domácí pressovač - pákovka RSS

Štítky: , , , ,

98 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Pokud si kávu melu,tak koupenou v Kafe.cz , nebo Prima kafe a načatou skladuji dóze odsátou vacSy.

  2. natasha: tak jsem si dneska kvůli Vám zašel do práce vyzkoušet ES 4010 :o) s jednoporcovým sítkem nebyl žádný problém, porce kávy je tam akorát tak, aby vyplnila mezeru mezi sítkem a hlavou. Hned napoprvé se mi podařilo připravit „espreeso“ s hustou cremou. To že v sítku zůstane po přípravě voda je normální a je to dané způsobem přípravy. Jestli budete mít cestu kolem Letné, tak se s Vařím jednoporcovým sítkem stavte, vyzkoušíme kde je chyba. Jirečkova 9, Praha 7, DůmKávy.cz

  3. Iskaral: vzhledem k tomu popisu na webu podle kterého to má „unikátní systém dvojitého dna“ (nějak tu unikátnost nechápu, unikát je bohužel levnej stroj bez tohohle systému) tak se tý cremě napoprvé ani nedivím (-:
    natasa: U mýho kávovaru chce dvojité sítko míň než dvojnásobek dávky, která je potřeba do jednoporcovýho (do dvojporcovýho stačí dvě zarovnaný odměrky, jednoporcovka chce vrchovatou), ale předpokládám, že jste zkoušela i různé dávky kávy.

  4. Iskaral Pust : zůstatek vody v sítku by mě nevadil.Vadí mi,když je káva rozstříklá a přilepená na spařovací hlavici.Děkuji za pozvání,ale já jsem z Přerova tak to mám k vám poněkud z ruky.
    Kytka: jj zkoušela jsem snad už všechno.Udusala kávu hodně i málo a výsledek je stejný. Děkuji vám oběma :-)

  5. Iskaral Pust Právě jsem se vrátila z Domu kávy . Vy jste teda profík že? Kterou kávu mi doporučíte?? Hodí se do ES 4010 :o porcovaná slisovaná káva? Máte hezké stránky .

  6. Kytka: neříkám že to je bůh ví co, ale třeba páru to má jednu z nejsilnějších, co jsem u malých kávovarů potkal.

    natasha: profík je trochu silné slovo :oD káva mne baví a mám to štěstí že s ní pracuji. Porcovanou kávu vyzkouším a dám vědět, imho by to mohlo fungovat. Na espresso bych osobně doporučil italskou kávu, já mám rád více pražené směsi z okolí Neapole, s mlékem zase jdou dobře dohromady arabiky ze severu Itálie. A pak je po světě i u nás plno malých plantážních pražíren, bývají hodně zajímavé, ale člověk musí dávat pozor na to jestli mají stabilní kvalitu.

  7. Iskaral: však já věřím, že je dobrej, to byl jen povzdech nad tím, jak marketing propaguje jako hlavní přednost věci, které jsou ve skutečnosti „kurvítky“ (u fotoaparátů je to podobné). Bohužel potom člověk, který je tam nechce musí za jejich absenci tvrdě připlácet. Nebo Catler dodává i nepřetlakový sítka za rozumnou cenu?

  8. Kytka: nj marketing. Nepřetlaková sítka k ES4010 myslím nedodává, ale nechci kecat. Prý se dají použít nějaká z krupse, ale musel bych to najít.

    natasha: tak PODy nefungují

  9. Dík za info o PODech. Také by mě zajímalo,jestli by šlo použít sítko z toho Krupse.Hlavně ale kde se dají sítka koupit :-o

  10. 38: Krupsácká jdou i do mého AEG, ale taky se podle jejich servisu dělají jen přetlaková, takže to bohužel není řešení.

  11. Tak ISOMAC tea dorazil tak, jak na http://www.italiankitchenaids.com slibovali, tj. objednáno někdy 17.12. v noci, 23.12. v Plzni. Přišlo důkladně zabalené, obsypané drtí, nechyběly ani extra věci z nabídky – hrnečky, nerezové pěchovátko, teploměr ani káva.
    Protože jsem byl přes svátky pryč, tak testovani proběhlo teď o víkendu. Po několika pokusech zjištěno, že 7 gr moc pěknou cremu nenabídne, při cca 12 gr už je to o něčem jiném – možná je to ale dáno hrubostí kávy, kterou jsem doma našel. Pokusy s našleháním mléka tryskou – podle diskusí na jiných webech mě čeká asi dlouhá cesta :-)

  12. roman: naučit se správné šlehání mléka je otázka deseti minut, hlavně to chce koupit si kovovou konvičku a jako druhý krok vyhodit teploměr na mléko, je nepoužitelný :o) A bez přesného mlýnku nemáte šanci udělat kvalitní espresso. Líbí se mi, že k tomu dávají tamper.

  13. iskaral : doporučíte nějaký mlýnek ? hraje roli velikost konvičky – nebudu zřejmě nikdy připravovat více než 2 latte?

