Kefír RSS

Štítky: , ,

8 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Téma věnované přímo kefíru a kefírovému domácímu chovu jsem tu ještě nenašla, ale nechce se mi věřit, že bych tu byla jediná.

    Máte doma kefírové houbičky? Máte nějaké speciální nápady a recepty, co s výsledným produktem?

  2. Co to jsou „kefírové houbičky“ ?

  3. Bakterie, kvasinky nebo snad houbičky – pro nás nebiology je to prostě takové chrchly, co vyrábějí z mléka kefír :)

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Kef%C3%ADr

  4. 2. Před dvaceti lety se tomuto hitu říkalo hindukúšský hříbek, teď tibetská kefírová houba, průběžně též Prorokova zrna … a asi nejčastěji teď slýchám označení „chrchlíky“. Poněkud vkusněji kefírová zrna.
    Mělo by jít o údajně chuchvalce kaseinu osídlené bakteriemi mléčného kvašení a kvasinkami produkujícími alkohol.

  5. No já to mám spojené spíš s tím Kavkazem, ale Tibet je teď asi víc v módě.
    Ale co komu po jméně, co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně :)

    Toho alkoholu naštěstí neprodukují tolik, aby to na mě mělo nějaké neblahé následky.

  6. Mívám záchvaty pěstování kefírové houbičky, střídavě s kombuchou. Kefírová houbička bez problémů přežije i odpočinek u ledu na mrazáku, kombuchu mám už nějaký čas uloženou v lednici. Až mě to zase chytne, budu vyrábět.
    Co s výsledným produktem? Vypít, použít na saláty, teď na jaře i na studené polévky, klidně se v tom i vykoupat. :-)

  7. Spousta informací od jedné milovnice kefíru zde:
    http://www.akrodif.com/…default.aspx

  8. Jj, tyhle stránky znám.

    Jinak u nás se kefír nejčastěji pije samotný nebo s rozšlehaným banánem. Občas z něj dělám tvaroh a když je čas na opravdu dobrou dobrotu, tak uvařit vrambory a rozňahňat je s ním na kaši. A k tomu osmaženou cibulku a/nebo kyselou okurku a orgie obžerství můžou začít. Kam se hrabe „normální“ mléčnomáslobram­borová kaše :)

    Do koupele mi to přijde jako plýtvání. Ale možná jako vlasový zábal/pleťová maska, proč ne? :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.