Kuchyňský robot RSS

Štítky: Zatím bez štítků.

138 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Dobrý den, mohu se Vás Stando zeptat, kde jste dokupoval nástavce na KitchenAid a jak jste s nimi spokojen. Trochu mě zaráží, že mají vnější plastový povrch, Kenwood oproti tomu má vše celokovové.

  2. Nové testy robotů včetně Bosche, Kenwoodu a KitchenAid jsou v říjnovém DTestu – http://www.dtest.cz/…s-94/10-2010. Online článek je přístupný jen pro předplatitele, nicméně celkově zřejmě opět vyhrál Bosch MUM (http://www.spotrebitele.info/…clanek.shtml?…).

  3. Taky se teď rozhlížím po novém robotu, ale mám problém: potřebuju mixér 1,5 l, Bosh má jen litrový a to mi nestačí.
    Měla jsem 15 let Moulinex Masterchef 750 a kromě odšťavňovače fungovalo vše perfektně. Uvažuju o robotu Moulinex FP 713147, ale protože s novými typy Moulinexu už moji známí tak spokojeni nebyli, tak váhám. 20.000 za robot se mi ale dávat nechce. Znáte nějaký jiný dobrý robot s mixérem 1,5l?

  4. 33, jako ten mixer na koktejly? ten vetsinou pouzivam na 2× a problem je vyresen, no… jinak testo utahne urcite rpes kilo a slehac minimalne litr slehacky usleha, tak nevim, co z toho.. asi neporadim:-)

  5. 35.nechci vypadat jako dealer, ale pri hledani nejakych drobnosti jsem potkala tohle http://www.elektro-kuchyne.cz/…osch-muz8mx2 :-)

  6. Uvažuju o tomto Kenwoodu http://www.kenwoodworld.com/…d-Processor/ Nemáte někdo zkušenosti?

  7. Pro Janamarie:
    Také jsem o něm uvažovala, bohužel z recenzí a detailních fotek vyplývá, že má hodně plastových částí (hlavně ty středy u všech nástavců). Něco určitě vydrží, ale osobně po předchozích zkušenostech už nic, co má plasty, nechci.
    Osobně mám Kitchenaid (naprostá spokojenost), ale hodil by se ještě i druhý robot typu „food processor“ na sekání aj. Ale všude narážím na ty plasty.
    Nemá někdo tip na nějaký opravdu celokovový robot/mixer tohoto typu? (tj. sekáček+přísluš.)

  8. Mám Kenwood Titanium Major KM023 zhruba 2 roky a tento typ mohu opravdu doporučit. Hlavním kritériem výběru pro mě byla schopnost hníst celozrnná chlebová těsta a přístroj obstál. Mohl by být malinko méně hlučný, ale je víceméně kovový, zvládne větší objemy, jako výhodu vidím i to, že na jeden přístroj nasadím mixér, food procesor, juicer, mlýnek na maso a spoustu dalších nástavců, takže nemusím mít samostatný robot a food procesor, což je třeba případ Kitchen Aidu.

  9. Ano, Kenwood Major nebo Chef (anebo novinka Cooking Chef) jsou dle mého názoru nejrozumnější řešení. Opravdu nabízí veškeré příslušenství (narozdíl od Kitchenaid nebo kMix), kvalita je špičková. Pokud bych vybírala rozumem, koupila bych ho. Nicméně já vybírala spíše srdcem :) a zvolila Kitchenaid. Prostě se mi strašně líbil designově a nemohla jsem si pomoct.
    Ano u Kitchenaidu je problém, že nabízí v podstatě vše, jen ne klasický mixer a sekáček. Toto lze vyřešit buď ponorným mixerem, nebo nějakým druhým menším robůtkem.
    kMix doporučuju jako alternativu ke Kitchenaidu, je výrazně levnější (i tělo i příslušenství). Design je podobný „retro“. Nicméně rovněž nenabízí jako příslušenství mixer/sekáček.

