T.G.I. Friday’s na Andělu

První studenou a propršenou podzimní něděli jsem zvolil svou osvědčenou strategii – sebrat se a jít se někam pořádně najíst. Už, už to vypadalo, že odstartuju nový seriál recenzí věnovaný thajské kuchyni. V poslední chvíli však padla volba na podnik, který už hodně dlouho bojuje o své vyškrtnutí z cuketkova bujícího seznamu podniků, určených k navštívení…

Koncept

T.G.I. Friday’s je americký řetězec restaurací, který má po celém světě již přes 800 poboček. Podnik představuje klasickou americkou kuchyni plnou burgerů, steaků a tex-mex specialit, okořeněnou tradičním americkým kýčem v podobě dokonale ladící hudby, designu interiéru a stylu obsluhy. Důraz je kladen na 100% uspokojení každého hosta a určitou míru standardizace jednotlivých jídel. V každé pobočce tak najdete velmi podobné menu, které čerpá ze stejných receptur, používaných koření a dalších surovin. Dá se říct, že jde o určitou fúzi dvou světů fast-foodu a klasických restaurací.

Prostředí a design

Návštěva T.G.I. je vždy takový malý výlet do US. Čeká vás poměrně seriózní (masivní dřevo, kůže) interiér doplněný na stěnách o desítky kýčovitých rekvizit á la amerika – filmové plakáty (my seděli ve společnosti Dr. Venkmana a jeho Ghost Busters ;), cedulky, vlaječky atp. To vše dokresleno vtipnou hudbou (uslyšíte Elvise, vyšisované pecky 80. let, soundtracky atp.). Pro představu – pánské toalety jsou označeny fotografií Darth Vadera, na dámských dveřích pak pomrkává princezna Leila (oba ze Star Wars). Někdo určitě řekne „kitsch jak bitch“, já říkám „oukéj“…

Podotýkám jen, že v naší nekuřácké části jsme nezaznamenali ani náznak zabloudivšího karcinogenního obláčku z cigarety či pachu z kuchyně. Toalety 10/10.

Nabídka

T.G.I. mají velice dobře zvládnutý web a tak se můžete sami mrknout na jejich detailní jídelní lístek. Podávají se poměrně jednoduchá, avšak pro našince docela atraktivní jídla, která jsou hodně založena na mase a tradičních přílohách (americké brambory, hranolky, onion rings etc.). Rozsáhlá nabídka nápojů zasahuje od čerstvých ovocných šťáv a smoothies, přes klasické koktejly a alkoholické nápoje, k moravským vínům. Plus body za velice designově propracovaný a fotografiemi nabitý jídelní lístek, který plní funkci předkrmu sám o sobě (nechtěl jsem ho dát z ruky!).

Vás ale určitě zajímá, co jsme si dali dobrého a jak nám chutnalo? ;) Na úvod ukázka špičkového servisu černého čaje – konvička s vodou, čajový sáček (Dilmah – Earl Grey), dva cukry, med, citron a dvě smetánky, to vše za 30,- Kč. Na mé straně stolu pak přistále jedna poctivá Plze�? za 35,- Kč

Velice lákavé předkrmy jsem obětovali s tím, že si rozhodně uděláme místečko na dezerty. Vrhli jsme se tedy rovnou na hlavní jídla a tam byla volba docela jasná. První vidíte jejich WORLD FAMOUS CHEESEBURGER (jo, takhle se to opravdu jmenuje ;) v menší 150g porci za 120,- Kč (225g potom za 190,-) k tomu hranolky. Tady jsem jen zaplakal, že nemám dva žaludky, protože to jedno sousto, co jsem ochutnal bylo vybuchující! Jem�?oučká textura masa s decentní kouřovou/grilovou chutí, čerstvá a šťavnatá obloha, rozteklý plátek čedaru, to vše v lehce naducané a vo�?avé housce. Stačilo jedno rozplývající se sousto a úplně jsem se orosil (a to se prosím pěkně nerosím denně)! Tímto si mě T.G.I. připoutalo na příští návštěvu ;) Kdo si pamatuje moji recenzi burgrů v restauraci Jáma, tak tohle je hotový masakr nevi�?átek…

