Kuchyňský robot RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

138 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Milá clementine, mockrát děkuji za Tvůj příspěvek, ještě mám čas, ale přikláním se k pomocníkovi s indukcí ;)! Krásný den

  2. ↪ 88 snookie: Jste si jistá, že k kMixu je možné koupit mlýnek na obilí? Viděla jsem ho jen k Chefu a Majoru. Kdyžtak prosím o odkaz. kMix mám víc než rok, jsem s ním moc spokojená. Příslušenství ale musí být přímo na kMix, ne na jiné typy od Kenwoodu.

  3. ↪ 92 kacka_zvykacka: Aha, tak to je asi jenom pro ten Chef a Major. V tom případě to mám nejspíš vyřešený;-) Děkuju:-)
    Bohužel jsem se ještě dočetla o celkem negativních zkušenostech s tím KA mlýnkem na maso, ale ten si kdyžtak koupim holt samostatnej od kenwoodu. KA má taky výhodu, že ten strojek na lasagne, spageti, fetucine je všechno v jednom balení za tři a půl, kdežto od kenwoodu se musí kupovat všechno zvlášť za 2300.

  4. Já ten mlýnek na obilí mám (robot Chef), zatím jsem ho použila na mák a na ovesné vločky (melu si je na menší kousky), oboje bez problémů spokojenost.

  5. Já bych doporučil Philips. Mám HR1372, nerezový, a krásně maká (700W). Pro větší rodinu by to ale asi chtělo vyšší typ.

  6. Mozna jsem to tady uz psal, nejsem si jist, ale z vyberu Kewood Cooking Chef a KitchenAid jednoznacne u nas vyhral Kenwood díky ohrevu, ktery vyuzijeme, a nasim potrebam lepe vyhovujici sade prislusenstvi jak toho co je v zakladu tak dokoupitelneho.

  7. A nemáte někdo ke Kitchen Aidu ten kovový mlýnek? http://www.everythingkitchens.com/…7995001.html

  8. Nemá prosím někdo zkušenost s lisem ovoce k robotu Bosch (http://www.mall.cz/…-muz-45-fv-1)? Po delší době zase hledáme něco na černý rybíz. Všechna v minulosti vyzkoušená udělátka nechávala strašně moc neodšťavněného odpadu a vždy jsme se vrátili k ručnímu mačkání. Předem moc díky za jakoukoli zkušenost.

  9. ↪ 98 yannka: Odpovídám trochu mimo, ale je to poznatek ke zpracování rybízu – máme na tyhle práce hooooodně starého robota tuším že od Ety a máme vyzkoušeno, že nejlépe odšťavuje rybíz, který není úplně zbavený třapin – člověku to i dost ušetří čas při trhání, že to nemusí obírat až na jednotlivé kuličky. Platí pro červený i černý rybíz. Ten samý problém jsem měla když jsem rybíz zkoušela vymačkat na šnekovém odšťavovači – chce to tam ty třapiny nechávat, asi aby se zvýšil podíl „suchého“ a kuličky se nemačkaly jen mezi sebou…Ovšem je to trochu problém, když tu dřeň pak chce člověk ještě na něco použít, to uznávám…

  10. Já občas přidávám i oprané listí, aby to mašinkou projelo a hmota byla zbavená šťávy. Zbytek z červeného rybízu vyhazuji, to jsou jenom trpká semínka, ale odšťavený zbytek černého i se střapinami a listím se dá usušit na ovocný čaj.

  11. yannka, mám přesně tento model a včera jsem dělal červený rybíz. Naprostá paráda. 3roubem si nastavíš jak moc to má být suché, já to nechával vlhčí, abych ze zbytku ještě udělal druhák :)

  12. Jelikož jsem tu před časem vyzvídala tipy na tyčák, ráda bych se podělila o výsledek svého výběrového řízení :) – vybrala jsem nepříliš inzerovaný Electrolux ESTM 6400 a zatím jsem spokojená. Je bytelný, samozřejmě nijak ultralehký ale dobře se drží, rychle sestavuje, kabel je extra dlouhý, mixovací noha taktéž a je navržená tak, aby neškrábala dno, středně velký foodprocessor má velmi ostré nože. Tak snad chvilku vydrží.

  13. Poprosím o radu. Již před několika lety jsem začala plánovat, že až budu mít kuchyni normální velikosti, bude v ní stát kuchyňský robot. Nyní ta chvíle nastala, ale dost tápu při výběru. Původně jsem myslela, že budu volit mezi těmi roboty, které tady mnozí máte – KitchenAid, Kenwood či Bosch MUM. Jenže mezitím jsme úplně přestali jíst pečivo, buchty apod. Teď nevím, jestli jsou tyto typy přístrojů pro mne vůbec vhodné.

