1. U nás dneska k obědu lehká hrášková polévka s mátou, poté následoval hejk s koprem(vyfi­letovaný a marinovaný v trošce bílého vína, oliváče, sůl, pepř a hlavně spousta čerstvého kopru od manželovy maminky) podávaný s celerovo-červenočočkovým pyré. Jako dezert pak makovo-mandlová zmrzlina.
    A na schodech na půdu se chladí banánovo-čokoládové muffiny a v lednici pak tuhnou mrkvové cake pops s bílou čokoládou.
    A já si jdu upéct svou oblíbenou ořechovou placku s parmezánem a sušenými rajčaty.

  2. Tak to já udělala klasiku, brynzové halušky – dvě porce byly hotové za čtvrt hodiny! Výborné.

    Na dezert byly jahody s trochou domácí lučiny.

  3. No jo, jahody jsem chtěla k večeři:) Ale potkala jsem šunku a další šunku a sýr v La Formaggerii, tak jsem se pozapomněla. Chleba je doma skoro vždycky, jinak polévka z mladého květáku s troškou hrášku, další z bílého chřestu, filet z pstruha na másle s pro změnu chřestem a zítra se chystá Caesar salát z římsko-ledového salátu z trhu. Ještě zadělat kvásek na bagety a už tam skoro budem.

  4. Dnes krůtí gyros v domácím pita chlebu s římským salátem a rajčaty. A na zítřejší snídani peču makovo-jáhlové muffiny dle Kitchenette http://kitchenette.cz/…ahly-a-makem

  5. Vzhledem k počasí a momentální indispozici dnes ujíždím na jahodách – snídala jsem je s jáhlovo-kokosovými banánovými sušenkami, k obědu jsem si udělala jednoduchý salátek ze zeleného chřestu s jahodami a domácím balkánem a večeřet budu nejspíš jahdovoý sorbet s limetkou a mátou, abych se nezcvokla vedrem při výrobě jahodového džemu s vanilkou a bílým rumem. Jahodový džem s limetkou a tymiánem si už hoví ve sklenicích a je fakt tuze návykový.
    A já jdu do trouby zkontrolovat makový korpus – ozdobím ho pak pařížskou šlehačkou a třešněmi.

  6. Varky z poslednich dnu:
    Varena krkovicka s bramborovou kasi a jemne nasekanou jarni cibulkou a pazitkou.

    Hrachovka se slaninou(bilou) + zesklovately cesnek + krutony ze zvrdleho peciva, ktere jsem na panvi privedl k rozumu.

    Chlazeny rajcatovy salat s trochou majolky + jemne krajena, varena vejce + bila bageta = extaze uz od detstvi :)

    Testoviny ala pomodoro, zcela bez masa, jen ze zpenenou cibuli, zasypana trochou parmezanu.

    Chystany je lilek po marocku(nas domaci evergreen, tahini included) a studena polevka z cervene repy, fety a kefiru, dle receptu babicky nasi kamaradky z Bulharska. Jedl jsem ji na navsteve a je v lete BOZI! Pokud najdu cas, dam sem do fora komplet recept.

    Proste tahle vedra si vylozene rikaji o specialni pristup ;)

  7. že by nikdo nevařil ? :-)

    Na večer už čeká v ledničce naložená bún cha. Bude k ní hromada mibuny a mizuny, která nám bují na balkoně v truhlíku.

  8. K obědu pomalu pečená nutrie, zcela přírodní, jen sůl a kousek másla, vařené brambory, pórek na másle a doma vypěstovaný lehounce podušený hrášek mange tout. Bylo to výborné, a dokonce ani nežravé pískle se nedalo odradit hlavou s oranžovými hlodáky na pekáči a statečně obíralo nožku.

    K večeři chystám krůtí maso dušené s citronelou, listy kaffir lime, galaganem a nakládanými nasolenými citróny, v závěru doplním kokosovým mlékem a čerstvým koriandrem, k tomu rýže.

  9. Tvarůžková pomazánka s jarní cibulkou a kváskový chleba. A mezitím uzobávám výborný kozí sýr balkánského typu od kamarádky, přímo z farmy z Jeseníků.

  10. U nás dnes mrkvový krém se zázvorem, mořský vlk pečený s rajčaty, k tomu brambory ve slupce pečené v alobalu.Tymiánovo-citronový cheesecake s rynglovým želé byl odtransportován k mým rodičům jako odměna za hlídání našeho staršího rebela, doma zůstal jen povážlivou měrou (mnou zaviněnou) mizející tvarožník s rynglemi a rybízem.
    A protože mi dnes byla darována další velká mísa rynglí ze zahrádky, asi spáchám z loňska oblíbený džem: rynglový s tymiánem a citronovou šťávou.
    Siska: Můžu poprosit o tip na tu farmu z Jeseníků?

  11. ↪ 3160 Madla81: vozí mi je kamarádka přímo od svojí maminky, která má farmu ve Vojtovicích. Prodávají vlastnoručně vyráběné kozí sýry, maso a výpěstky ze zahrádky. Vyrábí i medovinu a medovici. A krásné vizovické pečivo. Klasický prodej přímo ze dvora, žádné internetové stránky – prostě musíte přibrzdit cestou z výletu :-) Jinak ceny mírné, celý kozí sýr balkánského typu za cca 60,–

  12. ↪ 3161 Siska: Jak vyresila pani boj s urednim simlem a hygienou? Viz
    http://rokjinak.blog.idnes.cz/…lu-rust.html

  13. ↪ 3162 Michal Máta: To se přiznám, že netuším :-( . Jsem jen nadšená odběratelka a nepátrala jsem jak zvládají povolení a byrokracii.

