Rubrika: Lahodný svět nápojů

Cider

cuketka.cz_cider1

Nedovedu si představit lepší téma v tomhle vedru než cider. Taky cidre, sidra, apfelwein, jabčák.

pokračování…

Zapomeňte na espresso

Dnes o stereotypech, které zabíjí kávu. Čtěte pokud – a) nepijete kávu, protože je hořká, b) dáváte si espresso pouze s mlékem a cukrem, nebo c) uvažujete o tom, že si koupíte kávovar na doma.

pokračování…

Sifon Mojito

Prosimtě, co to je? Já chtěla mojito! – typická reakce na tuhle holící pěnu s brčkem. Mně ale chutná a moc. Sifon Mojito podle Bugsy's, tak jak jsem ho odkoukal na PFF.

pokračování…

Kelímky na víno

Špatně snáším vymýšlení dárků a vždycky nakonec koupím šílenou kravinu. Tentokrát jsem pořídil tzv. kravinu designovou. Ještě předtím, než odsviští na oslavencovu poličku, kde zapadne prachem, jsem vám ji vyfotografoval…

pokračování…

2. Espresso marathon – v Brně

Je to chorobná zvědavost. Ničím jiným si totiž nedovedu vysvětlit motivaci, která by ospravedlnila druhé kolo espresso marathonu – tentokrát v Brně! Cestovat tam a zpět na otočku, utratit za kafe 1200,– Kč a vypít více než malé množství špatné kávy…

pokračování…

Proměna

Dostal jsem plnou hrst červených bobulek na hraní (děkuji p. ;) a tak jsem si s poctivě nimi hrál. To mi jde totiž ze všeho nejlíp… ;)

pokračování…

1. Pražský espresso marathon

Poslední dobou jsem okolo sebe slyšel hodně vzdychání nad českou kulturou espressa. ňíkal jsem si ale, že to přeci nemůže být zas tak hrozné. Češi už si tento druh kávy docela oblíbili. Nově otevírané i zavedené kavárny espresso dělají a připravují z něj řadu odvozených nápojů. Kavárny v Praze jsou zaplněné, espresso mašinky i směsi jsou k vidění v obyčejných i specializovaných obchůdcích.

Napadlo mě, že by nebylo špatné udělat si aktuální obrázek o tom, jaké espresso se pije v Praze. Oslovil jsem Ondru z GurmetKlub.cz a Jardu & Jardu z La Bohéme Café. Společně jsem pak naplánovali a absolvovali následující výlet… ;)

pokračování…