 724 a jsem naprosto spokojená. Tlačítko je v místě, kde tyčák držíte při práci a jde poměrně lehce zmáčknout, takže vlastně žádné mačkání něčeho navíc, v podstatě pro vypnutí jen povolíte sevření prstu. Máslové krémy nedělám, ale metla v pohodě utáhne tvaroh na koláč i poslední fázi přípravy bramborové kaše (aby byla hezky nadýchaná), takže by to neměl být problém. S tradičním ručním šlehačem bohužel srovnávat nemohu, nemám s ním žádnou zkušenost. Na šlehání používám mísu k tomu určenou, je mnohem hlubší než třeba salátová, tudíž nikde nic necáká.
    Je pravda, že je poněkud těžší do ruky, ale paradoxně proto jsem si ho vybrala a to jsem prcek vážící s bídou 50 kilo. Předpokládala jsem, že robustnější konstrukce by mohla zaručit lepší výkon a delší životnost.
    Na rozdíl od jeho předchůdců zatím nezklamal.
    Btw šlehačka i sníh v pohodě i bez kuliček :)

  19. ↪ 78 andy.l: ja vlastne maslove kremy taky nedelam:) – myslela jsem, jestli to proste utahne neco trochu tuzsiho. Ten tvaroh je fajn priklad. Dik za pozitivni zpravy. Btw video s kulickami je zde: http://www.youtube.com/watch?…

  20. Dovolím si využít tohle téma k dotazu. Vybírám stolního pomocníka a chci od něj „pouze“ to, aby uměl udělat ořechové máslo a nezapotil se u toho (tzn. rozmixovat mandle na hladký krém, 15 minut intenzivní práce). Hnětání ani nic takového nepotřebuji. Takže zřejmě mixér. Ze všech těch druhů mi jde trochu hlava kolem :) Pozdává se mi Kenwood s kovovým tělem a skleněnou nádobou, ale absolutně netuším, jaký výkon je dostatečný. Nemáte někdo nějaký tip? Díky!

  21. ↪ 80 SugarfreeLife: Pak doporučuju vybírat podle nožů. Byla jsem vždycky zvyklá na zeptra a fakt kvalitní ocelové ostří. Ze současných výrobků v klasických obchodech mě přesvědčil jenom kenwood. Všechny ostatní na mě působili tak nějak lacině.

  22. ↪ 80 SugarfreeLife: Já přemýšlím nad tímto: http://www.mall.cz/…nwood-fp-270
    Poměr ceny a výkonu se mi zdá dobrý, umí to co potřebuju, nemá pro mě zbytečné funkce a líbí se mi.

  23. chefa máme doma a jsme spokojeni, hlavně s nástavcem na domácí těstoviny, škoda že za další doplňky jako kráječe nudlí chtějí tak nekřesťanský peníze…

  24. Taky teď řešim. Vůbec nevim ale jestli kenwood nebo kitchen aid. KA se mi hrozne libí (specielně ten nový jablečný mošt:-) ale Kenwood mi zase připadá mnohem lepší co se příslušenství týče:-( Nevíte jak je to třeba se servisy? Potřebuju naklonit na něčí stranu, protože jinak se asi nerozhodnu:-D

  25. Řeším stejný problém, resp. váhám mezi KA a Kenwoodem. V Prakulu jsem viděla a zkusila práci s Kenwoodem a i jeho indukcí a byla jsme z toho vážně paf. Každopádně mám kolem sebe lidi s KA a nedají na něj dopustit, budu si o jednoho z pomocníků psát Ježíškovi a také bych se ráda rozhodla :)! Všem děkuji za zkušenosti :), ideálně osobní srovnání dvou pomocníků.

