Farmářské trhy v Brně RSS

Štítky: , ,

67 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dan258:Takže ak u nás vaša priatelka pracovala,tak vie,že syry sú vyrábané v Zázrivej…a hlavne ak pracovala,tak ako predavačka a výrobu nikdy nevidela…je to tvrdenie proti tvrdeniu,ale každý korbáčik je spletený ručne…môžte si urobiť výlet do Zázrivej a presvedčiť sa o tom…aj s vašou „slovenskou priatelkou“…

  2. Tento víkend Brno čeká:

    – SO: trhy v Lískovci 8–13

    • SO: trhy v Medlánkách před Sýpkou 9–13, podle me jsou zatim nejlepsi
  3. V úterý také první Čočkův biojarmark – nějaké kozí mléčné produkty a vajíčka. K sledování a objednávce pouze na facebooku:
    https://www.facebook.com/…030187243746
    https://www.facebook.com/event.php?…

  4. Skvely projekt pro Brno na podporu slowfood a lokalnich produktu http://www.jidlozblizka.cz/ jsou to lokalni menu v par restauracich, ale soucasti ma byt i trh a na ten jejich festivalovy pas dostanete slevy na ruzne lokalni produkty v brnenskych obchodech.

  5. Jsem ted slysela ve zpravach v radiu, ze ta farmarska trznice zas nic, ze ten Bauhaus podnikl nejakou akci proti tomu, aby tam nebyli, a na jejich FB strance je to potvrzene. Bleh.

  6. Tenhle víkend jsem na trhy docela vykašlala, ale našla jsem skvělé hospodářství na okraji Brna, a mají i drůběží, takže mé srdce jásá. Akorát ceny mají tak směšně pod tržní hodnotou, že je mi z toho až smutno, snad se udrží. http://www.nalok.cz/…no-ivanovice

  7. ↪ 36 Sibyla: super tip, díky, ceny jsou vážně nízké, zavolám a zajedu tam pro drůbež.

  8. ↪ 35 Sibyla: opsáno z FB:

    FARMÁŘSKÁ TRŽNICE BRNO OPĚT POJEDE!
    Společnost Happycatering, provozovatel Farmářské tržnice Brno, se dohodla společně se společností Inter IKEA a již od této soboty 21. května 2011 bude obnoven provoz farmářských trhů a to na prostranství mezi Ikeou a Avion Shopping parkem. Považujeme to za skvělou zprávu a všichni jste zváni k nákupu čerstvých potravin, výrobků a produktů přímo od farmářů. Ať žije zdravý rozum :-)

    Akorát jsme to zjistili až teď. A to jsme okolo Avionu v sobotu jeli (shodou okolností z trhu z Moravan, který mimochodem nebyl vůbec špatný ;-) ale nějak jsme z cyklostezky nic nezahlédli. Ale mohl být z přední strany.

  9. ↪ 37 Vanda: Rikala mi pani, ze kurata budou mit k odebrani nejdriv az tak druhy cervnovy vikend, a pak uz docela porad, je treba zamluvit, ale chtela, abych se ozvala az ten vikend.

  10. Zítra a příští pátek a o sobotu je od devíti ten trh pořádaný tím projektem Jídlo z blízka, je na Zelňáku, ale tam jako bývá biotrh, pod divadlem Husa na provázku. Potěšili mě hlavně farma Sasov a Farma Němcova (ten jejich jahodový „actimel“ miluju!)

    A jinak bude nový trh: 1. Farmářské trhy v parku Koliště 11.6., 9h

  11. Nemáte teď někdo přehled, co se koná zítra? Dneska nějak nejsem absolutně schopná nic najít ;) Akorát, že je ten v Avionu.
    Konkrétně mi jde o to, jak je to teď s Hansenem a jestli bude pokračovat ten na Kolišti – minule jsem ho hodně rychle prolétla a měli tam především výborné paštiky!

  12. S křížkem po funuse, ale o Hansenu ani Zemanove kavarne ted stejne nemam info, myslim, ze nic nebylo. Ale uz zase jede ta farmarska trznice, co jim to ten Bauhaus zakazal, Ikea jim nabidla, ze muzou byt pred ni.

  13. Tak pokud jsem to pochopila správně, u Hansena mají být farmáři každý pátek ráno.
    http://www.hansen-restaurant.cz/…pod-platanem

  14. Dal jsem par fotek ze sobotniho farmarskeho trhu u Tesca sem :
    http://gerbill.posterous.com/…avion-brno-s

  15. ↪ 44 gerbill: Ježiš, ne – to je děs a běs!

  16. co konkretne ? trh nebo ty fotky ;-)

  17. ↪ 46 gerbill: Oboje, resp. myslím obsah těch fotek, fakt tristní.

  18. ↪ 47 aida: Podle meho nazoru dost zalezi s cim porovnavate, netvrdim, ze je to zn. ideal, ale na dosavadni brnenskou mizerii je to vcelku slusne, i kdyz umisteni trziste u Tesca mi osobne prijde jako popreni filozofie farmarskych trhu. Kdyz ale porovnate nabidku a kulturu prodeje z posledni soboty u Tesca, treba s trznici instalovanou na Zelnaku v ramci nedavne akce Jidlo z blizka, prvne jmenovana vitezi. Ja byl na Zelnaku jednu sobotu a znechutil me pocet nevyrobcu-prekupniku v neoznacenych stancich a takhle bych mohl pokracovat o dalsich brneskych takytrzich :-)

  19. Dneska ráno jsem přímo v budově Hlavního nádraží potkala „Farmářskou prodejnu“. Je naproti infocentru, nebo tak nějak (je u ní cedule, takže se dá najít snadno). Letěla jsme na vlak, tak jsem ji prolítla velmi zběžně, ale na jedné straně se tam dají najít třeba mléčné výrobky z ekokozy, na druhou stranu tam byla i spousta průmyslově baleného zboží. Prodavačka je ale hrdě chlubila, že je „všechno české!“. Tak aspoň, že je všechno české :)

  20. Já nevím..trhy u márketů se mi příčí, je to nesmysl a nejhorší je, že to organizují markety samy. Jako by nestačilo že požraly obří koláč, ještě zobou zbytky!
    Pro mě je pořád číslo 1. tržnice na Husitské, nejmíň 10 let funguje jako Farmářská i bez Farmářského boomu. A ještě Čočkův bio jarmark na FB.

