Rubrika: Zápisky čtenářů

Stručný průvodce cestovatele po Itálii

Píšete vy…

Tento zápisek má posloužit především začínajícím cestovatelům, kteří se vydávají na výlet do Itálie a rádi by ochutnali typické speciality. Ovšem brání jim v tom rozdílnost kultur a jazyková bariéra. Není se čeho bát, Italové jsou v tomto ohledu velmi přátelští, dá se domluvit rukama, nohama. Shrnuji nejduležitější poznatky, které jsem shromáždil díky pravidelnému pobývání v Itálii.

pokračování…

Dvě restaurace, dva postřehy

Píšete vy…

Dva krátké pokusy o mini-recenze od mladé slečny Báry, která si je chtěla jen oťuknout. Pokud budete mít k textům nějaké konstruktivní postřehy, nešetřete jimi v komentářích… ;) pan C.

pokračování…

Bábovka že od babičky už nebudete chtít

Píšete vy…
Bábovka

Je to tak. Po objevu Plachuttova receptu na císařskou bábovku (Kaisergugelhupf) ztratil babiččin recept lesk a svoji rodinu přistihuji v pravidelných intervalech při pečení téhle verze klasického moučníku. Co je na Plachuttově bábovce tak úžasného? Je totiž extrémně nabitá dobrými věcmi – kupou másla, horou vajec, čokoládou… Výsledek je kalorická bomba, která stojí za chvíli patlání v kuchyni.

pokračování…

Scuk-óda

Píšete vy…

Básník strádáním rozechvělý

– hlady mu víčko cuká,

stěží se udržuje bdělý

a chvěje se mu ruka.

pokračování…

Vinařství Tsangarides (Kypr)

Píšete vy…
vinařství

Předem bych chtěla upozornit, že ve víně se nevyznám ani za mák. Spíš bych se s vámi chtěla podělit o příjemný zážitek a před létem dát někomu tip na výlet. 

pokračování…

Autentická vietnamská kuchyně v Brně

Píšete vy…

V Brně ve vietnamské tržnici ve Slatině na ulici Olomoucká – to je více méně jediný oficiálně používaný název – naleznete po pravé straně řadu mini vývařoven, některé se specializují jen na phó, ke kterému však dostanete ještě talíř natrhaných salátových listů, asijských bylinek, měsíčků citronů a limetek.

pokračování…

Domácí příprava kávy

Píšete vy…

aneb zase další pojednání o tom, že káva doma nemusí téci z espresso mašiny za 10.000,– či stydnout s bahnem na dně v ohmataném hrnku s obroučkou.

pokračování…

Balada konvenienční

Píšete vy…

Jen co člověk ráno vstane

otázka na mysli tane –

copak já dnes, můj ty smutku,

dám dobrého do žaludku?

máslo, chleba, boršč či ovar…

není to však polotovar?!

pokračování…