  10. Mám Kitchen aid asi čtyři roky, pracuje denně a těžce :-), zatím k mé naprosté spokojenosti. Letos se mi poprvé stal nějaký problém- obrousilo se silikonové kolečko,jediné uvnitř stroje nekovové,prý právě proto, aby seobrousilo toto kolečko a nekousla se nějaká kovová část.Nicméně do dvou dnů přšlo od českého zástupce KA a sami jsme si ¨ho vyměnili a robot zase jede. Nástavce mám plastové, také spokojenost, jen s lisem na ovoce je to všelijaké. Je výborný na rybíz a maliny, větší a tuhší ovoce se tam bojím dávat, nejsem si jistá, zda stojí za tu cenu. Zajímalo by mě moc, zda má někdo zkušenost se stolním mixérem Kitchen aid. Ponorný mixér mi vydrží každý maximálně rok, tak uvažuji o tomto stolním, je ale dost drahý, proto se snažím zjistit nějakou informaci.Děkuji.

  11. PROSÍM PORAĎTE: sháním robota, žádného zatím nemám. Prioritní funkce pro mě je jemné a hrubé strouhání (brambory, mrkev, rohlíky,ořechy…), pak mixér a mlýnek na maso. Ostatní funkce jako hnětení těsta, odšťavňovač apod. nepotřebuji, nejsou pro mě důležité. Cena asi max. do 6000 Kč. Slyšela jsem chválu na Bosch MUM i nějaké Kenwoody, i od známých, ale všichni si stěžují, že kotouče na strouhání mají menší průměr než mísa a kousky zeleniny, rohlíků aj. věcí, co strouhají, jim propadávají do mísy, leckdy skutečně velké a musí dostrouhávat v ruce. Tomu bych se ráda vyhla. Znáte dobrý robot, co tohle všechno splňuje a dostrouhá beze zbytku? Děkuju.

  12. ↪ 41 olusak: máme Bosch MUM. Problém s kousky nějak nechápu – kde padají jaké kousky? Nám nikam nic nepadá. V ruce nic nedostrouhávám.
    Na velké kusy se mi akorát někdy nastrouhá mrkev, když se připlácne na kotouč naležato, tak jsou to pak hodně dlouhé nudličky. Ale nikdy mi to nevadilo. Tohle myslíte?

  13. ↪ 41 olusak: máme to taky a souhlasím s kami, někdy zástane takový mrkový čips, který už přitláčedlem nemůžete dostrouhat, ale toho je dost málo, ale třeba jablka se i přirozeně gravitací dostrouhnou bez přitláčení. do mísy ale nepropadá nic, ty zbytky se drž nad kotoučem a je toho maličko. u našeho minuleho roboty to také bylo, to přitlačovadlo prostě nemůže jít až k ostří…

  14. ad kami: strouhací kotouč má menší průměr než mísa, takže u okraje mísy je mezera a díra dolů do mísy, odstředivou silou se tam dostávají nedostrouhané kousky mrkve, patky rohlíků, i docela velké kusy, padají do mísy dolů, pak se musí vylovit a dostrouhat v ruce. Prostě zůstávají velké nedostrouhané zbytky. Známým se to stává všem, jedni mají Moulinex, jedni Kenwood, jedni Bosch MUM, neznám čísla.

  15. ↪ 44 olusak: nemáme strouhací mísu, máme takový plastový disk, do kterého se dovnitř zavře strouhací kotouč a dole z toho dírou lítají postrouhané potraviny do jakékoli mísy, kterou pod to postavím. Asi jediná vada je, že to občas lítá okolo, když dám nízkou mísu.
    Kolem kotouče mi nic nepropadává.
    Jen, jak píše farfalla, nad kotoučem zůstanou tenké placaté neustrouhané zbytky, ale to jinak nejde, nelze strouhat i ten přítlačný kolík, zůstává tam tak 3 mm mezera.
    Máme Bosch MUM Profi Mixx 47.

  16. Oživuji tohle téma, po důkladném přečtení téhle diskuse a porovnání robotů jsem se rozhodla pro Kenwood Chef Titanium, zvítězil díky 1400W, celokovu a taky designu. Nižší modely jsem zavrhla kvůli nižšímu výkonu a jen malému rozdílu v ceně. Součástí byl mlýnek na moso a odšťavňovač (ten jsem ještě nevybalila, zřejmě se ho pokusím prodat, protože si nejsem jistá, že bych ho využila). Rovnou jsem k tomu přikoupila tříštivý mlýnek, zmrzlinovač a kotoučový krouhač/strouhač. Do budoucna uvažuji o příslušenství na výrobu těstovin. Zatím jsme vyzkoušeli flexi metlu, mixér a zmrzlinovač a velká spokojenost, na ostatní postupně dojde.