Já se nechal nalákat na steak, konkrétně na 200g Filet Mignon (svíčková) za 320,- Kč, který jsem si poručil na medium. Steak se podává s bylinkovým máslem, dušenou zeleninou (zelené fazolky, paprika, cibulka) a cibulovými kroužky. To vše jsem ještě sebevražedně pojistil hranolky ;) Steak byl asi tak z jedné třetiny udělaný na well done, ale jinak v pořádku. Chuťově i konzistencí jeden z nejlepších kusů masa. Přesto za zážitkem z cheesburgeru trošku pokulhával. Malinko nešťastná byla i prezentace, kdy celý filet byl zavalený čtyřmi onion rings a musel jsem si ho na fotku nejdřív vyhrabat. Nezlobil bych se, kdyby příště vše přinesli na větším talíři. Za vypíchnutí ale stojí bezvadně vyhřáté talíře, které jinak v Česku už skoro vyhynuly.

Dušená zeleninka byla křupavá, šťavnatá, barevná a chutná. Cibulové kroužky byly plané a chuťově nevýrazné/tučné, při osolení se to o něco zlepšilo. Hranolky u burgru i u mého steaku jsou kapitola sama pro sebe. Na povrchu skoro bez tuku, krásně do zlatova a naprosto čerstvé. Všechy udělány z pořádných brambor i se slupkou, která jim dodávala chuť, jak má být. Další důvod, proč si T.G.I. dobře zapamatuju.

K dezertům jsme si objednali vanilkovou kolu za 30,- Kč (aby byla iluze z Pulp Fiction dokonalá) a presso Piazza d’Oro za 35,- Kč. Vanilková kolabyla moc fajn. Fotka s ní a s rozpustilou koktejlovou třešní, která si pořád hrála na honěnou s brčkem se mi bohužel beznadějně rozmazala. Tak alespo�? presso, které zhodnotím stručně – perfecto! (před nenahřátou smetánkou zavíram oči)

Smlouvu s červeně pruhovaným ďáblem jsme se rozhodli zpečetit dvojicí klasicky smrtelných sladkých dezertů. První jde můj cheesecake (60,- Kč) odzdobený šlehačkou a čerstvou jahůdkou. Věřte nebo ne, ale vypadá mnohem oslnivěji, než chutná – tj. nezklame, ale ani neohromí.

Finále přenechávám šílenosti s originálním názvem DOUBLE CHOCOLATE FUDGY BROWNIE (110,- Kč), před kterou měla moje spolusolovnice tendenci zasouvat se v obranném gestu pod stůl ;) Jedná se o trojpatrové čokoládově-vanilkové monstrum, plovoucí v malé loužičce z čokolády a oříšků. Natural born killer mozkových buněk a hypnotická past na vaše chuťové pohárky. Další věc k zapamatování u T.G.I.!

Pokud bych vám tedy měl dát nějaké doporučení na menu v T.G.I., dejte si cheesburger s hranolkama a na závěr určitě vyzkoušejte dvojité brownie se zmrzkou. Nebudete litovat.

Obsluha a servis

Já musím jen prohlásit, že management české pobočky zřejmě dobře naštudoval všemožné manuály a guides z US centrály a do všech svých zaměstanců dokonale nadrtil přístup, který je 100% zaměřený na uspokojení potřeb hosta. Samozřejmostí je samostaná uvaděčka ke stolu, po té osobní číšník, který nejen že se představí hezky jménem a pěkně vás uvítá, ale také s vámi zůstane po celý zbytek vaší návštěvy.

Rychlost, preciznost a plynulá komunikace, bez jediného zaváhání. Za celou dobu naší návštěvy jsem nenachytal ani jednoho člena personálu, který by jen tak lelkoval. Každý si vždy našel něco na práci nebo alespo�? rozdával úsměvy na všechny strany.

Závěr

Docela jsem váhal jestli dát devět cuketek z desíti, protože u těch jídel tam přeci jenom určité zaváhání bylo (propečenost steaku, jeho naservírování, plané onion rings), ale nakonec celkový dojem a vůbec nečekaně příjemný a úplný zážitek převážily směrem k tomuto vysokému hodnocení.