    V takovém počasí u nás teď skoro každé jídlo obsahuje cuketu, voňavá rajčata a hromady bazalky, která nádherně bují na balkoně. Přemýšlím, i o polévce gazpacho. Vždy dělám dle oka a momentální chuti. Nebo máte někdo přesný k dokonalosti dotažený recept?

  14. Dnes delam domaci sekanou, ale odlehcenou, takze zadna houska, vejce atd, nybrz krajena paprika a kukurice. K tomu brambory varene ve slupce, nasledne zlehka opecene na panvi s rozmarynem a cibuli.

  15. Dnes poprvé dělám vepřový jazyk po pekingsku podle Koko z Menu domů. Snad se podaří, už teď to nádherne voní jak to bublá na plotně. A k tomu mísu salátu z mibuny a mizuny.

  16. U nás dnes vývar z vepřových ocásků, se spoustou zeleniny a masa. Dojídačka „lístečkové“ omáčky (jinak petrželková). Upečen kapr na rajčatech, česneku, čerstvé majoránce, zastříknut bílým vínem a oliváčem, dobrota, leč dětem kupodivu nejelo. Z posledních malin upečeny brownies muffiny s malinama, v bezlepkové verzi.
    A stejně mi nejvíc jede obyčejný rajčatový salát z báječných rajčat mého tchána :-)

  17. Zrovna jsme dojedli králíka po provensálsku s černý, tedy chlupatým knedlíkem. Po půlhodině dolaďujeme ristrettem z LaBrasiliany Marfisy.

  18. Dnes domácí burger – bulky domácí výroby, pořádný kus dobře odleželého hovězího, domácí rajčata a salát. A pivo na zapití jen zasyčí :-)

  19. Dnes bude mít premiéru nutrie a rovnou pěkně tažin s meruňkami, lilkem, mandlemi a spoustou koření. k otmu uplácám verzi na naan když už pojede trouba:)

  20. My budeme mit dneska cerstveho red sockeye salmona na grilu, uloveneho nasim kamaradem na Aljasce (z nejake reky pobliz Anchorage) …ma skutecne nadhernou cervenou barvu. K tomu pecene brambory v alobalu (i se slupkou, jak taky jinak v USA? smich!) …narizle, prelite zakysanou smetanou s cerstvym koprem a snitlichem a posypane rozlamanym oprazenym baconem.

  21. uzený jazyk s jemnou bramborovou kaší a k tomu domácí kvašáky. A ještě kotel uzené polévky se zeleninou a kroupami. Zahřívací jídlo.

  22. Plny pekac brambor, cuketky(nastesti ne autora blogu :) posypany pecenou cibulkou a slaninou, plus cestvy rozmaryn, hrubozrnna sul a drceny pepr. A k tomu bude pyre se zazvorem z dyne hokaido.

  23. hříbky, babky, růžovky(masáky) ve všech možných podobách. Polévky, omáčky, zapékané klobouky růžovek s masem, dnes jsem je použila i jako náplň do sendviče. Prostě houbové žně. A co houbového vaříte vy?

  24. ↪ 3173 Siska: U mně také houbování ve velkém. Včera jednoduchý koláč z filo těsta, zkaramelizovaná červená cibule, tymián, balsamico, pohoda jazz:)

  25. U nás žádné houby – ale dostala jsem pár kyselejších jablek, tak jsem je s cibulí použila pod vepřovou pečínku, spíše přisladila. K tomu žemlové knedlíky z CZ tousťáku. Dosti dobré, pochvala.
    V bábovce se též uplatnila jablka a ještě i kus cukety, jen zklamalo kafe, ač čerstvě koupené, vcelku, namleté doma do frenchpressu a připravené osvědčeným způsobem – má vydržet měsíc , ale bylo nedobře nakyslé (Tchibo).

  26. Bageta s pulled vepřovým (trochu jsem ho přesolil). A do toho cibulovo-portská marmeláda (via Dita P., trochu jsem ji překyselil). Dohromady super.

  27. ↪ 3175 vilemina: párkrát jsem si koupila už hotové kafe v kavárně Tchiba a pokaždé bylo divně nakyslé…v Praze i v Ústí. U nich si kafe už nedávám.

  28. U nás dnes dojídačka zbytku masového výaru s telecími játrovými knedlíčky (ač bezlepkové, velice dobré) a pak na přání dětí sekaná (s jogurtem a jáhelnými vločkami) s brkaší. K tomu hora rajčatového a okurkového salátu. A jako dezrt pak švestková pěna s kardamonem, mňam! A večer bude švestkovo-hrušková zemlbába s perníkem, tu děti taky moc rády.

  29. Dýňová polévka se zázvorem a chilli. Hromada uzených žeber, část uzeného snědena s posledními letošními kvašáky a zbytek masa použit do zapékaných těstovin a k tomu salát z pečené marinované řepy.

  30. ↪ 3179 Siska: Hmm, dala bych si všechno! Dýňovku jsem chtěla dělat zítra, původně se zázvorem a kokosovým mlékem, ale teď jsem dostala chuť na vaši variantu.
    Jinak u nás dnes kotel bramboračky se sušenými houbami (už ty sklínky ani nemáme kam dávat) a pak vepřová kýta na fenyklu a bílém víně volně podle Jamieho. Moc dobré a skvěle k tomu ladilo bramborovo-celerové pyré.
    A jako dezert bezlepkový jablečný dortík s rybízem a pomerančovou panna cottou.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.