  17. Zdravím a obnovuji téma, dostala jsem knížku Jamie Oliver 30 minut v kuchyni a to mě dokopalo k tomu, co jsem chtěla udělatz už asi před dvěma lety, a sice koupit robota. Potřebovala bych poradit, jaký si mám koupit robot, aby uměl ty věci, co jsou podle knížky potřeba. Bohužel pod spoustou názvů jednotlivých nástavců si neumím ani představit, co to je. Je tu někdo, kdo by uměl poradit? Díky :c)

  18. ↪ 47 klaaarka: a jaké věci jsou podle knížky potřeba?:)
    V diskusi už toho bylo řečeno docela hodně, záleží, co potřebujete.
    Mám Bosche (aktuálně se prodává jako 4880) a jsem spokojená, předpokládám ale, že Jamie bude často používat foodprocessor (sekací nože) a ten si pak k tomu musíte dokoupit navíc. Není úplně levný a ani nijak zvlášť velký. Nechala jsem si pro tyhle účely starou ETU, i když z prostorových důvodů mě to moc netěší.
    Mixéry typu Kitchen Aid, Kenwood, Bosch MUM – tj. založené na velké míse s planetárním mícháním – atd se dle mého názoru vyplatí hlavně těm, co hodně pečou – na hnětení těst a šlehání bílků a smetany. K dalším šikovným nástavcům pak taky patří mixér a hlavně nástavec na mletí masa. Z těchto důvodů jsem vybrala Bosch, který to všechno má – nechtěla jsem mít ještě extra mixér a masomlýnek, a uvedený typ tyhle dva nástavce má přímo v základní sestavě. Pokud ale potřebujete hlavně sekat a strouhat, stačil by spíš kvalitní foodprocessor plus ruční šlehač/tyčák, nebo jejich vhodná kombinace v jednom (třeba Braun, osobní zkušenost ale nemám).

  19. Jamie opravdu spis nez robot s misou pouziva robot s nozi (hodne pouziva nastavce na strouhani) a potom obcas mixer na tekutiny – blender.

    Ja mam teda tenhle tycak: http://www.mall.cz/…nwood-hb-891 a zatim jsem si s nim vzdycky nejak vystacila. :)

  20. ↪ 48 yannka:

    ↪ 47 klaaarka: Mám Bosch ze stejných důvodů jako yannka, strouhání, šlahání, tření, hnětení, mletí a mixování (vysoký mixér – jako na koktejly). Na rychlé rozsekání a mixování přímo v hrnci mám tyčový mixér se sekáčkem, tento http://www.mall.cz/…sch-msm-67pe. Nezabere moc místa navíc.
    S kombinací ruční šlehač/hnětač/ty­čový mixér/sekáček Braun mám super zkušenost, měli jsme podobný jako tento http://www.mall.cz/…braun-m-1070 asi osm let, dobře se to ovládalo, mixovalo,ale nakonec se rozbila převodovka do toho sekáčku, potom, co s ní někdo hodně necitlivě třísknul. Ale teď potřebuju něco, co hněte bez mého držení, navíc bosch roboty nejsou cenově už až tak daleko.

  21. Stala se mi teď taková věc, že mi v kuchyni spadla skříňka ze zdi, těžká, dřevěná, plná nádobí. A pod skříňkou byl umístěn můj KitchenAid. A světe div se, krom jednoho malého škrábanečku nahoře na těle to KitchenAid přežil bez újmy. Nenapadá mě jiný robot, který by ustál, když na něj spadne 150 kilo… Díky KitchenAide :)

  22. ↪ 50 farfalla: přesně na ten váš tyčák Bosch jsem dnes koukala, rozhoduju se mezi ním a tímto: http://www.mall.cz/…sch-mfq-4080. U tyčáků obecně mě štve nutnost držení stisknutého tlačítka – předpokládám, že u toho vašeho je to tak taky? Nebo má nějakou aretaci?

