1. Tak já taky díky za tip! Zatím jsem kolem Morrisu jen projížděla. Další tipy? Třeba nově otevřené City cafe, kde se vaří kokotky ;-)
    Dobré dortíky (hlavně marzipánový) naproti v Cafe classic.
    Do Medité jdu zítra na večeři, tak já jim řeknu, že přijdete :- ))
    To určitě nevynechejte, to stojí za to!
    pár foto zde: http://www.facebook.com/media/set/?…

    zde: http://www.facebook.com/media/set/?…

    a do třetice všeho chutného v City café: http://www.facebook.com/media/set/?…

    možná se někde potkáme ;-)

  2. k večeři la bavette ;-)

  3. dnes grilovačka: http://www.facebook.com/media/set/?…

  4. Včera večer z nouze krupičná kaše a byla to ňamka. Dneska králík dušený na víně a kořenové zelenině.

  5. Tak jsme pojedli  v Medité v ML. Stručný jídelák se hemžil mými favority. Crodino v nabídce mě nenechalo na pochybách, že jsme tu dobře. Co vybrat? Saltimboccu prostě mít musím, manžel zase poctivou domácí pastu Carbonara, o pečenou bramboru se zeleninou a vajíčkem jsme se podělili. Muž říkal, že mu to připadá, jako by jedl doma. :-) Ohohó, s díky beru!
    Medité – čerstvé suroviny, rychlá příprava, milá obsluha. Jediná výtka: namažte ty dveře u kuchyně, proboha! :-(
    Díky za tip, určitě se do čtvrtka ještě objevíme. (Bonus: naproti v Dolce Italia opět skvostná skořicová zmrzlina.)

  6. Tak mám radost, že mam dobrý chuťový vkus ;-)
    Carbonaru u nich miluji, tu jsem tam měla ve čt na oběd.
    Naše páteční hodování tamtéž je na kuk zde: http://www.facebook.com/media/set/?…
    Dveře jim tedy vyřídím.
    A ty zmrzky naproti jsou taky moc fajn ;-)

  7. