1. Dýňová sezóna už opět začíná, tuplem když bylo o víkendu tak deštivo! U mně též polévka tentokráte s kořením adžika a uzenou paprikou:)

  2. Kotel boršče, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a k nim špenát. Ještě mám krásný květák a přemýšlím, co s ním kromě úpravy smažením nebo jako mozeček. Asi padne do polévky.

  3. U nás květákovo-dýňové pyré – o víkendu s vinnou klobásou a jablky, dnes s treskou. A jako dezert dýňový cheesecake.

  4. ↪ 3183 garffielb: Dýnový cheesecake? To zní výborně! Sem s osvědčeným receptem!

    Já dnes vařím kuřecí pho. V Sapě jsem zakoupila sušené limetkové listy(kaffir lime leaves)za neuvěřitelných 25,– , tak je hodlám přihodit do vývaru. Uškodit to nemůže. Ze zbytku kuřete upeču stehna s kořením tandoori masala. A večer budeme nakládat 10kg zelí. Většinou nám vydrží ve 3lidech pouze do února. Tak nevím jestli máme jen my tak velkou spotřebu nebo je to i v ostatních rodinách běžná spotřeba…

  5. ↪ 3184 Siska: recept je z aktuálního Gurmetu:
    150g kakaových sušenek a 50g másla na korpus
    500g hokkaido uvařené a rozmixované na pyré, 400g philadelphie, 180g třinového cukru, 3 vejce, 2 lžíce škrobu a koření (muškát a skořice).
    No a já osobně použila máslové sušenky a homogenizovaný tvaroh z Lidlu. A přiznám se, že dýni jsem rozšťouchala a ne rozmixovala – nemá to pak sice tak uhlazenou strukturu, ale právě to se mi líbí. A sladím navíc javorovým sirupem. Jinak peče se ve vodní lázni, ale to je klasika :-)

  6. ↪ 3185 garffielb: Díky. Určitě vyzkouším.

  7. Dostal jsem pekny kus divocaka(ale legal, nic srazeneho autem :), tak sel na par hodin do kameninoveho hrnce s haldou koreni, a hranolku celeru a mrkve. Degustacni test dopadl dobre, maso krasne mekke a vonave, takze se tesim. Koukam, ze venku leje a k takovemu pocasi se trochu tezsi zverina bajecne hodi. Jeste asi udelam polevku ze zelenych fazolek s korenim chimbru a smetanovou teckou na konci.

  8. U nás včera treska na másle, zasypaná spoustou čerstvé petrželky, k tomu dýňovo-bramborové pyré. Předskokana dělala nádherně hustá (nezahuštěná) čočková polévka. A po činu (teda po večeři) se děti dorazily ještě hruškovovou bábovkou s citronovou polevou (a marcipánovým dinosaurem).
    Dneska bude obědová rychlovka – kuřecí křidýlka v grepovo-zázvorové marinádě, vařený brambor, domácí tatarka a hora salátu.
    V neděli obdržím tři veliké přepravky plné hodně zralých hrušek, poradíme (krom povidel) co s nimi?

  9. ↪ 3188 Madla81: Byl by recept na ta kridla? To me zaujalo.

  10. ↪ 3189 Michal Máta: Recept mám na svém blogu, tady je odkaz, akorát v receptu vyměníte pomerančovou šťávu za 100% grepový džus: http://madlinakuchyne.blog.cz/…covou-stavou
    S tím grepem je to fakt mnohem lepší, jinak je už ani dělat nebudu.
    JInak u nás dnes k snídani pro děti domácí müsli s brusinkami, čokoládu a mandlemi, pro mě slunečnicová placka s tvarohovou pomazánkou. Na oběď dojíždím výbornou dýňovku se zázvorem a kokosovým mlékem a domácí rybí prsty s brkaší. A večer budou lívačky ze zakysané smetany, mňam :-)

  11. Dnes bude Boeuf Bourguignon podle Julie Child s rozmarýnovými pečenými bramborami a kuřecí vývar z francouzského kuřátka.

  12. Včera byly dvě premiéry – slepičí vývar se zeleninou a krupicovými noky a telecí kolínko pomalu pečené se zeleninou, k tomu bramborová kaše. Něco tak dobrého jsme už dlouho neměli!

  13. Hrachová polévka z půleného žlutého hrachu a voňavé hovězí na houbách. Dojedli jsme velkou láhev kimchi, tak musím naložit další,ať máme vitamíny na nastávající studené,lezavě hnusné počasí.

  14. U nás dnes vévodí obědu krůta – zakoupila jsem čtyři dolní stehna a chtěla je udělat na houbách, jakože nakrájené kousky. No, za chvíli mě to přestalo bavit, protože ty šlachy na nohách opižlávat, to je fakt horor, tak jsem jedno stehno a jedno opižlané bez masa (no, zbylo ho tam dosti) dala se zeleninou vařit na vývar a zbývající dvě stehan jsem upekla na zkaramelizovaných šalotkách podle Dity P. Sice tu osobu nemám ráda, ale kuchařka je fajn. K tomu bude hora bramborové kaše pro mě a děti a manžel dostane brambory vařené. A děti a já si dáme polévku z pečené dýně s česnekem. Mňami :-)
    A ty krůtí kousky jsem nakonec osmahla s cibulí a hlíbou, podlila vývarem a bílým vínem a je to fakt dobrý. A aby toho jídla náhodou nebylo málo, jdu naložit krkovici na řízky, odležení jim prospěje.