    Jíme kvanta zeleniny, a tak bych ocenila pomocníka, který mi ji nakrouhá či nastrouhá (čím více možností, tím lépe). Dále chci mixér a mlýnek na maso. Nikdy jsem nevlastnila žádný odšťavňovač a zmrzlinovač, ale kdybych je měla, myslím, že bych je občas využila. Sekání ledu by se taky asi občas hodilo. Naprosto mě nezajímají například nástavce na těstoviny – tu a tam si koupíme nějaké bezlepkové a na jejich domácí výrobu se rozhodně nechystám.

    Takže nevím, zda by pro mne nebylo lepší ustoupit od touhy mít jeden přístroj na všechno a koupit si zvlášť mlýnek na maso a nějaké elektrické struhadlo zeleniny. Nebo myslíte, že bych dostatečně využila i některý z výše uvedených přístrojů?

    Pokud ano, mělo by smysl investovat do těch dražších? Z diskusí na internetu jsem pochopila, že jsou bytelnější a méně cestují po lince například při zadělávání těsta, ale to já dělat nebudu.

    Děkuji. :)

    P.S. Momentálně vlastním jen ponorný mixér Braun se sekáčkem.

  14. ↪ 103 Jana: Mám KA a na pečení na něj nedám dopustit. Jede skoro každý den. Kdybych ale nic nepekla nebo nedělala těstoviny, tak bych do něj vzhledem k ceně samotného robota a příslušenství nešla.
    V tomto případě bych asi spíš volila něco takového http://www.mall.cz/…-270-compact + mlýnek na maso. Kdybyste chtěla jednou za čas něco uhníst nebo ušlehat tak tyto processory mají i nástavce i na tohle. Práce s procesorem je pěkně vidět ve videích Jamieho 30ti minutového vaření.
    Na zmrzlinu mám takový ten obyč s namrazovací nádobou. Pokud máte velký mrazák, kde jí můžete mít celé léto v pohotovosti, tak podle mě stačí dostatečně. Když je venku velké vedro, strčím ho na chvíli do mrazáku klidně i zapnutej:-D

  15. Děkuji! Potvrdila jste mou domněnku, takže zatím vede Kenwood FP 972 (http://www.kasa.cz/…tipro-excel/). Je sice trošku dražší, ale já jsem stejně počítala s ještě vyšší částkou a líbí se mi to množství funkcí. Recenze na českých i německých stránkách jsou taky veskrze pozitivní, takže pokud mě ještě někdo nezviklá, je asi rozhodnuto. :)

  16. snookie: Přesně takovou kombinaci máme. Kenwood 260 a mlýnek na maso Zelmer a maximální spokojenost.

  17. ↪ 105 Jana: nechci Vás viklat. Já mám kenwood Major Titanium. Také jsem se rozhodovala mezi KA a Kenwood a v nějaké diskuzi na internetu jsem narazila na uživatelku, která má KA a byla nespokojena s mlýnkem na maso, že to bylo to nejhorší, na čem kdy mlela maso. Mlýnek na maso pro mě byla jedna z priorit. Jako další nástavce jsem postupně zatím dokoupila procesor a malý drtivý mlýnek. Letos se chystám na zmrzlinovač a odšťavňovač bobulovin. Háky na zpracování těsta a mixér byly součástí balení. Myslím, že zpracování těst je hodně podobně jak u KA tak u KW.
    Nemá zde někdo ke KA mlýnek na maso? a zkušenosti s ním.

  18. ↪ 107 micka: ja ho mam a zadny problem, nepozoruju zadny kvalitativni posun smerem dolu oproti klasickemu mlynku na maso. Jen bych uvitala sajbu s mensimi oky, chtela bych zkusit i domaci pastiky a mam rada, kdyz jsou najemno. Premyslela jsem, ze si ji nechat vyrobit.

  19. Koupili jsme před nedávnem Bosh MUM4880 v nějaké akci a zaznamenal jsem jeden problém. Nevím, jestli je to standard, nebo důvod k reklamaci. Poměrně často ho používám ke hnětení (těsto na chleba z max. 1 kg mouky). Všiml jsem si, že na dně nerez misky jsou škrábance od hnětacího háku přesně podle toho planetárního pohybu. Nejsou sice nijak hluboké a ani hák není nijak opotřebovaný, ale jsou tam. Zaměřil jsem se na to a i při provozu je slyšet, jak si občas škrtne. A je to patrné už po cca 10 použitích. Ve zkušenostech lidí co ho mají se sice objevuje poznámka, že při hnětení se celé to rameno pohybuje, ale tohle se nikde nepíše. Zaznamenal nějaký majitel tohoto robota něco podobného? Předem děkuji za zkušenosti.

