Interblogární Odrobinky

Několik drobků, aby můj malý zápisník na kuchyňské lince nestrádal. Aneb, čo sa robí Dempsey?! ;)

burza_cukrovi.jpg

PragueOut.cz a hlavně tamní životabudič Tomáš Urban mají skvělé nápady! Ukazují, že akce s pojené s jídlem a pitím nemusejí být jen drahé snobárny se vstupným > 1K a s účastí přitroublých sponzorů. Můžou to být i srandovní setkání podobně postižených lidí za účelem šmeliny s cukrovím. První akce svého druhu v Česku již v neděli!!! ;)

  • 1. Interblogární degustace

V pátek se podařilo dostat zatím nejvíc českých food&wine blogegošů na jedno místo. Pan C., Florentyna, Jižní Svah a Matesola se přišli dozvědět Něco o víně, popřípadě vybrakovat Skleničklův sklep.

Pomluvili jsme kde co a kde koho. Do čtrnácti-sedmičkového proudu vína jsme naházeli několik bochníčků sýra a sladkých dortíků. Za pana C. musím prohlásit, že mu nebylo blbě, že neztratil žádné oblečení a že neříkal ošklivá slova. Více o akci tutaj a tamtaj. Myslím, že se nám podařilo založit novou tradici… ,)de

Po necelých čtyřech hodinách spánku jsme s Flo hned v sobotu ráno vyrazili na seminář o sefardských delikatesách, který pořádal Michal Hromas. Naučil nás udělat najjar (kávu s kardamomem), thei nana (mátový čaj), rummán (zrnka z granátových jablek s růžovou vodou), nakládané pomeranč, datle plněné marcipánem, mátové ghoraybe (máslové sušenky) a abricotes (meruňkové kulky s pistácií). Michalova káva z džezvy ochucená semínky karadmonu a růžovou vodou byla naprosto nedostižná! Taky nám dal ochutnat jakési „aceto balsamico“ z granátového jablka. Hodně inspirující! ;)

A ještě do třetice s paní Zatloukalovou. Ta dnes konečně přivedla na svět první zcela placaté dítě pod dohledem duchaplných porodních asistentek, které zavčas nasadily tzv. Smart Press maneuver. Pokud chcete letos někomu koupit českou kuchařku, vyberte tuhle. I přes lehkou infekci Apetitózy to mimino řve jak tur!!! ;) Ne, vážně. Po dlouhé době promyšlený počin s jasným konceptem, kde recepty nevystupují jen jako dementní kompilát, ale tvoří příběh. Držím palce! ;)

Od pátku do neděle bude možno udegustovati se k smrti pivem. Pražské Výstaviště bude tentokrát patřit všem pivním nadšencům, kteří se za srandovní vstupné (25,– Kč) mohou připovzdělat a patřičně dopěnit. Pokud propadáte předvánoční depresi spojené se syndromem Nestiha-nitz – doporučuji.

  • Maj knödl is betr!

Se zájmem taky čumim na všechny zmínky o domácích kulinářských soutěžích od ČTK. Náctiletý štrůdl, špikovaný kapr, rybí polévka, studentský br-salát a česko-maďarská čabajka. Ani jedna akce nebyla v Praze. Ano!

Filmová tečka na závěr. Martin Scorsese se nechal ukecat firmou Freixenet, aby si zahrál na Hitchcocka. Nutno dodat, že s přehledem obstál… ;)

Reklama

Komentáře

a tak už zase brečím, že nebydlím v Praze!Takový „dýchánek“ by se mi líbil ;-)
Tak snad příště.

kdo jde šmelit, přiznejte se, ať víme, kam si to namířit…:)

Komentáře jsou uzavřeny.