Přiznám se, že jsem z těch ostatních podniků, které jsem v poslední době navštívil už tak zlblý, že když jsem tady viděl, jak to perfektně šlape a funguje, tak jsem byl perplex. T.G.I. Friday’s určitě není prodnik pro každého. Jedná se přeci jen o dost vyhraněný amíkovský primitivní styl, na mase založenou kuchyni a fast-foodem ovlivněný koncept. Na druhou stranu je to ve své kategorii vybroušeno do naprosté dokonalosti a čiší z toho poctivost a pracovistost personálu.

Pro mne milé překvapení a v současné době moje nové místo, kam budu v Praze chodit nejen na burgry a smrtící brownies. Věřte, že po obědě jsme se domů kutáleli neskutečně dlouho… ,)

Aktualizace (další návštěva týden poté)

Hnedle další neděli jsem TGI otestoval ještě jednou. Dali jsem si jejich JACK DANIEL’S STEAK (na jedno sto procent) a já konkrétně testnul jejich WORLD FAMOUS BARBECUE BURGER. Dal jsem si tu jejich větší 225g porci (á 220,- Kč) s hranolkama a to jsem neměl dělat, protže se to nedalo absolutně sníst. Takže pro příště buď malý burgřík s pomfitama nebo velký bez. Oproti cheesburgru je přítomná BBQ glazura a tři velké onion rings v těstíčku. Stejně jako předchozí kousek dávám rovněž bezchybných jednosto burgrových procent.

Na ýávěr jsem to pojistili dvojitou objednávkou šílenosti jménem DOUBLE CHOCOLATE FUDGY BROWNIE. byl sjem trošinku zklamaný, protože tentokrát jsme dostali o dost jiný servis. Předtím byly brownies horké na nahřátém talíři a s čoko-polevovou omáčkou na dně s drcenými oříšky. Nyní to bylo všechno studené na studeném talíři a čokopolevo omajda se nekonala. je pravda, že teď to vypadlo přesně tak, jak to mají vyfoceno v jídeláku, ale nebylo to ono. Tedy rada pro příště – své brownies si objednejte ohřáté s pořádnou dávkou čokoládové polevy na dně.

Celý průběh opakované návštěvy byl opět bez mušek. Novinkou byl talířek s papírovými a takovými těmi navoněnými ubrousky k burgru. To minule chybělo a mě se to teď moc hodilo po vítězném boji s tou obří BBQ mrchou. Závěr opakované návštěvy tedy – O.K. ;)

Reklama

Komentáře

Jj, ja po tomhle podniku posilhavam od te doby co v Praze je… a furt si rikam, „srazte ceny o 30% dolu a prijdu“..a voni FURT nechteji poslechnout.. tak nevim…

jj souhlas. oni ale aby udrželi ten standart v českých podmínkách, tak ty ceny myslím nikd nesníží ;)

jinak mají ale v nabídce sposutu jídel jen mírně přes stovku a nápoje jsou myslím si na běžné pražské úrovni. já jakmile jsem si je takto vyzkoušel, tak už vím, že ta přidaná hodnota za to stojí. taky doufám, že ten pefektní zážitek nebylo jen štěstí první návštěvy a že to tak dopadne i příšte ,)

Naprosto luxusne vypada to doublebrownies :-) Pripomina mi to teply cokoladody kolac ze slovenskeho B.W. Tulipan :-)

Já byl před lety „v pobočce“ na Národní, a pamatuju si to přesně takhle – perfektní personál a fungování, jídlo USA standard. Vypadá to, že si zkusím obnovit zážitky, až zase někdy pujdu z kina – přece jenom je to blíž než za móře…

vfb

GK:

jo koukám se na to. že je smrtící, můžu osobně dosvědčit ;)

vfb:

tak tuna národní já už ani nepamatuju. druhá pobočka je teď Na příkopě a ta je o moc víc exponovaná, takže kdo má rád v restauraci živo šup tam – je plná cizinců a fičí to tam. ta na andělu je sice prázdnější, ale zase máte celý personál jen pro sebe.

ten tip s kinem, na to jsem taky myslel. jak příště vylezu z village, bude to hodně těžký nestočit trajektorii směrem k TGI a double chocolate fudgy brownies ;)

vypadá to sice celkem dobře, ale asi mám v sobě nějakej zakořeněnej blok nebo co, nicméně zdá se mi bláznivý dát za hambáče s hranolkama dvě kila…což je velmi fér oběd ve slušný rstauraci…

Tak rozhodnuto stavim se na DOUBLE CHOCOLATE FUDGY BROWNIE (110,- Kč) a kave.