  15. Husa už na mě v obchodě včera nezbyla, takže dnes kachna, špaldový kynutý knedlík a 2druhy zelí. Naše domácí bílé kysané a červené z čerstvé hlávky, dušené na víně a s jablky a kořením . K tomu pivo z pivotéky, záleží co manžel uloví. Buď klasicky Otakar nebo Moritz. Krásná tradice ten sv.Martin :-)

  16. Že by nikdo nevařil?

    U nás o víkendu drubeží játra v sádle s mandlemi a jelení ragů na víně se špaldovým knedlíkem.

  17. Ale jo, vařil :)

    Pátek: steak z tuňáka, batátové „hranolky“
    Sobota: karbanátky z lososa, vařený brambor, majonéza
    Neděle: tafelspitz se vším všudy (sehnat dobrý křen je téměř nadlidský úkon)
    Dnes bude: steak z vysokého roštěnce s holandskou omáčkou a pečeným bramborem

  18. Pissaladière.
    Přála si to paní J k nárožkám. Padlo na to 5 cibulí a půl dne je pomaloučku restovat – psal jsem u toho emaily. K tomu jednoduchý salát z mrkve a vlastních jablek, s majonézou a jogurtem. Champagne.

  19. Uzená polévka s kroupami a plná zeleniny. Se zbylého masa obraného ze žeber pak plněné bramborové knedlíky s kyselým zelím. Klasika, ale do toho počasí ideální.

  20. Až zítra: paštika z husích jater, terrine z jelena, karamelizovaná cibule, „trhací“ chleba s česnekem, bylinkami a sýrem, pomazánka z lososa, domácí žitný chleba, cheesecake s korpusem ve stylu brownies. Mám na to pozvanou pomoc. Na snědení. :-)

  21. U nás v sobotu proběhla zabíjačka, takže máme doma ten největší hrnec plný prdelačky, pak bílé polívky, jitrnice, jelita, domácí tlačenku, kotel plný škvarků a několik vaniček sádla. Ještěže nás bylo osum, takže snad na kornatění cév nezemřeme.
    I když s těma škvarkama fakt nevím…
    Jinak dojídáme epesní telecí paštiku s whiskey, čokoládový dort s tvarohovým čokoládovým krémem, kokosové kostky a perníkové kuličky, já si včera konečně udělala domácí kokosov mléko, které je fakt bomba a ze zbylé kokosové drtě jsem uhňácala fakt dobré a zdravé kokosovo-meruňkové kuličky s čokoládou.
    Takže tak, no…

  22. uuu tak takovou zabíjačku bych tedy chtěla zažít. jo tak uplynulý víkend jsme se tedy přecpali dorty.
    Akorát přemýšlím co bych připravila na nejbližší tatínkovu 60 a našla jsem pár inspirací na talíř tady na blogu.

    Možná tam něco vyberu. :-)

  23. Průřez od pátku do neděle – vykostěné vepřové koleno, pečené na pivu s uzenou paprikou, řádně načesnekované. K tomu bylo bramborovo-celerové pyré. Domácí paštika s telecích jater. Batátový krém na zahřátí. Vepřový jazyk po pekingsku s mrkvovým salátem s koriandrem a chilli papričkou. Domácí kynutý závin s ořechovou a višnovou náplní.

  24. V jedoduchosti je fakt kouzlo! Brambory na loupačku, hořčice, čerstvě nastrouhaný křen a uzená krkovice, cesta do nebe :-)

  25. Rendang, k tomu trochu netradičně smažené plantainy. Dohromady je to moc dobré!

  26. Dnes zvěřina, likvidujeme darované přebytky. Divočák na kořenové zelenině a na víně a jako příloha celerovo-bramborové pyré. Když nad tím přemýšlím, že je to bez laktózy(pro mě), když si odmyslím zbytkový cukr ve víně, tak i pro cukrovkáře (návštěva, pro kterou vařím – kuřecí a krůtí s rýží už nemůže ani vidět ) a vlastně i bez lepku. A pak že to nejde :-)

  27. Hrnec polévky tom yum goong = radost na 2dny :-)

  28. Prima tip. Manželka se ve čtvrtek chystá do SAPA, tak by mohla nakoupit na Tom Kha Kai. Což je hodně podobné, jen s kokosovým mlékem a místo krevet, na které mám alergii kuřecí…

  29. ↪ 3208 mpik: Závidím vám, že máte po ruce Sapu. U nás doplnění zásob musí počkat na návštěvu Prahy.

    Kokosové mléko kupujete také v Sapě nebo děláte domácí?

  30. Kupuji v SAPA. Je to fajn, že to tu je. Před třemi týdny jsem byl v SAPA s Kamilou Rundusovou, která se tam neskutečně vyzná. Doporučuji takovouto prohlídku :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.