Grand Restaurant Festival RSS

Štítky: , ,

112 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. tak cerstva zprava ze Svate Klary v prazske Troji. zajimavy intimni interier s dostatkem mista mezi jednotliovymi stoly.
    co se jidla tyce: jako amuse bouche terina z lososa s balzamikovou redukci, rozpecene housticky s domacim bylinkovym maslem (s cesnekem, ktery trochu prebil chut lososa, ale budiz). grilovany filet z chilskeho morskeho vlka vyborne ochuceny a skvele udelany, zeleninove ratatouille chutne a krupave, na muj vkus trochu moc cibule v pomeru k ostatni zelenine, bramborove pyre jako priloha nevadilo, ale take neoslovilo. filet z jeleniho kare peceny v pancete chutove skvely, svestkova omacka se vyborne hodila, marinovana hruska v portskem uz byla trochu chut navic a bohuzel to zabily stouchane brambory (opet brambory!) s rapikatym celerem. konfitovane kachni stehno presne tak, jak ma byt, pravdepodobne nejlepsi cervene zeli, jake jsem kdy jedla a dokonaly karlovarsky knedlik. k degustacnimu menu podavany jihofrancouzsky sauvignon blanc z languedocu trochu pod standardem, syrah plny, velmi dobry, s peknou trislovinkou, ale dobarvovany.
    jinak obsluha naprosto neodhadla typ zakazniku, cisnik velmi bojoval s oslovenim (nejdriv mne neoslovoval vubec, pak ze sebe dostal mladou damu), rozhodl se nas poucovat, ze pancetta je vlastne takova slanina. take jeho znalost nabizeneho vina byla znacne limitovana, k vinu nebyl v podstate schopen rict nic vic nez oblast, ze ktere vino pochazi. o tom nas ale zase zpravil asi petkrat, asi to na nas melo udelat dojem.
    takze: jidlo velmi dobre, vino v poradku, obsluha prinejmensim rozpacita.

  2. baTh: Jasne, to bych taky udelal, ale terminy jsou dost prebrane a mam to do Prahy cca 300km, takze se mi tam nechce pres tyden jenom na otocku kvuli Alcronu:(

  3. V sobotu jsem absolvoval Mňam bus na trase Bellevue, SaSaZu, Hergertova cihelna. Bylo to příjemné, za účasti pana Maurera, který se snažil se všemi seznámit a promluvit.
    V Bellevue nás čekalo asi to nejlepší: Tatarák z lehce uzeného pstruha s ‚Rubín‘ jablky a mátou, křenová espuma…a vrchol dne: Grilovaný srnčí hřbet, jemné celerové pyré, restované houby se špenátovými špeclemi, šípková omáčka s vínem . Fantazie…bomba.. A v každém z jídel byla (pro mě) hádanka, buď (snad) mátové želé a „skákavá kostička“ z černého rybízu u srnčího. K tomu vína z vinařství Šoman.
    SaSaZu: SaSa Crispy Roll: Lososovo tuňáková rolka v řase nori s wasabi a omáčkou z černého sezamu, skvělá kombinace chutí i pastva pro oko. Bombajské kuře na másle: Kuřecí prsa marinovaná v jogurtu, garam masala a limetka, s chlebem roti stejně chutné. Velmi příjemná obsluha poradila, jak které jídlo nejlépe „po(u)žít“. V průběhu návštěvy jsme měli i možnost nahlédnout do kuchyně na šlapající tým.
    Hergetova cihelna. Už při objednávání busu jsem měl problém s jejich nabídkou: Burger royal s kachními foie gras, domácími hranolkami, cibulovými kroužky a lanýžovým aioli. Nedokázal jsem si představit burger v konkurenci ostatních nabídek. No a neumím to ani teď, myslím, že od „Cihelny“ to bylo naprosté nepochopení konceptu festivalu. Snad mysleli, že jsme tam jen na svačinu.. Asi nejlepší bylo vyďoubáváni foie fras z hovězího těla. Na rozdíl od většiny jsem sice skoro dojedl, ale jen abych zkusil, jestli to nepochopím při žvýkání :-( Nic. Asi to byl dobrý burger, ale myslím, že ne jídlo na tuto akci. Rebarborový koláč s drobenkou a skořicovým sabayon neurazil, na můj vkus byl ale moc nevyváženě kyselý. V průběhu dlouhého čekání na koláč předváděla dvojice z PP čepování piva Master a tvorbu pěny pomocí rozžhaveného železa. Většinou se to povedlo. Na závěr jsme dostali dárky a unaveni se vrátili do svých domovů.
    Přes rozpačitost z poslední restaurace bych chtěl panu Maurerovi poděkovat a popřát mnoho sil a nápadů do dalších akcí. Ať nespokojenců jako já ubývá :-).