Sice Piazza d’Oro nemusim (zvlastni tahle kava me svou chuti a vuni ablostutne nebere.. nebo ji ve vsech peti naposledy navstivenych podnicich neumeli pripravit.. na muj vkus je dost agresivni.. s relativne velkou kyselosti a neurvalou horkosti), ale v kombinaci s browniesBombou bych to mohl zvladnou :-))

Hambace si odpustim. Tech jsem si v Nj uzil az az… zitra chystam recenzi Burger Kinga:)

Vrahu! Moje chutove bunky mne zacinaji skrtit a chteji zacit taky neco podobneho! (a to neni jen reakce na tenhle clanek, ale na clanky za posledni tri dny :) )
Jedine stesti, ze mam do Prahy daleko, jinak bych to vsechno musel zkouset :).
Diky a uz se tesim na dalsi recepty :)

huk:

no pak je dobré si položit otázku – kdy a kde jsi měl na posledy opravdu dobrý, autentický burger z pořádných surovin a kde ho vůbec v Česku najít?

je jasné že to tady nemá vůbec tradici a pokud lidi znaj burgry jedině od McD nebo ty mražené polotovarové příšernosti, tak se není čemu divit.

GK:

to Piazza d’Oro, no asi jem to nakonec přeci jen měl rozepsat. protože já jsem strašně alergický na přílišnou aciditu kávy. dávám přednost tělnatým sladším. tak tady to bylo přesně podle mého gusta a tak dobře udělané presso jsem už delší dobu v Praze neměl a to by člověk v US restauraci rozhodně nečekal.

jinak přifařit jakékoliv značce nepříjemnou kyselost či trpkost není v našich podmínkách vůbec žádný um. s přehledem to zvládají tak ve 1/2 podniků s jakoukoliv značkou kávy… :(

ad Burger King:
podle zprávičky na asdf.sk (http://vybrali.sme.sk/index.php?search=burger&x=0&y=0) by měl být první BK na Slovensku v Nitře. jsme napnutý a věřím, že se tak do dvou let určitě dočkáme ;)

io:

;)

Tam jsem teda jeste nebyla a ani me to moc nelaka, to chce silny zaludek, ktery bohuzel nemam. Nevim, jestli bych se z takoveho jidla nezhroutila, nebo neusnula… ale hnedka vedle a snad je to i propojene, je Planet Sushi, to doporucuji tem, kteri davaji prednost necemu lehcimu a zdravejsimu. A vubec, byla uz recenze tady na sushi podniky v Praze ? To je celkem bida ne ? Hlavne extra drahe, srovnejte treba Viden, tam mate sushi perfektni a o dost levnejsi. Ale kdo se ma strachat na sushi tak daleko, ze ?

No není to jenom o těžkých jídlech, viz. další položky menu ;) Velice lákavě vypadaly saláty.

Ale do toho sousedního podniku jsem nakukoval a to nejen obrazně protože oba podniky spolu dost nezvykle sousedí okny. Do jednoho jsme měli výhled i do interiéru. Přiznámn se, že sushi je pro mne ještě zeměn nepoznaná. Sice jsem asi už cca 5x při různých příležitostech měl (a jednou dokonce i vyráběl), aje ještě jsem se do toho pořádně nedostal (ani teoreticky). Tak až to na mne přijde, určitě to tady poznáte ;))

Jak tak koukám na seznam, tak je určitě z čeho vybírat:
http://firmy.seznam.cz/?w=sushi&mod=c-p-1-s-y&from=1&step=20&r=CZ010

No tak jo, salaty… ale prusvih se sushi v Praze jsou ceny… V Planet sushi jsme take nechali dost penez, ale zdalo se mi to jidlo OK. Me teda moc sushi chutna, je to zdrave, chutne, ale chce se to k tomu nejak dopracovat… poprve me to moc nechutnalo, ale ted bych nejradsi chodila na sushi porad, ale to bych nesmela bydlet v Praze. Fakt je to tady predrazene, ostatne jako mnoho jinych veci.

