1. Včera ke zbylému pečenému selečímu jsem udělala rychlou kaparovou omáčku se smetanou a rýži. K večeři dnes budou jazejčky s jablíčkovým křenem a dalšími studenými omáčkami, salátem a CZ pečivem. Chystám se na nějaké koláčky a jdu se podívat do mrazáku, jaké maso vytáhnout na zítra.

  2. ↪ 2460 Jednorožec: Přesně tak, já jsem prostě bramborová :-) I když vámi popisovaným šťavnatým a krásně uleželým steakem bych rozhodně nepohrdla.
    A takový česnek ze zahrádky, to je taky bomba, já jsem vždycky šťastná jako malé dítě, když si mi podaří nějaký krásný český česnekový úlovek od pořídku se vysyktujících zahrádkových pěstitelů.
    U nás dnes opět vegetariánsky, dojedla se výše zmíněná polévka, k tomu jemné risotto s hlívou, která se pár hodin marinovala ve směsi čerstvě uhmožděného pepře tří barev, hrubozrnné soli a trošky oliváče a bílého vína. Zasypáno parmezánem, jednoduché a moc dobré. Teď baštím dopoledne upečený angreštovo-rybízový koláč se smetanovým krémem a je to balada, asi si dám ještě jeden kousek. Večer bude nejspíš salátek z čerstvé zeleninky, kterou mi teď poskytla tchyně navrátivší se z dovolené a možná domácí zmrzlinka, uvidíme, jestli budu mít chuť na banánovo-čokoládovou nebo na mandlovou.
    A protože drahému dnes konečně došla nezbytná součástka k novému grilu, je zprovozněn (gril, ne drahý :-)) a já už se těším na první kousky šťavnatého masa.

  3. tete de veau ;-)

  4. Studená večeře: k pršutu a dobrým sýrům jsem ugrilovala lilky na litině, k tomu udělala i zelený salát s polníčkem a doprovodily to rozmrazené tvarohové rohlíčky a sklenka Merlotu.

  5. vcera k rychle veceri po vycerpavajicim cyklovylete – Platky lilku na masle, tzatziky a bagetka

  6. Poslední dobou cokoliv na grilu :-) Včera k obědu hermelín s trochou olivového oleje a koření, vedle plátky brambor, mladá cibulka. Salát z rukoly a prvních rajčat. Po obědě čokoládový pudink s domácí šlehačkou. K večeři bramborové noky se špenátem a liškami.

  7. furt nejake teleci: hlava, ragu, jatra; Dnes konecne musle, zitra cote de boeuf,…

  8. Silná slepičí polévka do kouta od mojí maminky. :-)

  9. ↪ 2468 Ranavalo: co znamená u polévky „do kouta“?

  10. ↪ 2469 Pavli: pro maminku v šestinedělí.
    ↪ 2468 Ranavalo: gratuluju k přírustku!

  11. Vyzkoušela jsme bramborový pečený „kucmoch“ – je to jako placky nadlehčené sněhem, s uzeným docela dobré, rcp chystám…

  12. Vyzkoušela jsem pojizerskou inspiraci, bramborový pečený „kucmoch“ – je to jako placky nadlehčené sněhem, s uzeným docela dobré, rcp chystám.

  13. ↪ 2469 Pavli: přesně jak píše aida.:-) Šestinedělky lehávaly dřív ve světnici v koutě, aby měly víc klidu. Často bylo lůžku oddělené plachtou – tzv. koutnicí. Tak tak to vzniklo. :-)
    ↪ 2470 aida: děkuji. :-)

    K večeři maso ze slepičí polévky s paprikovou smetanovou omáčkou a kuskusem a okurkový salát. Rychlost především.

  14. ↪ 2468 Ranavalo: Též se připojuji ke gratulacím a přeji vám i čerstvému miminku co nejvíce zdraví a pohody.
    U nás dnes dojíždění zbytků, protože se s drahým chystáme na pár dní pryč (manžel na fesťák, jás malým na mikrodovelenou k rodičům – už se těším na páteční tatínkův tatarák, který si i jako těhotná nehodlám odepřít :-)), takže k obědu bude zeleninová polévka s kapustou, zahuštěná chlebem a pažitková omáčka, viz http://madlinakuchyne.blog.cz/…prova-omacka
    Jinak si te´d ke kávě dopřávám božský dezert, který včera večer silnější polovička odmítla – levandulovou smetanovo-jogurtovou panna cottu s přelivem z opilých višní (šíleně kyselé višně svařené s hnědým cukrem a bílým rumem). Recept bude snad brzy, tak nějak vařím rychleji než píšu recpty :-)