  20. ↪ 110 Murphy: Mám Bosch MUM „the One“ a nedávno jsem k němu dokupovala tuhle nerez mísu. Zdá se, že oproti té plastové se tam „nasazuje“ trochu víc ztěžka, ale rozhodně hák po dně neškrábe. Určitě bych reklamovala, něco podobného někdo minule psal i o K-mixu nebo KitchenAidu, není to tak ani o modelu a značce, jakože je čas od času kus vadný.

  21. ↪ 111 farfalla: u KA je toto zpusobeno vyskou polozeni hlavice a lze jednoduse pootocenim aretacniho sroubu odstranit. Mozna bude neco takoveho i u boshe.

  22. ↪ 112 snookie: Já mám Kenwood a tam je dokonce v návodu tohle popsáno (že může škrábat metla po nádobě, že to není úplně nastavené z výroby a má se to udělat právě tím pootočením).

  23. ↪ 109 Murphy: MUM4880 má, podle návodu, váhový limit 750g mouky na kynuté těsto. Pokud těsto děláte z kila, tak už se rameno kroutí moc a začne dělat ty škrábance. Pokud chcete dělat kynuté těsto z kila mouky, pak je nutné koupit něco odolnějšího, mj. i s výkonějším motorem. Třeba některé Kenwoody.

  24. ↪ 113 obda: Vida, já myslela, že je na kilo – v mallím popisu to tak je. Mám Bosch The One (http://www.okay.cz/bosch-mum-4657/) a kilo i trochu víc utáhne – záleží teda na tuhosti těsta (stejná mísa, o 50 W menší výkon, bez lisu na citrusy), nevidím důvod, proč by měl dělat škrábance (i když jasné, že mu můžu zavařit motor). Nicméně žiju v tom, že je na kilo a tak ho i používám.
    Výška hlavice ale myslím přizpůsobit nejde.

  25. ↪ 113 obda: Ono to bohužel dělá i při menším množství. Ale ne vždycky (a to i u toho max. množství). Jestli záleží, jak se tam ta mísa nasadí. Nevím.

  26. Dobrý den všem, prosím poraďte s výběrem kuchyňského robota. Základní požadavky jsou mlýnek na maso, klasická mísa s metlami (šlehací, hák na kynuté) a krouhací mechanismus. Jako bonus výroba těstovin, ale nemusí být, to už bych brala jako luxus.
    Zatím mám vyhlédnutý Bosch MUM 54240, který má veškeré příslušenství v ceně, další se dá dokoupit a je za skvělou cenu. Všichni chválíte Kenwood a KA, u těch si ale nejsem jistá, že bych je plně využila, navíc by cena s požadovaným příslušenstvím byla minimálně dvojnásobná.

  27. ↪ 116 xpila: Ten Bosch má asi nejlepší poměr cena/výkon, přičemž ze svého okolí vím, že s ním jsou všichni nadmíru spokojení a neměnili by.
    Sám mám KA a také bych neměnil, nicméně pravdou je, že pro mé účely nepotřebuji téměř žádné další příslušenství, takže mě vyšší cena netrápí.
    Každopádně sám jsem měl v tomto velké dilema a vím, že kdybych se rozhodoval jen rozumem .. byl by to Bosch.

  28. ↪ 116 xpila: Já mám kenwood, můj bratr má Bosch oba dva jsme spokojení. Záleží na vás kolik chcete investovat. Není to jen vstupní investice do základní jednotky, ale i do přídavných zařízení ( alespoň případě kenwood).

  29. ↪ 117 sumejkr: Mně rozum právě říká také jít do Bosche, především kvůli příslušenství v ceně a i možnosti dokoupení dalšího příslušenství. To, co potřebuji, tak určitě zvládne bez problémů.

    ↪ 118 micka: Právě, že v případě KA nebo Kenwood by ta investice byla cca 3× vyšší vzhledem k požadovanému příslušenství. Což nevím, jestli by se mi ještě vyplatilo, když Bosch všichni chválí a nejspíš by zcela stačil.

  30. na internetu lze ted sehnat Bosch MUM54420 za cca 4700 s mlynkem na maso zdarma. Dneska si ho jdu vyzvednout na postu.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.