Peta: Bud rada ze mas kam chodit, v Brne je pouze jeden Sushi bar … pravda Viden je bliz, ale i tak … a ceny? Nemohu moc srovnavat, moc toho za sebou nemam, prijde mi to odpovidajici sushi cenam :)

Pratele, naverbujme nejakeho zamozneho podnikatele jidlo-mila, aby udelal CENOVE DOSTUPNY sushi bar nejlepe systemem all-you-can-eat …

Největší problém je se surovinama, protože čerstvé ryby použitelné na sushi jsou extrémně drahé (viz. ceny např. na seafood.cz).

Jedině kde by se dalo ušetřit je:
- udělat to fast-foodovou formou (bez obsluhy, pultový prodej, nenáročné a malé prostory)
- nutit zákazníky do výhodných menu složených hned z několika kusů a tak docílit velký obrat

Obavam se, ze s fast-foodovym zpusobem to uz nekdo zkousel kousek od narodniho… ale tak pred rokem zkrachovali, stihnul jsem je tehdy jeden z poslednich dnu, kdy meli otevreno :-(. Samozrejme prostredi byl odpovidajici prodavanemu zbozi a nebyl to fast-food typu McDonalds ;o).

No ve Vidni jsou sushi restaurace opravdu levnejsi, respektive maji tam vyber jak opravdu hoch restauraci, stredne drahych a vcelku levnych, ktere jsou ovsem tak kvalitni, ze tam muzete chodit bez obav na obed, aniz se zrujnujete. No jasne, suroviny, nemame more, vse se na seafood dovazi. Ale Rakousko take ne.. problem je jinde, proste neni tak velka poptavka. Jeste k cenam seafood, tak to slintam v Londyne, v obycejnem supermarketu si koupite co chcete, takze si doma udlate bastu s cerstvym tunakem, ustricemi, obrovskyma krevetama, a ceny vas take nezruinuji. To same kdyz si chci koupit v obchudku ve Zborovske, tak mi padaji oci z dulku… ach jo… Ja v Praze takenechodim nijak casto, byla jsme parkrat, hlavne kvuli tem cenam, takze vy z Brna, nezoufejte, fakt se to casto neda…

Tak by mě zajímalo, jestli kromě US specialit mají i US pivo :-) Protože tady (Florida) ve Friday’s mají Yuengling a to rozhodně není žádná výhra. I když – Octoberfest se docela pít dá :-)
Jinak, tady v US Friday’s jsem si dal grilovaná žebra v medové omáčce a musím říct, že byla skvělá. Celkově se dá o Friday’s říct, že to je „restaurace“ (což je v US docela problém :-) A o pátcích a sobotách to v Friday’s žije :-)

docela autenticky burger (se stek hranolky) maji ve fraktalu na letenskem namesti (krom toho tam maji delikatni mrkvovou polevku, burritos etc.)

BTW sushi nemusi byt jen o cerstvych rybach a imho vyrobni hodnota spousty kousku je tak 50x nizsi nez tak prodejni )zvlast u maki)…ceny jsou tak vysoke hlavne diky tomu ze je to „in“.. neni nad to udelat si sushi doma za zlomek ceny co byste zaplatili v sushi baru v praze…a nebo si ho dat v londyne (kde je imho tak 3x levnejsi)

Docela me zarazilo, ze pobocka Na Prikopech ma cca o 30 procent vyssi ceny. Chapu, ze je cilena na turisty, ale presto mi to prijde znacne ujete.

Peta & VoY:
no myslim, že kdyby se vyprdli na dobré adresy, snoby a „uber-design“, dalo by sena cenově přijatelném sushi, velice dobře vydělávat…

ghostdog:

děkuju za tip, mrknu se tam ;)

Anonymní 12:10:

tak to je zajímavé, vůbec jsem si tohoi nevšiml. tak vidím, že jsem to alespoň trefil levněji. při +30% ceně už by poměr cena/výkon nebyl tak dobrý a určitě by to vedlo k mírnějšímu hodnocení (7-8 cuketek)

