Čerstvé mléko z Agro Jesenice RSS

Štítky: , , , ,

109 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Pivli, ale neplést si Interspar v Hostivaři s Intersparem ve Štěrboholech!

  2. 61.: nene, jen si říkám, že bych to ze Štěrbohol mohla střihnout do Hostivaře, když už v těch končinách po letech budu…
    Plány mám, už i lahev jsem vykouzlila, ale otázka je, kdy tam dorazím a jak moc se mi bude chtít trajdat. :-)))

  3. 57: Cena pronájmu plochy a cena dopravy (Z Jesenice to mají dál) určitě na tvar křivky nabídky bude mít vliv. Ale pochybuji, že by při stanovování ceny nepočítali s tím, že v Praze bude oproti Vestci posunutá křivka poptávky… Co se bude dít dál (snižování ceny kvůli menšímu než očekávanému zájmu, možnost zvýšit ji daná vysokou poptávkou, vstup konkurence přilákané slušnou ziskovostí na trh, zásah státní veterinární správy, to všechno jsou reálné možnosti a která z nich nastane, to se ukáže časem…)

  4. 62. Taky mě to napadlo, ale pro jistotu, hodně lidí si to plete. Automat je umístěn v 0.podlaží Intersparu..

  5. :-)

  6. 55. ringo, teď jste mě dostal :) – manžel je strakoničák a prý se ve Strakonicích říká „Vypiješ Nektar, pos..eš hektar“ ;)

  7. 66. Zkuste to říct nahlas ve Strakonicích, nejlépe v nějaké nektarce ;).

  8. Tak v Brně u hypermarketu Albert minulý týden podražil jeden lirt mléka ze 16 Kč na 18Kč.

  9. Prý se automat na mléko objevil u OC Novodvorská v Praze, dnes to půjdu zkontrolovat

  10. stukie: Tak to by bylo super. Zatim jezdim do Vestce ale novodvorska to mam kousek od baraku :-)

  11. Je naproti Schleckeru a mají ho za 20kč/l a dnes si jdu pro další dávku :)

  12. Hihi:http://aktualne.centrum.cz/…clanek.phtml?…

  13. Ještě něco málo k mléku, opět z Aktuálně: http://blog.aktualne.centrum.cz/…tr-havel.php?…

  14. aida:

    druhý odkaz moc fajn ;) doporučení vše nejlépe vyzkoušet na sobě v malém – souhlas

    s touhle pasáží:

    Vůbec nejlepším řešením ale je zvýšit konzumaci výrobků z mléka, například sýrů nebo jogurtů. Výběr těchto produktů na našem trhu je značný, a přestože virtuálním prostředím kolují mejly o tom, jak je ČR v nabídce potravin smetištěm Evropy, není to zas tak úplně pravda. Naši potravináři umějí vyrobit řadu kvalitních produktů, musí je ale taky někdo kupovat. Když bude většina nakupujících hledět především na cenu, nelze se divit, že bude v nabídce více takových potravin, kde kvůli nižší ceně musí logicky něco chybět.

    ale nesouhlas, běžná česká produkce sýrů se prostě „nedá“ jíst :( pardon – jíst se dá, ale nesmělo by k tomu být srovnání se světem.

  15. No, podle mě se u nás sýry a jiné mléčné výrobky dělají dobré, chce to jen hledat a radši si připlatit, ale to jistě víte. Problém je, že lidi jdou hlavně po té ceně (čím nižší, tím lepší), a tak ten mainstream vypadá tak, jak vypadá; určitě v tom hrají velkou roli i řetězce, takže třeba ty sýry nestačí správně vyzrát, atd., atp., je to složité. Ale kdo hledá, ten najde – samozřejmě, že nesmí chtít rok starou goudu apod.
    Hodně podobná situace je např. i u vína – obecně se nadává, že naše vína nestojí za nic, přitom to není pravda, jen se holt musí hledat a vědět, kam jít.

  16. K tomu, tvrzení, že mléčné automaty nemohou velkozpracovatele ohrozit. Tomu upřímně řečeno nevěřím, protože jinak mě nenapadá, proč by Tetrapták takovou tiskovku vůbec platil, kdyby se ho to nějak netýkalo. Spíš si myslím, že ho to zatím neohrožuje, ale bojí se, že by k tomu v budoucnu mohlo dojít a tak raději děsí preventivně.
    To s tou malou zkouškou na sobě mi přijde rozumné, u mě dopadla dobře, možná i díky záměrné imunizaci předtím.

  17. Kytko, přečtěte si ten článek znovu, to ohrožení/neohrožení je tam vysvětlené.

  18. 77: Já vím, to o té kvótě jsem četl, ale proč by Tetrapták platil tu tiskovku, kdyby se ho to opravdu netýkalo? Třeba cítí, že by se ta kvóta mohla zvýšit. Nebo se bojí, že propagace čerstvého mléka jim odežene lidi od jejich UHT krabičáků když ne k automatům, tak k pasterizovaným lahváčům to by mlékárnám jak píše článek vadit nemuselo, ale tetraptákům mohlo…

    edit: koukám, že jsem to napsal blbě, od začátku jsem myslel tetraptáky a napsal jsem velkozpracovatele. Omlouvám se

  19. Následky pití syrového mléka:
    Říká se, že Colonel Gaddafi nabízí hostům na uvítání skleničku velbloudího mléka, aby se později bavil jejich reakcemi. On sám má pochopitelně zažívací systém s vypěstovanou imunitou.

  20. pěkné počtení odjinud:

    http://www.agronavigator.cz/default.asp?…

    a dále na http://www.realrawmilkfacts.com/

  21. Automat na mléko už i v Praze na Zličíně! V nákupním centru před Datart Megastore stojí dřevěná bouda s krávou na střeše. Více na tmleko.cz

  22. 81: Díky za zprávu, konečně nějakej relativně blízko z domova.

  23. vcera v noci jsem zaznamenala existenci automatu ve vchodu do palacke KDU na Karlaku… rozplyvala jsemse v odrobinkach. Dneska jsem tam ale byla a stale jeste chybi info o cene atd.

  24. To se nám to pěkně rozjíždí! Doufám, že zítra odpo, respektive večer, až kolem pojedu z práce, už načepuju!

  25. škoda, že jsem to nevěděla v sobotu, to jsem si skočila do Ikei

  26. mpik: Díky za super zprávu. Dnes po práci tam letím.

  27. 83: Aktuální info z webu KDU-ČSL:
    V rámci centrální fáze kampaně dnes KDU-ČSL zprovoznila pro občany nový mlékomat v atriu Paláce Charitas. Jedná se o akci, kterou chce KDU-ČSL podpořit zemědělce a vyjádřit i úctu k venkovu. Jedná se o jediný mlékomat v širokém centru Prahy. Mléko z mlékomatu bude dotováno. Jeho cena je 10 Kč.
    Takže asi jen do voleb…

  28. 88. Právě na to koukám…a tak aby po nich moc nechutnalo:-) to mne trošku mrzí, ech.

  29. 88: Uvidíme, jestli ho tam nechaj i po volbách za normální nedotovanou cenu, rád ho potom někdy využiju.

  30. 89: pochybuju, že to tam po volbách zůstane, stejně jako všelijaké ty nové „farmářské“ trhy – ty, které jsou organizovány zastupitelstvy; podle mě zmizí spolu s komunálními volbami, bohužel. Ráda bych se mýlila.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.