Lanýž RSS

Štítky: ,

43 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. 29. :) Můžu nabídnout prima recept na domácí izolaci DNA z lanýže;)
    28. aido, to máte pravdu, že v NPR a PR se nesmějí sbírat ani léčivé rostliny, mezi něž se medvědí česnek řadí. Takže v různých PR v oblasti Prahy tenhle zákaz platí taky. Nevím o tom, že by to tu někdo doporučoval, ale jestli ano, tak s tím samozřejmě nesouhlasím úplně stejně.
    A jinak – nevím o žádném místě v Praze a okolí, kde by se medvědí česnek vyskytoval, docela by mě to zajímalo.

  2. 31: projděte si místní diskuse, tam je tipů… ;-) Proto jsem se ozvala, i když ty Lucyiny aktivity ani v nejmenším neobhajuju. Jo a dík za Vaše fundované příspěvky, člověk si aspoň rozšíří obzory.

  3. To Jednorožec a laciné čínské lanýže:
    Myslím, že už k určitým pokusům o invazi došlo, někde jsem četla zmínku. Možná to bylo v knize, kterou napsal Peter Mayle o francouzské kuchyni (nikoliv o životě v Provence), nedokáže si vzpomenout na název a nejde mi to na webu najít… V každém případě tam psal o invazi šneků chovaných v Číně, takže lanýže jsou už určitě za rohem… ;-)

  4. Jsem strasne rada, ze se mi podarilo prodat Kamiho znalosti, na jeho krasne ody mu slecny moc nepsaly, tak jsem zkusila lanýže, jelikoz vim, ze se jimi zabyva a konečně se otevřelo Kamiho krasne ja a jeho inteligence dostala sanci proplout na povrch. Gratuluji

  5. 34: Kami je ženská. ;-)

  6. 34. : Že by intoxikace lysohlávkami?

  7. Kami nám něco zatajila. Hihihi. Scuk-nescuk, pro oči jsme neviděli. ;-)

  8. intoxikace lanýžem

  9. mrzi me, ze jsem mela byt otravena, ale ody a znalosti o lanyzich nasi Kami jsou fakt skvele.-)))to omlouva

  10. 37: copak nám, ale manželovi (((-:

  11. Lucy, a vyhrabala jsi nakonec toho lanýže nebo ne? A jak chutnal?

  12. Zdravím do fóra. Dostaly jsme se s kamarádkou k tématu čokoládové lanýže. Já tvrdím, že název „lanýž, truffle“ mají na základě podobného vzhledu s těmi skutečnými, kamarádka tvrdí, že to je proto, že obsahují pastu ze skutečných lanýžů. Poslala i odkaz http://slovnik.vareni.cz/lanyzova-hmota/... Tak jsem z toho trochu blázen :)

  13. Aha.. a ještě teda toto… http://www.toppotraviny.cz/…ei-e-schokol. hmmmmm…takže dělám lanýže vlastně blbě :)

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.