Zápisník

pana Cuketky

Brokolice tonnato

V Marks & Spencer opravdu prodávají krásnou výhonkovou brokolici. Je ale dost drahá a kdovíjak složitě importovaná až z Keni. Tak snad mi odpustíte jeden studijní nákup. O tom, že bych podobnou zeleninu u nás rád viděl častěji, už jsem tu jednou psal.

Růžičky téhle brokolice jsou oddělené. Košťál se hezky větví a zůstává tenký a křupavý (bez vláken či tuhé slupky). Odpadá tak dělení růžiček i čištění košťálu.

Jak jsem ji upravil?

S výrazně ohucenou zálivkou na způsob vitello tonnato. Ke košťálové zelenině je to teď asi moje nejoblíbenější kombinace. Garantuji vám, že vás to osloví, i když zrovna brokolici moc nemusíte.

Roxmixoval jsem tuňáka, majonézu, citronovou šťávu a kapary. Dochutil jsem trochou rybí omáčky (tekuté ančovičky) a pepřem. Brokolice je jednoduše blanšírovaná v osolené vodě (3 minuty max). Nic víc není potřeba.

V jiné variantě nechám stejný dresink a brokolici udělám na zádíčka. Funguje to samozřejmě stejně dobře s květákem i růžičkovou kapustou. Brokolice je ale top! A nemůžu se dočkat, až si ji v létě udělám na grilu.

1. březen 2015 15:03:54 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Moje videorecepty na Seznam TV

Odteď mě najdete i v Televizi Seznam, kde si můžete vybrat z několika mých pořadů. Přihlašte si u nich odběr, ať vám žádný recept neuteče!

🎬Videorecepty
🍰Cuketka peče
🌿Cuketka zdravě
🍜Polévkárna

3. prosinec 2019 17:12:20 - Komerční sdělení - Sdílet na Facebooku

Chléb bez droždí – irský soda bread

Uvízli jste doma bez droždí? Tady jedna nouzovka pro každý případ – irský soda bread kypřený jedlou sodou. Chuťově žádný zázrak, ale bez problémů funguje.

17. březen 2020 09:03:55 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Vánoční recepty pana Cuketky

Hledáte některý z mých vánočních receptů? Tak tady je najdete všechny pohromadě!

17. prosinec 2019 11:12:59 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Sváteční pórkový krém s uzeným lososem

Hledáte fajn polévku pro sváteční příležitosti? Něco extra, třeba i na štědrovečerní stůl, ale zase nic zbytečně složitého? Tak tenhle krém je přesně pro vás! Mrkněte se na video a recept, který jsem natočil pro značku Russell Hobbs.

Pokud vás zaujme tyčový mixér z videa nebo jakýkoliv produkt ze sortimentu, použijte slevový kód CUKETKA20RH v kterékoliv prodejně Electroworld! ;)

15. prosinec 2019 16:12:51 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Video návod – Jak se plete vánočka

Tohle je můj podrobný a polopatický návod, jak si doma uplést vánočku ze všech možných kombinací pramenů. Ať už pletete klasiku ze šesti nebo z devíti, určitě se mrkněte i na ty méně tradiční. Vůbec to není složité!

10. prosinec 2019 13:12:07 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku

Šťavnatý steak na první dobrou? Sous vide!

Takhle šťavnatou vepřovou kotletku jste ještě neměli. Díky metodě sous vide, kdy se připravuje při stálé a nízké teplotě, je maso plné šťávy a doslova nabité chutí. Mrkněte se na video a recept, který jsem natočil pro značku Russell Hobbs.

Pokud vás zaujme sous vide hrnec z videa nebo jakýkoliv produkt ze sortimentu, použijte slevový kód CUKETKA20RH v kterékoliv prodejně Electroworld! ;)

25. listopad 2019 12:11:13 - Trvalý odkaz - Sdílet na Facebooku
Načíst další