Grand Restaurant Festival RSS

Štítky: , ,

112 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. ↪ 89 fel: Nakonec jsme šli a bylo to opravdu na ty dvě hodinky, přičemž žádné větší čekání mezi chody nebylo.

  2. Tak dneska oběd v Essensii, musím říct že celkový dojem byl opravdu výborný. Obsluha naprosto skvělá, vynikající jídlo: šampaňská polévka se slávkami velmi zajímavá, křepelka a dva druhy pyré (jedno dýňové a jedno topinamburové) naprosto skvělé, a na závěr výborný řez s chuťově zajímavou zmrzlinou. K tomu nabídka čtyř druhů vín, Prosecco k polévce, pak tři druhy moravského od malých vinařů (Chardonnay, Rulandské), možno ochutnat trochu od každého. Nakonec přišel kuchař a ještě nám udělali prezentaci jejich celkového menu, aby nás nalákali na někdy příště.
    Ve srovnání s minulou návštěvou v Kempinski to bylo o třídu úplně někde jinde. Takhle by měla vypadat festivalová prezentace, kterou chci zaujmout a získat případné nové klienty. Už teď vedu v patrnosti pro případ potřeby jít na nějaký pracovní oběd na Malou Stranu.

  3. tento týden jsme byli na GRF ve Francouzské v Obecním domě a fakt můžu všem doporučit. Zajímavý a luxusní interiér mně překvapil. Příjemné přivítání pána v obleku s tabletem v ruce – to se mi zatím nestalo :-)) Zjistil rezervaci a mohli jsme se vrhnout na degustaci. Terínka z vepřového kolene s nakládanou zeleninou a s kapari byl skvělý začátek. Pak jsme pokračovali telecím ragů s restovaným artyčokem a mrkvové pyré k tomu s kozím sýrem byla fakt zajímavá kombinace. Kozí sýry zbožňuju, takže si mě získali s tímhle jídlem. Sladké nakonec. Dezert jako mražený nugát se sušeným ovocem a dál už nevím. Ale nemám moc rád kandované ovoce, jenom jsem se neozval. Mohl jsem si to prý vyměnit, jenom kdybych řekl :-) jsem tele. Celkově fakt výborný. Chválím obsluhu a v tom prostředí to byl unikátní zážitek i s pianistou to bylo dokonalé. Dík, protože do Alkronu jsem se nedostal a proto jsem zašel tam. Víc jsem nestih. Obecňák mně nadchnul… příště zas :-)

  4. patrikpit: já byl v Obecním domě v srpnu v rámci jejich vlastní akce s manželkou a mimčem a odnesli jsme si skvělý gastronomický zážitek i velmi dobrý pocit z příjemné obsluhy! Čekal jsem přezíravé číšníky a opak byl pravdou.

  5. !!!!!!!

    v tom ale není žádná záhada, jako provozovateli Scuk.cz mi prostě nepřijde slušné šťourat se v projektech konkurence ;

    Tak pane Cuketka co je to za blábol jak šťourat? Minulý rok jste svým neprofesionálním přístupem dokázal doslova sprasit několik restaurací a teď takový blábol ! Jsem vám ale přece jenom vděčný ,že letos tady nedávate ty své zcestné recenze!

  6. ↪ 95 lukoj: A vy jste z Bellevue, Sv. Kláry nebo Obecního domu?:)

  7. Pro Madam Michala ! Tak Proč hned Bellevue a podobně stačí bejt z jakékoliv jiné restaurace co podává kachní prsa! Že ano! To Už rovnou napíšete že jsou bez křupavé kužičky a tuhé! Známe se ,že :)))raději se dál v tom nebudeme šťourat jak píše pan Cuketka . Ps. Pane Cuketko možná jsem to stou kritikou přehnal tak se tedy omlouvám ať mě tady dáma neumlatí tuhou kachnou!:)))

  8. ↪ 97 Že jste to přehnal je pravda, ale nebojte se, my pravidelní čtenáři páně Cuketkových stránek jsme na takového kejhání potrefené drůbeže ze strany personálu restaurací zvyklí, není to nic extra neobvyklého, když někdo neunese hodnocení svého podniku…

  9. ↪ 98 Kytka: Proč ? Kejhání dámo? A netahejte do toho podniky a jejich zaměstnance . No raději jdu na dobrou véču než ztrácet čas kejhaním ,jak jest z vaší řeči čtěti. Hiiii no Akorát mě mrzí ,že když pak pochválím Aromi tak budu pingl z Aromi! Hiii

  10. ↪ 99 lukoj: No pokud nejste potrefená husa a v žádné restauraci nepracujete, tak se vám tu jejich typickou reakci povedlo dokonale napodobit. Ale dost bych se tomu divil, takových diskutujících tu za tu dobu co sem chodím bylo dost na to, abych si ten styl vyjadřování zapamatoval… Jinak chválit Aromi nebo jinou restauraci vám nikdo nebrání, pokud tam ovšem pracujete, je slušnost to při tom chválení uvést. Kritizovat jiné restaurace ostatně klidně můžete také, jen pokud pracujete u konkurence, je také slušné to napsat.

    PS. prosím oslovovat v mužském rodě, jsem ten Kytka, nikoliv ta Kytka.

  11. ↪ 100 Kytka: Omlouvám se je to zcela jasné , TEN KYTKA! Tak Už Chápu !Ach jo......... Ten KYTKA .

