Čerstvé mléko z Agro Jesenice RSS

Štítky: , , , ,

109 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 90: Uvidíme, taky se toho bojím, předpokládám, že těch trhů určitě minimálně ubude, ale nějaké by zůstat mohly – přeci jen jak si na to lidé jednou zvyknou, bude těžší jim je zase sebrat. V rozjezdu určitě blížící se volby hrajou velkou roli, to je jasné, ale pro pokračování by už třeba nutné být nemusely.

  2. Mléko je dobré, mám ho doma v lednici. Sice jsem to "zaplatila " rozbitými koleny (přebíhala jsem z tramvaje na tramvaj), ale nevadí. Litr stojí 10,– Kč litr a lahve mají po 5,–Kč. Můžeter si načepovat na košt i za korunu. Přelepku s KDU-ČSL jsem hed sloupla. Doufám, že mlékomat tam bude i po volbách, s mlékem nedotovaným.

  3. Před chvílí jsem se vrátila ze Zličína, kde jsme sháněly s dcerou holínky (nakonec úspěšně), ale kromě jiného jsme objevily automat na mléko – jak jsem zjistila, už to sem někdo před pár dny napsal. Máme na stole litřík a ochutnáváme, do večera myslím nevydrží. Dcera byla z nákupu přímo nadšená, jako každé dítě miluje prodejní automaty, a protože jsme o tom nevěděly, koupily jsme i láhev.
    Ten automat se nedá přehlédnout, je to stánek přímo na parkovišti a na střeše je veliká kráva,právě díky ní jsme si toho všimly. Cena je 20 Kč za litr, láhev za 10 Kč.

  4. 93: Dva dotazy – 1) kolik je dceři?, 2) převařila jste to?
    Nic ve zlém, z jedné strany myšlence mlékomatů moc fandím, z druhé strany, protože trošku tuším co a jak, mám obavy, velké.
    Mmch. před 14 dny jsme měly babinec se spolužačkami z VŠ, tak jsem na mlékomaty zavedla řeč. Ani jedna z nich o této „instituci“ nevěděla, všechny bez výjimky se ale vyděsily (dvě z nich se profesně věnují mikrobiologii, další chodila před VŠ na mlékárenskou průmyslovku). Ale jakože jsem nic neřekla.

  5. kdyby moje babicka dodrzovala zpoloviny takove hygienicke podminky, jako automaty jesenic, tak jsme vazne stastna:-) pila jsem spokojene jako prazske dite narazove jen o prazdninach na Slovensku a proste si telo musi zvyknout, no.. – neprevarovala a vypilo se, nerikam, ze to je spravne, ale zas me pak hned neco neskoli, mam pocit:-)

  6. Zličínský krávomat jsem už také otestoval a super :o) Vápenná voda z tetrapaku se může jít zakopat.

  7. Taky piji neprevařené a stále žiju :-) jedine co me na tom znepokojuje je ten napis ze se mleko musi prevarit :-)

  8. Čerstvé mléko jsem nepila poprve a nikdy jsem ho neměla převařené – zatím bez jakýchkoliv následků. Předpokládám, že tohleto mléko je méně nebezpečné než to, co jsme jako děti pily v létě o prázdninách – hezky ručně nadojené a uchovávané někde ve sklepě na sedmém schodu.

  9. Tak ještě jedna zpráva pro mimopražské: v Hradci Králové umístěny nově dva automaty na mléko – jeden u Terna, jeden na Baťkově náměstí. Tak snad se i tady blýská na lepší časy…

    Já jsem zatím nepila, protože jsem neměla kde převařit (jsem těhotná), ale kolegyně a příbuzná chválily.

  10. Dnes jsem byla vyzkoušet čerstvé mléko na Kubáňském náměstí. Litr za 20, láhev za 5. Nepřevařovala jsem a zatím nic. Dle mého názoru tam to upozornění bude spíš jako pojistka, pokud je člověk zdravý, nemusí se bát.

  11. Dotaz pro zkušené, už jste zkusili využít mléko z krávomatu na domácí sýrařinu apod. ? Díky

  12. Uz mame dva bochnicky syra, takze to jde :) zatim zraje a je to nas uplne prvni pokud o syr, takze nevim, ale kazdopadne syr z automatoveho mleka vyrobit jde. Prvnich deset litru mleka bylo normalnich jako z obchodu (= nic moc), druhych deset litru uz bylo o neco lepsi..

  13. Díky za info :o) Asi jdu nakupovat a experimentovat.

  14. Tak jsem dnes taky otestoval Zličínský krávomat. Trochu mě nepříjemně překvapilo, že výdejní okénko je u tohoto typumenší, než u toho ve Vestci, takže s dvoulitrovkou od Kofoly to byl trochu boj. Nicméně načepovat se mi podařilo, i když jsem musel nechat otevřená dvířka a držet láhev skloněnou. Taky se dá načepovat jen litr za 20,– nebo půl litru za 14,– u toho ve Vestci člověk může hodit libovolnou částku a po stisknutí tlačítka Start automat vydá příslušné množství mléka, případně se dá výdej druhým tlačítkem přerušit, když potřebujete vyměnit láhev.
    Ale aspoň že máme konečně nějakej krávomat i jinde v Praze, než na jihu.

    Pro hledající: Krávomat není přímo před Tescem, je v rohu parkoviště mezi Starbucks, Baťou a Gigasportem. Dřevěná budka s krávou na střeše.

  15. 104. Dneska jsem videla z tramvaje, ze automat na Karlaku porad stoji, i dkyz nevim, zda je po volbach stale tak vyhodny…:-) Neni to tak strasne, prece jen, centrum Prahy to je:-)

  16. Nechci zakládat vlákno a nevím kam napsat, ale ve Velkém Poříčí u Hronova (z Jesenice trochu z ruky, ale nevadí, prostě propagace našeho regionu :-))) už funguje nový mlékomat. Je to před jídelnou základní školy, dá se čepovat jakékoli množství a je to mléko malého soukromníka, tak se zmiňuji, až někdo pojede kolem třeba do Ádru, že už je mléko po cestě :-))

    mapa: http://www.mapy.cz/#…

  17. Mlékomat u lidovců je, cena ale už přelepena na 20 Kč…

  18. Dalo se čekat! Ale hlavně, že vůbec je!

  19. Nevi jestli to tu uz nebylo ,ale uz je tez v Holesovice trznici.
    Zelinarska hala tusim c.22.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.