  4. jark:

    pročpak burger nezapadá do konceptu estivalu? rád se přiučím. co je na něm méněcenného?

  5. Dobrý den. To se raději nechám poučit já :-) Trošku jsem se těšil, že konečně ochutnám pravý burger, bombu, po které přestanu dýchat. Ale víc jsem se bál, že to bude prostě jen hambáč. No a dopadlo to nedobře. Možná jsem ignorant, ale i po této ochutnávce pro mě zůstává ve stejné kategorii jako párek v rohlíku a opečená klobása. Nic ale proti nim…

  6. 63,4,5: Mám dojem, že si ten jejich burger pamatuju z PFF, i když tam měli myslím i verzi bez foie gras, takže jsem si dal tu. Pokud to byl opravdu on a nezměnilo se provedení, tak to podle mě žádnej zázrak nebyl. Ale jinak souhlasím s panem C, opravdu dobře udělanej burger je skvělý jídlo, bohužel u nás takovej najít je poměrně obtížný, člověk bohužel častěji narazí na pokusy buď s přidáváním drahejch přísad, nebo na šetření na kvalitě, než na opravdu dobře provedenej „základní burger“.

  7. jark:

    mně ale nejde o to ten burger chutnal (a ano, ta věc z Kampa Groups opravdu saje), zarazil mě váš odsudek burgeru jako takového už při pročítání menu (možná jsem to špatně pochopil). pokud máte burgery a párky zafixované jako nejlevnější uzeniny/polotovary, tak to asi chápu. já bych jim ale nekřivdil. (možná jste jen ještě neměl špičkový burger?) to byste mohl rovnou smáznout celou francouzskou kuchyni, která je na práci s masem od čumáku k ocasu a 100% využití založena ;)

  8. Tak jsem se byl vcera podivat v La Degustation. Celkove velká spokojenost(jak nečekané :-) )
    Hned na začátek nám nabídli místo 2 vín z festivalové nabídky 3 vína vhodné ke každému chodu.
    Jako amuse bouche jsme dostali tatarák v oplatce. Tatarák byl velmi jemný,skvěle ochucený. Oplatka správně křupavá.
    Následoval první chod festivalové nabídky.Třeboňský kapr, citronová omáčka, brokolicové pyré. Rozpadající se kus kapra s lehkou chutí omáčky. Překvapila mě jemnost kapriho masa.
    Druhý chod byla hovězí plec s „koprovkou“. Zapomeňte na koprovku ze školní jídelny. Omáčka byla velmi lehká,napěněná s lehkým dotekem kopru. I přítelkyně která kopr nesnáší vše snědla a olizovala se ještě doma.
    Posledním chodem byl uzený vepřový bok, kapustová esence a česnekové pyré. Esence neurazila ani nenadchla,česnekové pyré bylo docela silné ale zážitkem byla úprava vepřového boku. Nevím jak se jim to povedlo ale i tučné kousky boku byly velmi jemné,maso šťavnaté, prostě dokonalost.
    Navíc jsme si dali dezert. Já měl pečené hrušky s tvarohem a drobenkou se sladem. Zajímavá kombinace tvarohu a sladové drobenky.
    Víc mě ale nadchl druhý dezert. Křenová zmrzlina,želé z manga a karamelizované listové těsto. Rozhodně kombinace dne. Pálivost křenu střídající se v puse se sladkostí mangového želé. Mnam.
    Další překvapení bylo u placení. Nejen ze jsme dostali od místních cukrářů talíř s pralinkou,pis­taciovou sušenkou a ořechy v kakau, ale na účtu nebyl žádný doplatek za 3 víno ani za dezert.Platili jsme jen aperitiv a digestiv.
    Při odchodu jsme dostali ještě piškotovou rolku v čokoládě na doma.
    Celkově jsem za tuto návštěvu rád. Byla to dobrá exkurze a myslím že každý by měl vědět jak může vypadat dobrá gastronomie

  9. Dnes oběd v La Degustation. Shodný zážitek s 68.
    Skvělé 3 chody, přiměřeně příjemné víno, bezvadný servis. Klenotem byla samosebou ta slavná koprová omáčka k úžasně jemnému hovězímu, což se ale dalo čekat. Křenovou zmrzlinu jsem pro nedostatek času propásl a trochu je mi z toho teď smutno.

    jark: ten burger s foie gras v Hergetově Cihelně byl hodně populární už díky loňskému PFF, mě osobně nějak nechává chladným, ale není nezajímavý, ale ten rebarborový koláč se skořicovým sabayone je naprosto fantastický.
    Z nabídky Kampagroup u mě vítězí Kampa Park – telecí brzlík s pošírovaným vajíčkem a smržovou omáčkou.

