1. To Zdenek Malinsky: Spíš než tohle mě překvapilo, že čtete Blesk. :-( Soukromý život Polhreicha mně nezajímá.

  2. Ač jsem jemná duše a vulgaritu, zejména tu zbytečnou a uměle přidávanou, skutečně nesnáším, vulgarity v Ano, šéfe mi kupodivu nikdy nijak zvlášť nevadily – tedy až do posledního dílu. To, co se objevilo toto úterý (a bylo to nejen dílem samotného Pohlreicha), mně už ale přišlo vyloženě nechutné.
    Co se týče obsahu, osobně mi třetí série připadá zajímavější než druhá…

  3. Taky jste si všimli, že když vařil Pohlreich u Itala, tak měl ten kuřecí steak u kosti úplně krvavý?

  4. 241
    No, na tuhle „aféru“ jsem narazil náhodou. Kolega, který mě v pondělí ráno střídal, si ho přinesl a když jsem viděl Pohlreich, tak jsem se podíval. Jinak mi na přečtení celého Blesku a prohlédnutí obrázků stačí tak 3 minuty na záchodě :D Na bulvár občas kouknu v sobotu nebo neděli dopoledne, když není co na práci. Tady je vše v jednom: http://www.pravednes.cz/index.jsp?… , zde leží ten staniolový svět našich „celebrit“. Baví mě to – jeden plátek napíše, že hvězdička X byla na akci Y, byla příšerně oblečená (módní policie 5), opila se tam, dělala ostudu … a druhý plátek napíše, že X na Y byla hlavní hvězdou a ozdobou večírku.....prostě úplný opak.

    Prostě bulváru se nevyhneme – kde je poptávka, je i nabídka. Stačí dát do Google heslo Pohlreich a je to jasný – třeba http://www.ahaonline.cz/…uta-v-eurech-

  5. Ještě ad vulgarity:
    souhlas s 224! Na kurzu jsem též zažila úplně decentního šéfa. I bez volů…Obdobně díl o školní jídelně.
    Jinak – spíš viním scénář (režii). Do nějaké míry vulgarismy nevadí, v díle o Lednici trochu moc, ač to nebylo ani třeba, kuchaři byli z těch lepších…

    Třetí série se mi zdá lepší než druhá, ZP v tom už umí líp chodit, praxe před kamerou je znát. Škoda, jestli fakt skončí. Soukromí neřeším, je to jeho věc.

    Ad ZP u Itala: taky jsem si toho nedopečenýho masa vhned všimla, byl na něj přímo záběr – nechápu (režie?) – jasně, dělaj to narychlo a na oko…ale je to medvědí služba

  6. 243,245
    Taky jsme na to doma koukali a nevěděli, co si o tom myslet. Stát se může, ale když to jde na obrazovku, měli si to pohlídat.
    Jinak bulvár je asi lepší neřešit, soukromí je každého věc. Ale když je poptávka, bude vždy o čem psát.

  7. Takže to polosyrové kuře se mi opravdu nezdálo? No já doma u toho nadávala, že tohleto snad není možný. Moje dcera vloni dostala právě z kuřete (olízla marinádu, byť jim to zakazuju už léta, ale holt si musejí natlouct čumáky sami) hodně ošklivou infekci od bakterie Campellobacter Jejuni, vyznačující se průjmeme, zvracením, silnými bolestmi a horečkou. Takže když jsem viděla ony profíky, co dokážou uvařit, nevím, co si o tom mám myslet. Proboha, oni by naopak měli přece varovat, že kuřecí maso musí být důkladně propečené, a ne servírovat krvavou kuřecí flákotu. Přiznám se (klidně mne kamenujte), že je mi Polreich hodně nesympatický, ale tímhle výstupem to opravdu u mne hodně zazdil.

  8. Ad syrové kuře: kamarád zrovna nedávno nahrál pár fotek pokrmů z japonska mimo rybího, hovězího, koňského sashimi (plátky syrového masa) sem překvapeně hleděl na kuřecí …
    jak to tam řeší s bakteriemi…?