    A o Farmářském obchodě v budově nádru jsem slyšela, ale je to prý více méně Zdravá výživa.

  21. Jj, Husitska je super :] ja tam ted jednou koupila moruse, obcas maji i vajicka a jednou jsem tam tezce podpultove vydyndala mleko :D

  22. Dnes jsem pro zmenu vlitl na Kotlarskou zjistit, co je noveho:
    http://gerbill.posterous.com/…rske-17-2011

  23. ↪ 52 gerbill: Hrůza, jak sortiment, tak lokalita. Podle mě všecko, co je uměle vyhnané (tj. zrovna tyhle trhy na Kotlářské), není životaschopné. To fakt jdu radši na tu Husitskou, není to tam žádné bio ani farmářské, ale koupím si dobré čerstvé věci, tj. ovoce a zeleninu. Pro sýry nebo máslo si zajdu do prodejny sýrů (Skleněná louka nebo Radnická, např.), pro maso a uzeniny do dobrého řeznictví.

  24. ↪ 53 aida: pikantni je na tom zamer, inu jak se rika, cesta do pekla je dlazdena dobrymi umysly :-) Citace z webu ceskefarmarske­trhy.cz :

    „Od roku 2010 se před budovou MZe a v budově U Kastelána na Kotlářské ulici konají Farmářské trhy. Cílem pořadatelů Regionálních farmářských trhů je propagace výrobků, které uspěly v soutěžích o potravinářský výrobek Jihomoravského kraje – „Zlatá Chuť jižní Moravy“ a „Regionální potravina Jihomoravského kraje“ v roce 2010.
    Preferujeme zemědělce a výrobce z regionu, přijíždějí k nám ale i z ostatních krajů. Kupujícím chceme poskytnout širokou nabídku kvalitního a čerstvého zboží z produkce našich zemědělců a malovýrobců. Náš Regionální farmářský trh splňuje princip dohledatelnosti, tj. identifikace původu prodávaného zboží a prodejců, jejichž produkty se na tržnici nabízí.
    Trhy vznikly ve spolupráci s Jihomoravským krajem a statutárním městem Brno“.

  25. V nedeli 17-teho jsem obhledl FT u Santonu v Bystrci, zatim jednoznacne nejlepsi trh v Brne. Podrobnosti tady:
    http://gerbill.posterous.com/…bystrci-nede

  26. ↪ 55 gerbill: díky za reportáž, opět mi to přjde celkem tristní.

  27. ↪ 56 aida: Opravdu ? Co vam konkretne vadi/chybi ? Jde o sortiment enbo organizaci ? Zkoumal jsem to docela podrobne a vzhledem k tomu, ze v oboru mam celkem detailni prehled, stojim si za nazorem, ze trhy maji velmi dobrou uroven i v kontextu CR. Procento obchodniku/pre­kupniku je male, no a zadneho vysloveneho podfukare typu uzenar Bognar jsem tam nenasel.

    Kdyz to shrnu, napocital jsem 28 prvovyrobcu (farmaru, pestitelu, chovatelu, vyrobcu) a 12 obchodniku (prodavajicich vyrobky nekoho jineho plus obcerstveni), pomer 70/30 ve prospěch farmaru mi prijde velmi dobry.
    Kdyz to srovnam se zahranicim (znam situaci v Nemecku a Rakousku), situace je tam velmi podobna.

  28. Podle mě jsou nejlepší trhy v Medlánkách, i když teď naposled to bylo slabší, zdá se mi, že jak je těch akcí víc, tak se už někteří dobří dodavatelé trochu rozprchli. No je to maličkaté, ale vždycky mě tam něco zaujme, a taky to mám u domu. Naposledy mě potěšili vajíčkama za tři kačky, chtít za kousek devět korun jak už jsem na trzích potkala je podle mě dost chucpe za hranicemi mravnosti :) A ten Farmářský obchod na nádru je příšerný, jsou to sice české značky, ale z farmářstvím nebo s bio to má až na výjimky daleko. Ještě se mi líbily ty trhy před Zemanovou kavárnou, ta akce s tuňákem byla výborně vymyšlená. Celkově jsem s trhama tady spokojená, jen mi v porovnání s Prahou chybí trochu atmosféra, tam je to tak trochu kulturní záležitost se spoustou dobrot, co si člověk může dát přímo tam a posnídat, na JZP občas vyhrává muzika, to mě baví. Do Prahy na trhy dokonce jezdí Kokino, tady v Brně asi mají pocit, že když si to každý může dát v kavárnách, tak že to stačí, škoda.

  29. Do Medlanek urcite zajedu, uz dlouho mam v planu podivat se i do te kavarny Coffee club ;-)

  30. ↪ 57 gerbill: nevím, jak to napsat, abyste se nezlobil – to není nic proti Vám, jen můj pocit, který nikomu nenutím. U toho Santonu se mi nelíbí jednak pořadatel, tj. hotel samotný, a jednak místo (parkoviště mimo centrum městské části, i když relativně dobře dostupné); mě to prostě všechno přijde takové umělé. Ale to je fakt jen můj problém. A ještě jednou prosím, nezlobte se.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.