  14. na dvě latte používám litrovou konvičku ale ta je už hodně velká. Mám dobré zkušenosti s 0,6l na dvě cappuccina, nebo latte a na jedno používám 0,35l, na dvě latte je lepší šlehat dvakrát.
    Mlýnek nedoporučím, protože v malých mlýncích neorientuji. Jen by měl mít mlecí kameny a ne nože, aby kávu mlel a nesekal a měl by mít jemné regulování.

  15. Roman: výběr domácích mlýnků není příliš široký:

    Rancilio Rocky (dobrý standard – od 6–10 tis)
    Mahlkoenig Vario (nejlepsi mlynek na doma – espresso, french press atd. – cena tomu ovsem odpovida: cca 11tis)
    Gaggia MFD (klasika, uz ale tezko sezenete, 5 tis)
    Mazzer Mini (super mlynek i do male kavarny, cena tomu odpovida: 12–15tis??)
    Macap M4D (viz mazzer cena: 15tis)
    Compak K3 Touch (nedoporucuju MOC z hlavy nevim, kolem 7 tis)
    Bodum Antigua (v nejhorsim pripade, ale chvili vydrzi – cena 3500 Kc)
    Eureka Mignon (zkuste kluky z Coffee Source, urcite budou mit nejake skladem, cena cca 9–10tis)

    uff .. nic vic me nenapada:) Urcite zkuste zahranicni weby, ebay, i kdyz ceny kvalitnich domacich mlynku jsou hold dost vysoke.

  16. iskaral pust : děkuji za radu, konvička koupena, teploměr opravdu netřeba a výsledky, které předčily očekávání. Těm, kteří se to budou učit podobně jako já, doporučuji vyzkoušet na vodě s jarem
    http://www.youtube.com/watch?…

  17. Iskaral:
    nedá mi to a musím se zeptat: Co říkáte na mlýnek ETA? Mlecí kameny, nastavitelná hrubost, cena 990,– Kč

  18. 47: někde jsem četl, že je určený na zelenou kávu – díky vysokým otáčkám nekvalitních kamenů se káva při mletí zároveň praží (((((-:

  19. Mlýnek Eta: Mám ho doma, mele pěkně, není pravda, že by se káva při mletí pražila (není určený na zelenou kávu…), po umletí pěkně voní, chutná atd . Je to samozřejmě mlýnek pro domácí použití (piju jedno cappucino denně, o víkendu dvě), ale mně plně vyhovuje.

  20. 49: Mele možná pěkně, ale volnoběžné otáčky jsou 10 000/min, kameny jsou měkké, brzy se omelou, v průměru mají jen asi 20 mm a káva je z tohto mlýnku přepálená.

  21. Lehký OT pro kafaře. Bratránek nám přivezl z Nicaragui kafe. Nedá se pořádně pít – má takovou nepříjemnou nahořklou pachuť. Nejsem znalec, napadlo mě, že to je robusta, ale není. Je to normální?

    Klidně bych ho někomu nechal, pokud to někdo vyhledává, je ovšem namleté, takže nad tím asi většina ohrne nos. Asi v tom budu marinovat maso:).

  22. Koja: osobně neznám, viděl jsem ho na letácích a chtěl jsem se na něj podívat, ale nevkládám do něj velké naděje

  23. Hydrogen: no, je to normalni .. kdybyste vedel, co se vsechno muze u kafe po … , kam se na to hrabe vino:) Obvykle taky kafe prazeny primo v zemi puvodu nestoji za moc. Proc prazit dobry kafe, kdyz lze prodat ven zeleny s mnohem vetsim ziskem …

  24. Asi se mi budete smát… sháněl jsem ruční mlýnek na kávu a cuketka mi poradila TRAMP 3 (cca 300,–Kč) :-), pak mě zaujal jeden od Bodum a pak jsem narazil na tuto diskusi a uvědomil si, že bych měl asi upgradovat více… Mám doma GAGGIA Espresso New Red, asi 2 roky a espresso jako z dobré kavárny se mi udělat stále nedaří… Inspirovali mě tedy dva výkonější „stroje“ na kávu:

    – Fresca Espresso Machine™ BES860 (Espresso Catler ES 8012)

    • New Rancilio Silvia Version 3 + Rocky Special Doser
    • a samozřejmě Isomac Tea II Coffee Machine, kt. je ale bohužel už cenově jinde a tolik investovat nehodlám…

    Má někdo z vás zkušenost s oběma, že by jste mi trochu poradili, byl bych moc vděčen :-)

  25. 54: A jakou používáte kávu?

  26. 55: Myslíte jestli zrnka, nebo mletou? Nyní mletou, nemám strojek na mletí…

  27. 56: předpokládám, že myslí odrůdu, farmu a pražírnu (-:

  28. Mno, mám rád etiopskou kávu z divokých keřů oblasti Kaffa… to by snad nemělo mít vlilv na výběr stroje na kávu, předpokládám? ;-)

  29. To ne, ale mohlo by to mít vliv na to, že se vám nedaří udělat espresso jako z dobré kavárny (-:

  30. Aha, rozumím, btw ta etiopská káva je opravdu vynikající… jinak jsem vyzkoušel celou řadu káv od běžných illy, lavaza, po různé arabiky atd. Káva z tohoto přístroje není úplně špatná, to ne, mám však nyní trochu větší očekávní… :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.