Ztracené "Katovické rurki" z Ostravy RSS

Štítky: , , , , ,

17 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. nebo taky katowické rurky? čert víc :)

    ale každý ostravák je určitě zná. dlouhou dobu se prodávaly v prodejně (malé okénko) v dlouhé ulici jen kousek od masarykova náměstí., dům i okénko odnesl čas :)

    vítě někdo kde se poděly? vůbec mi to nedá spát. poradíte? :)

    jediné co jsem našel je toto, snad nový výrobce rurek?

    http://www.avizo.cz/…privova.html

    Katowicke rurki výroba a prodej,provozovna Tesko -Ostrava Třebovice a Hornická 3274/49a,taktéž v Ostravě u obchodu Hruška(podchod)u by­valý KV-ČSTV
    Kontakt

    Alexandra Kopřivová
    Ferdinandská212/6
    71500, Ostrava

    Telefon: 737701493
    E-mail: Alexandra42@seznam.cz

  2. kdo neví, o co jde:

    katovické rurky byly trubičky z tenkého waflového těsta (na rozdíl od hoříckých křupavé, víc karamelizované, lepšís čtverečky ve vzorku), délka asi 20–25 cm, průměr tak 2–2,5 cm a náplň zobyčejného pařížskjého krému

    ve stánku byla i výrobna, oprodávaly se čerstvě zamotané a naplněné :) vždy po pěti deseti do papíru na doma :)

  3. Už jsem skoro zapomněla, že existují…vzpomínka na dětství, prodávali je opravdu čerstvé, mňam…kam se poděly, kdopak ví?

  4. Kdyby to pan Cuketka včera na facebooku nezmínil asi bych si na ně už ani nevzpomněla. Přesně jako to píše Dominika. Okamžitě se mi vybavilo dětství jak je mamka nosila odpoledne po práci domů zabalené do papíru… mňam…
    No a to se mi pak hned začnouvalit vzpomínky na krufki co mi nosil děda… Štramberské uši – pochutku školních celodeňáků… Jogurtové mléko v takových hranatých plastových kelímcích, které Pražáci nikdy nepoznali…
    Jo jo… Ostarva černá… :)

  5. trochu off topic, ale když už je to takový pěkne ostravacke vlakno:

    http://cernakostka.cz/index.php?…

    o tomhle jste už slyšeli? já si na kauzu pamatuji ještě z doby, kdy odmítali vypsat vůbec tu architektonickou soutěž. nakonec ji tedy vypsali, ale stejně vítěz nebude stavět. nepřipomínám vám to něco? :(

  6. Jen bych se ohradil proti krupavosti, prave mam pocit, ze nekrupaly vubec, byly vlacnejsi, diky cemu vznikal efekt tuby zubni pasty, kdy se pri jezeni postupne vytlacovala slehacka druhym koncem a pravidelne jsem se zgychal. Naposled jsem je mel dokonce v 21. stoleti, zakoupene v trebovickem tescu v stanecku, akorat ze nebyly cerstve upecene.

  7. savec:

    jako souhlas, ale záleželo vždy na čeerstvosti, když si je měl čerstvé hned od okýnka, tak křupaly, pokud zabalené do papíru a nadomu, tak pomalu začly sát tu šlhajdu a potom ten efekt zubní pasty :)

  8. Ve Futuru v Ostravě si je kupuju celkem často a chutí se velmi blíží původním rurkám z okénka a občas je vidět jak paní vyrábí čerstvé trubičky. Balí je taky do papíru a jedna rurka stojí 12 Kč, pokud si koupíté násobky čtyř je to za 36 Kč. A když jsou čerstvé, tak báječně křupou, pokud je necháte nějakou dobu v ledničce, nabírají gumovou konzistenci.

  9. Vědma:

    no vida, super :) a náplň?

  10. a prosím kde ve futuru se nachází onen inkriminovaný stánek, vím akorát o stánku s Marlenkou
    a pamatujete si na pirohy? s náplní tvarohovou, marmeládovou, makovou, ořechovou, jednou i s masovou, jajajaj vzpomínky na dětství a staré Vítkovice, kdy nad hlavama jezdily vuzky z uhlem a šraňky byly pomalu na každém rohu, Ostrava nám smrděla sirovodíkem, ale byla tak nějak naše
    přesně jak řekl Norbert Lichý na Thálii – Ostrava co tolik dává a zároveň tolik bere

  11. Náplň mají trochu tužší než v původních rurkách, je to skoro klasická pařížská šlehačka. Pro Huga: stánek s rurkama je spojen se stánkem Mama snack a nachází se po prav straně vchodu do Tesca dříve Carrefouru. Stačí vyjet po pásu z podzemní garáže, otočit se přibližně o 180 ° a jít tou ulicí rovně k Tescu.

  12. díky moc, zítra tam letím nakoupit, už se moooc těším na nostalgickou vzpomínku

  13. český těšín
    V těšíně na ulici pražské vedle tiskárny je vyrábí a prodává velmi milá paní !! trubičky jsou skvělé a vždy čerstvé a lahodná šlehačka!!!

  14. jidlo:

    skvělé, děkuju moc za lokaci :) jestli budu jen kus kolem a budu autem, zkusím tamtudy projet a rurky nabrat! .)

  15. tak jsem prubnul jak ve Futuru, tak v okýnku u Hrušky, tam jsem zkecl s paní, která mě hned pasovala na Cukínu :), ale to jsem jí zdárně vymluvil
    u okýnka byly rurky naplněny přímo přede mnou a nebeská chuť mládí s příchutí křupavé oplatky s pařížským krémem se dostavila ve čtyřech provedeních
    díky Mr.C za znovuobjevení ztracené ostravské ikony

  16. hugo:

    skvělé, děkuju moc za zprávu, do ostravy se dostanu hend příští týden tak se moc těším :)

  17. dnes jsem je fotnul přímo v divočině ;) a zítra ještě jedno místo, kde je mají!!!

    http://www.facebook.com/photo.php?…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.