  15. A ještě tři dnešní dodatky: potřebovala jsem zpracovat misku blum, takže jsem dle mlsné kočky: http://mlsnakocka.blog.cz/…ova-zmrzlina vyrobila karamelovou zmrzlinu s blumami a zbytek blum jsem využila při pečení mandlového perníku s podmáslím, který jsem ještě horký potřela horkými povidly zeděnými 100% hruškovým džusem. Už se těším, až ta dobrota vychladne.
    Zbytek podmáslí byl využit k přípravě křupavých domácích houstiček, jejichž místo bude po vychladnutí v mrazáku, kde na nás po návratu počkají v kryonickém stavu :-) Díkybohu za rapidní ochlazení na Moravě …

  16. Dostala jsem tuhle trochu čerstvého hrášku, ta jsem uvařila jednoduchou mlíčnou polévku – hrášek chutnal neporovnatelně!
    Pak uhlířské brambory – s cibulkou, slaninou a sýrem. Večer pršut s melunem a nyní jsem dopekla nostalgické muffiny s margot, jak vychladnou, dostanou ještě polevu.

  17. Tagliatelle od http://www.cerstvapasta.cz s čerstvým lososem. Jednu porci jsem měl k obědu a na druhou se těším k večeři.

  18. ↪ 2477 Kytka: Mrknul jsem se na jejich stránky. Mohli by vědět, že „arrabiata“ se píše s dvěma rr. Omáčka totiž nemá co dělat s Araby, ale znamená „rozzlobená“, od její pálivosti.

  19. U nás byl losos také. Uzený. Recept Jamie Olivera – salát z nových malých brambůrek (ze zahrádky tchána), kopru, kaparů atd. A zauzený losos.
    Zítra mám v plánu papriky plněné mletým masem. Máte nějaký osvědčený recept?

  20. ↪ 2478 Jednorožec: Jsem to ale bblbb. Mama mia, ono se to píše i s dvěma bb.!
    ARRABBIATA!

  21. ↪ 2480 Jednorožec: To by opravdu vědět měli, ale jak udělat dobré těstoviny rozhodně vědí. PS nepíše se to Mamma mia? (-;

  22. ↪ 2481 Kytka: Certissimo.
    (Note to myself: Next time when in glass house, leave the stones alone!)

  23. ↪ 2479 mpik: určitě, dělám i se syrovou rýží, i s kuskusem bez masa, taky se sýrem…
    http://vilemina.blog.cz/…ejici-podzim
    http://vilemina.blog.cz/…prikou-odeny
     http://vilemina.blog.cz/…ene-se-syrem

    Snad to jako tip stačí:)

  24. Dnes bude dušená hovězí plec na víně, s přílohou jsem se ještě nerozhodla, zda brambory nebo svítek.
     http://vilemina.blog.cz/…na-svestkach

    A ještě chci upéci meruňkový cobbler, protože se nás sejde víc.
    http://vilemina.blog.cz/0910/cobbler

  25. U nás včera uvařen veliký kotel polévky z červené čočky s rajčaty, zbytek košíku voňavých rajčat a darované cukety padly do ratatouille, kde byla pro odlehčení nahrazena polovina dávky olivového oleje lehkým bílým vínem – moc doporučuju.
    V lednici je nachystána Černá Venuše, které je stále méně a méně :-) Recept zde: http://madlinakuchyne.blog.cz/…cerna-venuse
    Jen pro nedostatek ingrediencí byla malá obměna, padly na ni tři tvarohy a jedna zakysanka.
    A protože mě chytla zmrzlinářská vášeň, včera jsem pro velký úspěch )a přebytzek černého rybízu, úspěšně nasysleného na zahrádce u rodičů) opět spáchala sorbet z červného rybízu a máty. A abychom nemuseli čekat na zmrzlinu až do večera, dali jsme si po obědě výtečnou višnovo-jogurtovou zmrzlinu s bílým rumem. Super kyselé višně povařené s třtinovým cukrem a bílým rumem daly vzniknout neuvěřitelně dobré zmrzlině. Dnes ochutnána zmrzlina karamelová s ryngelmi. A protože jsem dostala velký koš rynglí, začala jsem zavařovat a tak vznikl rynglový džem s karadamonem, bílým rumem a hřebíčkem, dnes se ještě chystám na rynglový džem s rozmarýnem a konečně dodělám zmrzlinu z červeného rybízu s čokoládou.
    je toho ovoce na zpracování nějak moc a to bych ještě nějak měla zpracovat vodní meloun, který už pár dní straší v lednici a je ho tolik, že ač se s ním dlábíme každý den několikrát, zdá se, že vbec potvora červená neubývá!

