Chování v restauracích RSS

Štítky: ,

70 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 60 akroj: Co přesně bude personál dělat mezi 20:00 – 20:15 pokud v krámě nebudou po zavíračce lidi? Co když se mezi 20:15 – 20:30 nestihne zabalit, doplnit, uklidit, vytřít, spočítat tržba? Dodělá se to mezi 8:15 – 8.30 nebo mezi 8:40 – 8:55. To už je možná pozdě, protože otvíračka je v 9:00, ale správný budoucí majitel otevírá už v 8:47…

  2. 2 Akroj – Tak to moment, to meni celu situaciu! Ked ma predavacka zaplatene do 20:30, tak nema ziadne pravo prejavovat 19:54 nejaku nervozitu.
    Len sa obavam, ci to nie je tak, ze ma zaplatene do 20:00, ale este pred odchodom musi umyt dlážku a upratať.

  3. Jen malá poznámka k tomu Chez Amis: Divím se, že nedostal vypruzeno, jakto že měl dvě minuty před zavíračkou dokonce zamčené dveře a na nich ceduli ZAVŘENO !!! A k tomu samozřejmě všechno jídlo sbalené a počítá u kasy prachy. To snad není dostatečné znamení pro zákazníka, že už se tam s ním nepočítá? Ale tam zákazník přišel s omluvou a prosíkem, že má strašnou chuť na falafel, jestli by mu ho nemohli laskavě prodat. A pak si pochvaluje, že mu ten falafel fakt prodali.
    Zatímco prodavačku v řeckým krámě hned od příchodu „právem“ zprudí, jakto že má sbaleno už 6 minut před zavíračkou, a i když ona mu poskytne úplně stejnou službu (prodá mu přesně to co si chce koupit), a pak si na ni „právem“ stěžuje.
    V Chez Amis to navíc pravděpodobně nebyl prodavač (ani s malým, ani s velkým), ale majitel tohoto bistra, případně jeho syn (tedy vlastně taky majitel), kteří tam každý den osobně své zákazníky obsluhují a pro ně samozřejmě každá prodaná věc navíc znamená příjem do jejich vlastní kapsy. Nikoli holka s pracovní dobou do 20:00 za minimální mzdu, u které se o jednu prodanou plechovku víc nebo míň na výši její mzdy nijak neprojeví.
    Jinak do Chez Amis chodím moc ráda a jejich služby a jednání se zákazníky jsou opravdu velmi dobré.

  4. Musím říct, že mě překvapuje ta shovívavost ve stylu „no bere málo, tak je jasné, že krám zavře dřív“. Když mi někdo zavolá v 16:57 (byť končím v pět), tak ho do háje těžko pošlu, byť si budu myslet třeba svoje. A jestli za práci pobírám 100 Kč nebo 10 000 Kč – to by zákazník neměl vůbec poznat (stejně jako jestli jsem špatně spala). To není o penězích, to je o lidech. A to v jakékoliv branži. Takže má-li mít krám do 20:00, pak má mít otevřeno se vším všudy. Chce-li zavřít dřív, měl by otočit ceduli na zavřeno. Osobně bych prohlásila, že jsem si nevšimla, že už mají zavřeno a odešla bych.

  5. uz dlho tvrdim jednu vec: kazdy predavac v obchode (v sluzbach) ma dostat minimalnu mzdu + percento zo zisku (z obratu) … to by bol iny pristuo.
    tak, ako tu uz napisali mnohi: v obycajnom obchode s obycajnym tovarom za obycajne ceny ocakavm obycajny pristup (tj ako sme zvyknuti v CR a SR – odute predavacky tvariace sa urazene, ak po nich nieco chcete), v obchode s nadstadartnym tovarom za nadstandartne ceny ocakavam nadstandartny pristup.

  6. ↪ 64 Ívy: A čím se živíte, asi nejste prodavačka za 60,–/hod.? Nehájím otrávené prodavačky (taky se jich tohle téma netýká), ale mám dojem, že jste trochu mimo…

  7. ↪ 66 jark: ok.. takze kde tehle teorie… ja kdyz si vydelavam rekneme 300 na hodinu… mam byt zas adekvatne frustrovan z toho.. ze pracuju pro klientelu.. ktera si vydelava napriklad 1000 za hodinu? nemel bych si misto toho rict.. ze jsem se mel treba lip ucit? nebo ze jsem nemel byti prizdisracem a risknout nejaky potencionalne lukrativnejsi obor?

  8. Ale tady prece nejde o to, ze by ta prodavacka byla neprijemna – naopak hned v tom prispevku, ktery tuhle diskusi zacal, bylo psano, ze prodavacka se na zakaznika usmivala a co chtel mu bez problemu prodala. Jen uz bylo znat, ze zacala s predstihem uklizet a ze by rada po dlouhem dni sla domu a nezustavala pres zaviracku, kdyby se nakup daneho, v te chvili uz necekaneho, zakaznika protahoval. A to mi proste bez znalosti dalsich informaci prijde jako prijatelnej, slusnej vykon a ne jako duvod byt na ni naopak neprijemnej…

  9. ↪ 66 jark:
    Hm, pěkné…
    Souhlasím s Ívy a navíc tvrdím, že pracovat jako prodavačka za CZK 60.00/hod je zcela svobodné a dobrovolné rozhodnutí takové prodavačky.
    Pravděpodobně to byl už od dětství její sen, adekvátně se vzdělala, prostudovala příslušné možnosti na trhu práce, obešla dostatečný počet nabídek a zvolila si dle konkrétního oboru, pracovních podmínek, výše mzdy atd nejzajímavějšího zaměstnavatele. Takže by měla být v práci šťastná a spokojená, snažit se pracovat co nejlépe a mimo jiné být milá a příjemná na zákazníky.
    Anebo to snad je nějak jinak a prodavačky dnes prodávají v rámci nějakého alternativního výkonu trestu?

  10. ↪ 69 Sirnik74: :-)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.