Ještě k té diskuzi o sushi: byla jsem příjemně překvapená v Bugsy´s baru, kde měli opravdu moc dobré sushi, teď už si úplně přesně nepamatuju, myslím za 175 Kč 7 kousků+ wasabi, zázvor atd.

jo, tak jestli se jedná o sushi jenom se zeleninou bez těch drahých ryb, tak tam jsou výrobní náklady opravdu minimánlní a mělo by být levné… + pro Bugsy’s ;)

Tak bych chtěla poděkovat za dobrý tip, protože dnes jsme byli ve Friday´s a nezklamalo očekávání. Dali jsme si cheeseburger, Cajun fingers a Texas Ribeye, přílohy, nealko koktejly a nakonec Friday´s Sundae /ale ten jen jeden dohromady, už se do nás víc nevešlo a stejně se jedl polévkovou lžící, což dává představu o velikosti poháru/. Ve třech nás to vyšlo na 1.010,- Kč, což je asi tak o 200 víc, než normálně v restauraci platíme, ale taky to bylo zrovna o tolik lepší /hlavně to pití/. Obsluha se překonávala. Nebyli jsme tu rozhodně naposled.

Jejda, teď jsem se koukala na netu na ceny a to je teda sakra rozdíl, u Anděla jsem platila Cajun fingers 120 Kč a Na Příkopech by to stálo 260! A Sundae za 70 a tam za 150! Tak Na Příkopech bychom se tedy nedoplatili! Za ty dražší ceny by to ale nestálo, ledaže by byly porce o to větší, což pochybuju a stejně takhle nám to stačilo. Takže – když do Friday´s, tak jedině k Andělu.

Romana:

díky za zhodnocení, i když bych nemusel, tak vždy za své tipy cítím trošku zodpovědnost. tak jsem rád, že se TGI chopilo šance a získalo si dalšího spokojeného zákazníka.

1010/ tři osoby mi přijde jako skvělý výsledek :) TGI zkrátka vyjde na 300-500/osobu.

ty cenoví rozdíly jsou, je třeba si na to dávat bacha. je možné, že na andělu mají jen zaváděcí ceny, tak je lepší to kontrolovat. už jen ze zvědavosti :)

no panu cuketkovi rozhodne doporucuji jack daniels ribs, asi to nej co fridays nabizi:)
kazdopadne se tam chystame jelikoz pri nasich castych sluzebkach do Londyna jsme se tam na veceri stavili pokazde a musim rict ze to bylo super, takze si chceme udelat srovnani:)
jejich ultimate long island ice tea a bloody mary byly taky skvele.

keydee:

dík za tip, už jsem na ty žebírka minule mlsně pokukoval. srovnání s TGI ve světě bohužel nemám (nebyl jsem) a tak jeslti někdo máte zkušenost, budu rád, když se podělíte…

:)

Zdravím, jelikož dělám v TGIF tak vím jak je to s tou rozdílnou cenou, je to hlavně kvůli nájmu, na Příkopě je úplně obrovskej, neskutečnej. a pak taky je TGIF Na Příkopě hlavně orientovaný na turisty.
Jo jinak Anděl TGIF má účet na 1 osobu asi 245 Kč-to je průměr.
Fakt se snažíme a parta je super!

Curo TGIF:

díka za insider info, potěšilo :) snažíte se a jde to vidět, jen tak dál, hlavně aby se to udrželo!

Komentáře:
TGI na Andělu je super…doporučuju jejich francouzskou polívku…je bombastická…
TGI na Příkopech je taky super…sice dražší ale super..a navíc Vám tam dají k obědu i míle do FFP…což na andělu nedělají :-( dřív to dělali přes příkopy, ale zatrhli jim to :-(
sushi v Bugsys…je prostě geniální…ono vubec v bugsys je neuvěřitelně…třeba na Hennessy party…pila se Moscow Hennessy a jedl se bořšč a pelměně za zvuku ruských pop zpěváků…
a ještě jedna poznamka…kolega si tady zrovna pochvaloval jak moc dobrý jack daniels steak si dal minulý týden v TGI ve Stockholmu :-)

pane cuketko, tenhle clanek mate misto v recenzich podniku v receptech a navodech… pamatoval jsem si ze jsem ho cetl urcite tady ale nemohl jsem ho najit :-)

jen pro zajimavost uz naky mesic na andelu v T.G.I. trva dva steaky za cenu jednoho staci ustrizek s uctenky z TESCA smichov :-)

akce trva do pulky dubna

oLeav:

nebyly by nějaké podrobnosti? to mi stačí obyčejný účet z tesco NS třeba za jedne rohlik?? :) je to nějak podrobněji specigikováno??