  26. ↪ 2485 Madla81: Madlo, u mě dnes také rajč.polévka z červené čočky, nechala jsem se inspirovat receptem na pytlíku čočky:) Do ní kapka sherry octa z Vom Fass a hromada petrželky ze zahrádky, která je tak jasně zelená, že to snad ani není možné…
    Na zbavení se melounu doporučuju recept od Bali – http://www.olivovakucharka.webgarden.cz/…salat-3.html (občas děláme i odlehčený bez oleje a cibule, jen s citr.šťávou) a nebo koktejl – rozmixovat meloun s cukrem nebo medem (nebo domácí meduňkovým sirupem:), citronem a ledem dle chuti, + máta atd.

  27. ↪ 2486 yannka: Díky moc za doporučené tipy. Salátek určitě vyzkouším, včera jsem na něj dokoupila vše nutné, a i když vím, že ho budu jíst sama (manžel je holt v těchle věcech příliš formální) tak si ho užiju do sytosti, protože tyhle kombinace miluju. Koktejl vypadá rovněž super, jen to počasí moc koktejlové není :-(
    Jinak u nás včera k večeři a k dnešnímu obědu spáchány lasagne s masovou a zeleninovou náplní, neb jsem u svého drahého vypozorovala počínající masový absťák. Zbylé ryngle, které se nestaly obětí mého zvrhlého džemování, dostaly podobu koláče s křehkým máslovým těstem, naplněným tvarohem, zmíněnými rynglemi a rybízem. Dobrota.
    Experimentální výroba melounového džemu s bílým rumem a zázvorem (inspirováno Apetitem) se nezdařila dle očekávání, takže milý neztuhlý džem byl pomocí pár lžic jogurtu a několika balíčků želatiny přeměněn na zajímavě chutnající dezert, pro nějž nemám pojmenování (snad pěna či želé). Nevím proč mívám s recepty z Apetitu problém, dost často e musím hodně upravovat, ale u džemu jsem se řídila přesným návodem a pěkně jsem pohořela (ale chuťově byl džem velice fajn, jen pro jemnější povahy možná příliš pálivý po zázvoru).

  28. ↪ 2485 Madla81: Neubývající meloun bych chtěl, já jsem bohužel schopen dát pětikilovej kousek na posezení…

  29. Mně se meloun taky nezkazí, ale preferuji žluté, zelené a oranžové.

    Ten cobbler mi snědli.
    Včera jsem plnila sýrovou náplní a zapékala rajčata a lilky, ty byly právě malé, asi 15 cm, tak šly udělat lodičky. Část lilků byla i s masem (je se solí a pepřem), k tomu rýže. Jako moučník černá Venuše (viz Madla). ¨, ale bez šlehařky, jen jogurt a zakysanka.

    Dnes zbylá rajčata a domácí vaječná tlačenka.

  30. Nějak mě chytlo zavařování, takže co den, to tvořím nějaký džem, po prvním pokusu, kterým byl rynglový džem s kardamonem, bílým rumem a hřebíčkem (voňavý a hřejivý, ideální na zimu) jsem udělala ještě rynglový s citronem a rozmarýnem (svěže kyselkavý a hodně letní) a rynglový s kousky pomeranče a s tymiánem (ten je prostě úžasný). A abych se z těch rynglí nepo....., tak jsem do toho ještě uvařila rybízovým džem s domácím smetanovo-pomerančovým karamelem.
    Dnes jsem ve svém oblíbeném ovozelu viděla krásné broskve za dobrou cenu, a zas jsem měla nutkání, naštěstí se mi v hlavě neobjevila žádná zajímavá kombinace, se kteroubych broskve chtěla spojit a nudný broskový džem se mi dělat nechce. Máte někdo nějaké neotřelé tipy na broskvový džem?
    Jinak u nás dnes zeleninová polévka z červené řepy s bylinkami, a protože můj drahý nebude tentokrát obědvat doma, mohla jsem z mrazáku vytáhnout býčí žlázy a budou pěkně na česneku a s čerstvými bylinkami (rozmarýn, tymián), jen tak, s čerstvým černým chlebem. Už se na ně těším jako malá holka!

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.