  23. ↪ 52 yannka: Jo, a navíc se mu teď po 2 měsících rozbil ten sekáček, jdeme reklamovat(ale jinak boschi důvěřuju). Právě skoro nic kromě toho starého braunu nemá možnost nějak to držení „ošmelit“:) Takže jsme asi před desíti minutami koukala přesně na ten druhý:)

  24. ↪ 53 farfalla: hmm, tak podle manuálu co jsem našla na webu Bosche ten ruční šlehač zřejmě po připojení mixovací nohy funguje jen na momentový stupeň – tj. opět nutnost držet stisknuté. Asi se s tím budu muset smířit:) Někomu se to může zdát směšné, ale kdo má zkušenost s bolavými šlachami nebo křečemi v rukou, pochopí.

  25. ↪ 54 yannka: a co tak nějaký tuning? jak se znám, určo bych na to něco přimontoval, co by mi ten čudl drželo podle potřeby ;)

  26. ↪ 55 pan Cuketka: dobrý nápad! Pak by ovšem bylo dobré vybírat konkrétní model už s tímhle záměrem.

  27. ↪ 56 yannka: tož ona by asi stačila šikovně velká a pořádná guma (zavařovací?) přes rukojeť s něčím zpěvněným v místě tlačítka. při použití by to stačilo jen o kousek poposunout nad čudlík a pak zase zpátky. to podle mě němůže být takový problém, když si jich zajdete osahat víc někde do kamenných obchodů ;)

  28. ↪ 52 yannka: yannko, z vlastní zkušenosti, moc jsme důvěřovali Boschi, tak jsme koupili tyčák. ale ne přímo tento, na který odkazujete a dělám s tyčákem denně a zhruba za půl roku odpadly nože – Bosch má hrozně špatně vymyšlený přidělání nožů – velmi nedokonalým nýtem, chce to asi pořádně prohlédnout v kamenném obchodě. Hrozně tenký nýt a za chvilku se zákonitě musel utrhnout, protože tam nebyl skoro žádný materiál. Pak moulimex – ten 2× vrácen, po 5ti použití vždy protočená převodovka, pak Braun, vydržel déle než Bosch, ale záruku nevydržel -stejný problém, utržený nýt a nakonec jsem před třemi lety koupila etu a u té jediné po třech letech vyhořel motor dříve, než se stačil utrhnout nýt.:-)) ale vydržel pro to, že se mi stratil nůž od Kitchenaidu na masomlýnnek a mixovala jsem celé tele pro psa :-) Mám druhou a zatím drží úplně nejvíc v nejbrutálnějších podmínkách. U všech jsem měla i sekáček . Ten má nejdebilněji řešen zase moulimex.Hned se tam zlomí držák nože. Žádný ale nebyl na hnětací metly na stojan.
    Docela bych brala zkušenosti ostatních s nějakým sic dražším, ale fakt kvalitním tyčákem do těžké práce. díky

  29. ↪ 58 Klara.h: Tamto tele?:) Chudák malá (eta). Jako Bosch všechno, ale ten tyčák mě zklamal. Dělá hrozně divné zvuky (začal pištět) a pak se ještě něco podělalo v té převodovce na sekáček. Mr. Cuketka tuhle někde vedle psal o svém novém zázraku od Bamixu, na Tvitru ho doporučoval Matesola http://bit.ly/yYkWrh, což mi přesně připomnělo Tebe a tvé vypočítávání všech zázraků, ale nakonec jsme se tak dlouho smála, až můj nový po 3 měsících používání před Vánoci dojel (no dobře, šlehací metla jediná ještě není úplně blbá). Jo a ještě se psalo na delikatesách http://bit.ly/stK8wd. Začínám být lehce nalomená, ale trochu (dost) mě brzdí ta cena, nechci nic než tyčák se základním sekáčkem, ale ať to fičí!

  30. ↪ 58 Klara.h: tak u nás to asi nikdy nebude v takovém zápřahu jako u Vás na kopci:), ale stejně to nezní moc pozitivně:( Od ETY mám starý foodprocessor se struhadly, nasloužil hodně a zatím je ok. Ty jejich nové výrobky ve mně už velkou důvěru nebudí. Taky by mě zajímalo, jestli existuje něco jako „Kitchen Aid“ mezi tyčáky. Co bamix?

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.