  10. jark – napsal jste:
    „Rebarborový koláč s drobenkou a skořicovým sabayon neurazil, na můj vkus byl ale moc nevyváženě kyselý.“
    Nechci se do Vás nijak navážet, jen mě při čtení téhle věty napadlo, že rebarbora už je prostě taková. Prostě hodně kyselá. Je to její vlastnost. Nečekala bych od ní nic jiného, než že bude dost kyselá.
    Ale zrovna tenhle koláč jsem nejedla, tak možná že je opravdu nějak divně příliš kyselý, tak nic ve zlém :-)
    Každopádně jsem ráda za popis Vašich zážitků, musím říct že si ani nedovedu představit jet tím autobusem a naládovat do sebe tři tříchodová menu, jak jste to zvládli, to jste museli být hrozně přecpaní, ne? Nebo je to nějak na celý den, to by snad šlo zvládnout, začít jako časnější oběd, pak brzká večeře a ještě druhá večeře v deset večer? K tomu do sebe nalejt všechno to víno a o půlnoci se odkulit domu.

    Filip: Do toho Kampa Parku bych taky zašla, znala jsem to tam kdysi dávno tak před 15 rokama, když ještě v Praze nebylo moc dobrých restaurací a Kampa Park byl úžasný, hlavně terasa přímo u řeky v létě večer byla nádhera. Ale letos už mám za sebou Kempinski, přístí týden Mandarin Essensia a nakonec La Degu, takže Kampa Park si asi nechám na příští rok. Po loňských zkušenostech jsem naprosto ignorovala Obecní dům, ale pak jsem četla v Lidovkách rozhovor s Maurerem, kde říkal že tam mají nového kuchaře rodilého Francouze, tak jestli to někdo zkusí, poreferujte.

  11. 70. týjo, ten článek jsem nečetla, ale asi před týdnem mi kamarádka referovala, že tam s přítelem byli na večeři a bylo to prý úplně skvělé – prostě nadšení veliké, tak jsem spolkla všechny své možné námitky a nechtěla jsem se v tom rýpat, ale jestli je to tak, jak říkáte…:-)

  12. ad obecňák – tak tak, zatáhli za záchrannou brzdu a přetáhli zkušeného chefa z Bellevue. už bylo na čase, za dob Krále to byl pohřbený podnik… ;) teď bych jim novou šanci určitě dopřál!

  13. 67: Pochopil jste to dobře, šel jsem do toho s předsudkem, který jsem si utvrdil, protože ten burger nebyl ničím vyjímečný. Snad jednou natrefím na BURGER a budo ho moci rehabilitovat :-) Jinak nemám nic proti využití čehokoli od čumáku k ocasu, není asi jídlo, které znám a nejedl bych ho. A většinou s chutí.

  14. Ala: Když jsem to psal, připadal jsem si jako Trautenberk, když křičel, že to kyselo je moc kyselý :-) Prostě mi to tak připadlo…chybělo mi něco na vyvážení chutě…
    Jinak menu byla dvouchodová, porce naštěstí přiměřené a z plánovaných tří hodin se akce protáhla na asi 5, takže se to dalo v pohodě přežít. Snad jen závěrečné pivo už bylo objemově nad rámec.
    Po skončení akce jsem se na základě informace jednoho z účastníků stavil ještě U staré studny na Tržišti, kde probíhala degustace PINEAU (dlouho v sudech uležený koňak s hroznovým moštem??). Naprostá fantazie…doporučuji vyzkoušet, mají jich několik ve stálé nabídce.

  15. 73: pokud chcete v Praze ochutnat opravdu dobrý burger, největší šanci máte asi v Hard Rock Café.

  16. TGI Friday's taky není špatný.

  17. 75: V hard rock café byl sice úžasný,ale jestli je nejlepší v Praze,tak je mi to trochu líto. Čekal jsem přecejenom něco..„epičtějšího“

  18. 77: No byl zatím nejlepší, co jsem v Praze já jedl, za dokonalý bych ho ale neprohlásil. Neznám ale třeba ten z TGI (i když jsem o nich slyšel a mám v plánu jej tam zkusit). Opravdu dokonalý bych ale hledal spíš někde v New Yorku, nebo jinde v USA, než v Praze, tady se i ten slušný nehledá úplně lehce.