  12. Dneska jsme zakončili obědem v La Degu. Byla jsem hodně zvědavá, ještě nikdy jsem tam nebyla a bála jsem se, aby zde stáleopakovaná chvála nebyla přehnaná a aby mě to nakonec nezklamalo. No, nezklamalo. Bylo to opravdu vynikající, jídlo delikátní, skvělá vína, s manželem jsme se shodli, že ze všech tří jídel nejsme schopni určit, které bylo nejlepší, protože to prostě bylo všechno bezchybné. Z vína mi nejvíc chutnalo to prostřední, trošku nasládlý vlašský ryzlink. Navíc jsme si dali dezert, a to bezinkové želé (amarouny) a makové buchtičky se „šodó“. Obsluha byla výborná a velmi milá. Je to sice snobárna, ale jednou za čas rozhodně nezaškodí, zvlášť když je to pro člověka příležitost zbavit se navíc na dvě hodiny dvouletého mláděte, svěřit ho obětavé osobě a dokonce díky výborné restaruraci chvílema zapomenout na jeho existenci! Celkově pro mě vrchol a skvělé zakončení letošního GRF.

  13. Seznam restaurací pro GRF 2012 je čerstvě na webu.

  14. ↪ 103 Sirnik74:
    Nebude Degu?:(

  15. ↪ 104 Veraiconica: …ale bude SaSaZu a Sansho :o)…

  16. ↪ 105 Sirnik74:
    Jo, to je slušná útěcha:) Bude o ně asi pěkná bitka, chci oboje!:)
    Škoda, že Sansho ještě nemá menu, abych si mohla začít chystat pomalu slinu:)

  17. Chybějící La Degustation je velká škoda. Budu upřímný, těšil jsem se tam celý rok…

    U Sasazu a Sansho ani nevim, jestli se to vyplatí. Navíc koukám na menu a oba nabízí spíš své „klasické“ chody a já bych teda chtěl na Festivalu spíš ochutnávat nové věci…

  18. Co letos přátelé, kam vyrážíte? Já mám zatím Essensii a La Truffe. La Degustation bylo vyprodaný za tři minutky, ale měli málo míst.. Nestyďte se a podělte se o dosavadní zážitky:)

  19. Ja dam Mandarin Oriental, pro me vitez PFF tusim 2011 a nejspise zkusim U Bile Kravy, ciste jen proto, ze se znamy vratil nedavno z navstevy od nich velmi nadseny, takze mi ji alespon pripomnel.

    La Degu se nedivim, Michelin tahne a za tuhle cenu by byl hrich je nezkusit :)

  20. Byla jsem v rámci firemní akce v Ostrově http://www.hotelostrov.com/…al-2014.html
    Velmi dobré menu, až na to, že porce nejsou degustační. Před dezertem jsme si museli dát hodinku pauzu :) Výborný servis, krásné prostředí, v nabídce výborná vína. Vzhledem k tomu, že se hotel Ostrov nachází „in the middle of nowhere“, tak velmi příjemné překvapení. Bonus podniku spočívá v tom, že tam není signál mobilních operátorů, takže máte opravdu nerušený klid.

  21. Letos jsme navštívili Chagall's Club, jehož menu vypadalo lákavě a četli jsme výtečné recenze. A přátelé, byl to průser. Jídlo podprůměrné, zejména kachní prs, ten byl tuhý, suchý a bez chuti (jak se tohle může povést v „lepším podniku“ mi poněkud uniká). Číšník byl tak strojený, že musel být nutně na klíček, a konfitovanou kachnu prohlásil za přílohu. Dezert byl průšvih totální, mandarinkový kompot v duté studené čokoládové kouli. Hurá.

    Prosím řekněte mi někdo, že ostatní podniky v GRF předvádějí lepší výkony.

  22. My jsme byli U Emy Destinnové. Jelení carpaccio s restovanými mandlemi a mandlovým olejem, podávané s rucolou a pecorino sýrem, bylo výborné, stejně jako restovaná svatojakubská mušle, která byla jako polštářek. Byla jsem zvědavá na omáčku z květáku a bílého lanýže, která k ní byla, ta mne ale příliš neoslovila. Dále jsme měli novozélandského halibuta v humrovém vývaru s krevetkou, fenyklem a bazalkovým kaviárem. Celého halibuta bez hlavy nám šéfkuchař a současně majitel podniku přinesl ukázat ještě před samotnou přípravou, pak nám přišel ukázat i filety. Samo jídlo bylo výborné, jen v humřím vývaru jsem následně identifikovala smetanu, která by mi při intoleranci laktózy vadila (uvítala bych, kdyby byla na jídelníčku uvedená). Jakým způsobem byl vyrobený bazalkový kaviár, to mi zůstává záhadou :-) Pro mne nejslabším jídlem byly restované hřebínky z divočáka s demi glace z černého rybízu, restovanými bramborami a fazolkami, a to hlavně asi proto, že jsem zvěřiny díky Kastrolu teď poměrně dost přejedená a v Kastrolu k ní dělají určitě zajímavější omáčku než zdejší demi glace (černý rybíz jsem tedy vůbec neidentifikovala a omáčka mne nijak neuchvátila). Také jsme dostali dva druhy výborných chlebů, mne zaujal ten tmavý s mrkví. Servírovaná vína byla rovněž výborná, francouzské provenience. Číšník úslužný, nevtíravý. Na Festivalu jsem byla poprvé a byla jsem nadšená.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.