  26. Kenwood s indukcí se neplánovaně ocitl před pár lety v mé kuchyni, když si Ježíšek špatně vyložil pojem tyčový mixér. Velmi rychle se stal domácím mazlíkem, který je v provozu téměř denně. Domácí těstoviny, čerstvě vyrobená zmrzlina či právě upečený chléb se kvalitativně s kupovanými produkty srovnat nedají a jejich výroba je s Kenwoodem opravdu snadná. Indukce je také fajn. Díky ní teď můžem snídat mléčnou rýži i za běžného provozu, protože dát ingredience do mísy, nastavit teplotu a časovač zabere jen minutu a zbytek obstará robot zatímco se chystáme do práce. Používám jí často pro italská risotta, ragů, marmelády a podobné věci, které vyžadují pravidelné míchání během vaření. K nezaplacení je v cukrařině a omáčkách na žloutkové bázi, kdy je potřeba uhlídat nízkou teplotu (místo vodní lázně). Nicméně rozdíl v ceně s/bez indukce zhruba 15 tis. se mi zdá přeci jenom dost.
    Občas trochu zápasím při nasazování příslušenství, které není úplně intuitivní. Ale zase nic, co by se nedalo s pomocí několika nadávek během chvíle vyřešit.
    Co se bytelnosti týká, ta je myslím u Kenwoodu i KA bez diskuzí. Při finálním rozhodnutí budou tedy asi rozhodovat především vzhled (KA), nebo variabilita příslušenství (Kenwood).
    Jinak při kurzu v Prakulu, který jsem dostala k robotu jako dárek, jsem se setkala s pracovníky Kenwoodu, takže vím, že servis v Čechách existuje. Nikdy jsem ho ale nevyužila.

  27. Kenwood s indukcí se neplánovaně ocitl před pár lety v mé kuchyni, když si Ježíšek špatně vyložil pojem tyčový mixér. Velmi rychle se stal domácím mazlíkem, který je v provozu téměř denně. Domácí těstoviny, čerstvě vyrobená zmrzlina či právě upečený chléb se kvalitativně s kupovanými produkty srovnat nedají a jejich výroba je s Kenwoodem opravdu snadná. Indukce je také fajn. Díky ní teď můžem snídat mléčnou rýži i za běžného provozu, protože dát ingredience do mísy, nastavit teplotu a časovač zabere jen minutu a zbytek obstará robot zatímco se chystáme do práce. Používám jí často pro italská risotta, ragů, marmelády a podobné věci, které vyžadují pravidelné míchání během vaření. K nezaplacení je v cukrařině a omáčkách na žloutkové bázi, kdy je potřeba uhlídat nízkou teplotu (místo vodní lázně). Nicméně rozdíl v ceně s/bez indukce zhruba 15 tis. se mi zdá přeci jenom dost.
    Občas trochu zápasím při nasazování příslušenství, které není úplně intuitivní. Ale zase nic, co by se nedalo s pomocí několika nadávek během chvíle vyřešit.
    Co se bytelnosti týká, ta je myslím u Kenwoodu i KA bez diskuzí. Při finálním rozhodnutí budou tedy asi rozhodovat především vzhled (KA), nebo variabilita příslušenství (Kenwood).
    Jinak při kurzu v Prakulu, který jsem dostala k robotu jako dárek, jsem se setkala s pracovníky Kenwoodu, takže vím, že servis v Čechách existuje. Nikdy jsem ho ale nevyužila.

  28. Tak vařící bych asi ani nechtěla. Nenapadá mě takové využití aby se vyplatila ta investice. Začínám být nakloněná spíš na stranu kMixu a to především kvůli provedení nástavců. Výkon má oproti KA taky vyšší. Barevně na výběr zase tak není, ale to bych snad oželela. Z nástavců mi jde hlavně o mlýnek na obilí (ten jediný se mi výrazně víc líbí od KA), mlýnek na maso a pasta maker. Poslední dva jmenované mi od kenwoodu připadají svou kovovou konstrukcí mnohem bytelnější. Nemáte tady někdo zkušenosti s tím mlýnkem obilí od kenwoodu?

  29. ↪ 87 clementine: Ty jo, to je docela cenovej rozdíl mezi tyčákem a Cooking Chef:-D
    Štědrej ježíšek;-)

  30. ↪ 89 snookie: taky bych si přála takového Ježíška ;)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.