Da Clara má konečně webovky!!! RSS

Štítky: , , ,

36 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Koupila, přečetla :-). Bohužel, když se nechytnete v Da Claře, tak logicky dojdete do Neklidu, nebo ještě do té 4cenové hospody vedle :-(.

  2. Otvírací doba mi nepřipadne divná, řekl bych, že v podniku jako Da Clara má své opodstatnění. Protože některá jídla nepřipravíte „na objednávku“ dělá je kuchyně v této pauze. Je to tak i v několika dalších podnicích. A navíc v tomto čase opravdu není zas tak vysoké procento návštěvnosti, tak proč neudělat pauzu před večerním nášupem (nikdo neví jestli bude nebo nebude), uklidíte připravíte a odpočinete.

    Ostatně stačí se zeptat proč to tak je. Personál je tam milý a vstřícný, takže myslím, že to nebude žádne tajemství ;)

  3. Věčné díky hlavně za to, že v Praze podnik jako Da Clara existuje.....mi­lionová metropole, ale kvalitní cenově dostupné podniky se dají spočítat na prstech jedné ruky.

  4. Konečně jsem se tam dostal dnes na oběd. Jak toskánskou polévku, penne s omáčkou z klobásy a krůtí steak (pamatuju si olivy, ančovičky, kapary) ochutnaný od přísedícího hodnotím jednoznačně pozitivně. Rozlévané Montepulciano D Abruzzo mě taky zaujalo a v kombinaci s těstovinami připomnělo poslední návštěvu v Itálii. Na espressu jsem taky nenašel (jako žádný velký znalec) chyb a bylo skutečně dobré.

    Určitě zkuste :)

  5. Dovolím si přidat pár informací…

    Anglická verze webu už delší dobu obsahuje několik receptů: http://www.daclara.com/daclara.php?…

    A na FB jsem zahlédl zmínku o kurzech vaření!

  6. Protože obrážíme s manželkou stále stejné restaurace dokola, rozhodli jsme se pro změnu a našli restauraci Osteria Da Clara v Mexické ulici. Docela podstatný problém této restaurace je, že je v okolí velmi problematické zaparkovat. Po příchodu do restaurace první dojem není zrovna nejlepší. Čistota není to, co by Vás na první dojem zaujalo. A jak pravdivě píše uživatel PragueDweller na TripAdvisoru: „the entrance to the kitchen behing the curtain looked very messy and dirty“. Obsluha neutrální, ani dobrá ani špatná. Ceny nám přišly celkem příznivé. Objednáváme z denní nabídky dvakrát mušlovou polévku, malou porci a dvakrát špagety s mušlemi. Potom láhev San Pellegrino s plátkem citronu. Plátek citronu je obalen 2 vlasy. Doufáme, že je to jen počáteční nedostatek. Bohužel následně vidím kuchaře, jak kráčí na toaletu. Špinavý až běda. Bohužel jsem neměl dostatek zdravého rozumu a nezavelel k odchodu. Polévka s mušlemi byla opravdu dobrá. Obrovská porce a to jsme objednali jen tu malou. Popravdě vůbec si nedovedu představit tu velkou. Následuje hlavní chod. Po ochutnání dobré špagety. Při bližším pohledu v jídle nacházím kus kovové drátěnky, pak druhý a třetí. Varuju manželku a ta tam nachází také dva. Reklamujeme to u obsluhy a ta nabízí jako kompenzaci novou porci nebo dezert. Odmítáme, platíme polévku a odcházíme. Popravdě jeden z nejhorších gastronomických zážitků co si pamatuji.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.