  9. 248: to kuřecí musí být naprosto čerstvé…pak není problém…takže koupit si domů živé kuře a chvíli před „vařením“ sek…alespoň tak nějak to popisovali v anthony bourdain-no reservation, když byl v japonsku

  10. k syrovému kuřeti – konkrétně ten Campellobacter se ničí kyselinami, takže pokud se teoreticky důkladně okyselí, mělo by to pomoct. Ve Velké Británii prý kvůli tomu kuřecí maso hned ve výrobě máchají v nějakém kyselém nálevu.

  11. Nevíte někdo náhodou, jak připravit onen selský salát?

  12. Recepty jsou vždy i s videem na Idnesu nebo na Prima TV Stream.

  13. Nevite proc tam Zdena cpe toho Vanka? Neprijde mi, ze by tomu tam nejak pomahal, spis naopak.

  14. Nevíte někdo, ve kterém dílu (kterých dílech), ukazoval Z.P. číšníkovi, jak se dělá cappuccino a pak vysvětloval, jaký je rozdíl mezi cappuccinem a latte? Onehdy jsem viděl na nějakém webu ten krátký sestřih, ale nevzpomenu si kde to bylo. :-(

  15. Zdenek Malinsky: Tuším třetí sezóna, určitě Pec pod Sněžkou, číslo dílu nevím. Viděl jsem to krátce poté, co jsem ochutnal espresso ze směsi pražených bukvic a dřevěného uhlí v Imperialu, tak mi to utkvělo… (-:

  16. 254. jee, tak to bych se taky rad podival :)

  17. Tak je to díl III.3 cca 32:20 a dále.

  18. 257. dekuji, podivam se.

  19. Taky díky :-)

  20. http://www.iprima.cz/…sefe-casting

    Chystá se nám další podívaná.

  21. Těším se. Docela mne zajímá zejména to, jaký typ restaurací bude převažovat – předpokládám, že již většina retauratérů pochopila, že je to výborný způsob propagace podniku. Ne všichni z nich ale chápou, že zrovna oni nemají co nabídnout. :)

  22. Zdeněk Pohlreich se vrací na Primu. Bude grilovat Halinu Pawlowskou http://www.mediar.cz/…-pawlowskou/

    Jmenuje se to „Šéf na grilu“ a 1.díl (1/6) bude v pondělí 23. května od 21:20.

  23. Jsem zvědavá a těším se!

  24. Zajímavý pohled na natáčení ze strany hosta restaurace:
    http://zahno.name/…v-koute.html

  25. Zdeněk na grilu je fajn nápad, včerejší díl s hamburgery byl pro mě (grilovací i hamburgerovou kulturou zatím takřka nedotčenou osobu) docela zajímavý; a trocha osvěty v grilování je určitě potřeba. ALE: jsem jediná, komu nepřijde normální krájet zeleninu a bylinky na prkně po syrovém mase, doslova v loužičkách z toho masa???

  26. jj, taky bych bylinky nekrájel v krvi :-) Ale ty hamburgery vypadaly moc hezky!

  27. ↪ 265 yannka: Pokud se používá kvalitní maso a zelenina se navíc potom jeste tepelně upravuje tak bych v tom nevidel žádný problém

    Na prkýnku kde se krájí maso z výprodeje v tescu by to bylo asi o necem jiném.. :-(

  28. ↪ 267 baTh: Taky jsem si říkala, že prostě asi věří svému řezníkovi:), a kuřecí maso tam tuším neměl. Přesto bych prostě tohle z principu nikdy neudělala…

  29. Mno, nevzpomínám si úplně, ale nekrájel na tom prkénku zeleninu, kterou pak stejně dával do masa k tepelné úpravě? A stejně to maso, které včera připravoval bylo i po „tepelné“ úpravě zčásti syrové, u hovězího to přece nava a to telecímu nerozumím :D

  30. ↪ 269 Rammones: Taky už si přesně nevzpomenu, ale všechno určitě na tepelnou úpravu nešlo (rajče do hamburgeru atd). Bylinky šly do bylinkového másla, to pak ale vlastně dával do masa, ok:)
    Stejně mi ale jde spíš o princip, vy tedy všichni prkénko po mase klidně dál používáte, pokud má být krájená zelenina tepelně upravena? Mně to teda nedá, asi babiččina škola, no:) Nicméně třeba kapitola o bezpečnosti potravin a souvisejících základních zásadách od Harolda McGee, kterou právě čtu, je vůbec celá jako od mojí babičky:) – prostě základní hygiena a pro mě odjakživa naprostá samozřejmost.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.