díky

Na druhy steak zdarma opravdu staci jen rohlik:-)
kupon by mel byt na kazde uctence.
Akce trva do 15.4. kazdy vsedni den od 11.00 do 17,00
kdy dostanete s kuponem druhy steak /hovezi maso/ za stejnou cenu nebo levnejsi na podnik /priloha je placena/
nabidku steaku najdete na http://www.tgifridays.cz
jinak se tesime TGIF

díky za upřesnění, teď jsem to dokonce i na tom svém účtu ze včerejška našel, určitě se zastavím, to je hodně dobrá nabídka!!! :)

Tak jedna cerstva reakce na TGIF´s. S pritelem a kamarady jsem se tam vydali v pondeli. A jak zacit? Jednoduse- proste to nebyl tak skvely vecer, jak jsem ocekavala a z meho pohledu za to dost mohlo jidlo.

Jako predkrm jsem meli obalovanou mozzarelu (klasika, dip byl celekem fajn) a cibulove krouzky (byly priserne nasakle olejem, pulka jich zustala nesnedenych). Jako hlavni chod jsme ochutnali 3 burgery, ja mela BBQ, se kterym jsem byla celkem spokojena, pritel s World famous si taky nestezoval a kamarad mel Jacka Daniels take ne. Akorat jsme cekali jeste vetsi kulinarsky vykvet, protoze Friday´s ocividne od reportaze pana Cuketky zdrazili (jeden mensi burger za 160Kc, tzn. o 40Kc na kus). Kamaradka si objednala testoviny s kurecimi prsicky na cesneku, pricemz ji prinesli neco, co mel problem do sebe dostat i jeji pritel, ktery miluje pikantni veci. Ocividne byly ochuceny necim jinym, nez cesnekem, tipla bych to na chilli, slecna si dala dve sousta a pak musela mohutne zapijet.

Hranolky sice nebyly nijak nacucane jako ve fast foodech, ale to byl asi jediny klad, chut brambor nebyla moc vyrazna a porce prumerna.

Na zaver jsme se dorazili koktejly, ktere musim pochvalit (hlavne Mojito skvele zvladnute) a zminovanymi brownies (servis bez karamelove polevy a orisku). Pritely brownies celkem chutnaly, mne prislo, ze je v nich moc mouky a malo cokolady, za 130Kc by se ji tam dalo nacpat rozhodne vic :)

Celkove tedy fajn jidlo, ale pomerne dost predrazene. Obsluha v poradku, jen jednou k nam doputovalo neobjednane pivo, ktere ale na upozorneni odnesli k vedlejsimu stolu, kam patrilo :)

Jojo, bohužel na poslední návštěvě u Anděla jsme zjistili, že podstatně zdražili /ještě to není jako Na Příkopech, ale skoro/. Takže za nové ceny už mi jídlo nepřipadá jako odpovídající hodnota. Škoda, líbilo se mi, že když nás tam šlo víc, mohl si někdo objednat i něco z Planet Sushi a konzumovat to ve Friday´s. Ale z principu už tam nepůjdu.

Proste v brne by se mel otevrit nejaky sushi bar, v praze je to na kazdym rohu, a tady v Brne mozna tak v hotel International co si musite objednat predem 24 hodin.....

„Finále přenechávám šílenosti s originálním názvem DOUBLE CHOCOLATE FUDGY BROWNIE (110,– Kč), před kterou měla moje spolusolovnice tendenci zasouvat se v obranném gestu pod stůl ;) Jedná se o trojpatrové čokoládově-vanilkové monstrum, plovoucí v malé loužičce z čokolády a oříšků. Natural born killer mozkových buněk a hypnotická past na vaše chuťové pohárky. Další věc k zapamatování u T.G.I.!“ :D tady jsem se docela nasmal:)

Co vy na to?

nepovinný, ale díky němu máte obrázek (jak?)