  19. 76: Ja fakt nevim, ale tolik lidi mi doporucovalo zajit na burger do TGI, ze jsem to zkusila. Zklamani bylo maximalni – neopecena houska, maso spise udusene, nez ogrilovane (zadna kurcicka), a to skrz na skrz. Burger byl prinejlepsim vlazny. Pritel dopadl stejne. Na jidlo jsme cekali 40 minut, takze jsme nemeli cas ty vytvory vracet a cekat na nove… do TGI uz me nikdo nedostane. Meli jsme jen smulu?

    Uz nejakou dobu na burger doporucuju Artisan a s zebirkama v malinove bbq omacce jako predkrm!

  20. Ahoj, mám na zítra od pěti rezervované v Alcronu dvě degustační menu, ale bohužel jsem onemocněla:(
    Nechtěl by jít někdo místo nás za výrazně lepší cenu?
    Změnit rezervaci už bohužel nejde:(

  21. Veroniko,
    bratr mi dnes tvrdil, že rezervace jde přebookovat na jiný termín přímo na webu GRF po přihlášení. Nezkoušela jsem, ale třeba to pomůže…

  22. Míšo, obvykle to jde, ale Alcron je úplně plný a tak není možné najít jiný termín:(

  23. 80/81/82: Funguje to zvláštně – teď jsem úspěšně přebookoval SaSaZu z 31.01.2011 na 07.02.2011, ale u jiných rezervací možnost „změnit“ nemám – přestože jsou na pozdější termín než 31.01.2011 a restaurace plně obsazené nejsou…

  24. 78: Taktéž byl nejlepší co jsem jedl,ale nejsem pražák,tudíž jsem zatím zkoušel v podstatě jenom ten. Ale mnohem lepší mi přišel ten na PFF 2010..možná byl z jiš zmíněné cihelny,to si bohužel nepamatuji. Nemá někdo zkušenosti například s burgerem v imperialu?

  25. 80.Kolik ze to stoji, jestli to jeste resite?:-)

  26. farfalla: Asi za polovinu? Tj. 600,– dohromady za obě rezervace.

  27. 86. asi nakonec nemuzu, prave jsem zjistila, ze zitra uz neco mame.. a ve snaze zjistit, kolik mam na uctu jsem si ho zablokovala. debil. kdy jsem si menila heslo?:-)
    skoda, no.. snad se nekdo jeste najde?

  28. Mám zážitek ze včerejška z Mandarinu. Jídlo výborné, plněná křepelka mě překvapila, byla vykostěná a naplněná ochucenou kuřecí fáší, k tomu úžasné topinamburové pyré (a ještě pyré z máslové dýně, to nebylo tak převratné, ale bylo dobré). Smržová omáčka. První jídlo byla polévka ze šampaňského se zeleninou a slávkami. Na můj vkus bylo v chuti hodně cítit víno a možná byla malinko hořká. Dezert – kávový řez opera nijak neoslnil, ale zmrzlina z fazolek tonka nás všechny úplně nadchla, byla ve skvělé oplatce a měla úplně novou zvláštní chuť. Ošatka výborných chlebů (když jsme chléb dojedli, přinesli další várku). Podávali se tři vína, všechny velmi dobré. A nejvíce mě nadchla obsluha, neformální, pozorná, milá. Kuchař se přišel zeptat jestli nám chutnalo a na náš dotaz jaké bylinky byly v plněné křepelce nám vše objasnil a byl moc příjemný. Nad rámec jsme si dali kávu (k tomu výběr domácích minizákusků a pralinka – jako bonus) Nakonec nám číšnice představila menu které obvykle dělají, přinesla jídelní i vinný lístek, udělal malý exkurz do exotické kuchyně. Takže závěrem – jídlo nadprůměrné, servis úplně výtečný. Poprvé jsem byla v takhle noblesním podniku, trochu jsem měla z toho strach, ale tato zkušenost stála za to, určitě tam půjdu i mino festival.
    Minulý týden Alcron, jídlo výborné, servis taky, přátelský a se zájmem k hostům. Moc dobrá zkušenost.

  29. V úterý jdem do Alcronu, přítelkyně má bohužel časově poněkud napjatý den. Kdo jste už degustaci v Alcronu navštívil, mohli byste říct, na jak dlouho to přibližně bylo? (3 chody)

    Diky :-)

  30. ↪ 89 fel: Nam to vyslo na ty avizovane 2h a to mi pripadalo, ze to bylo jak na bezicim pase… Takze mene to asi nebude…

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.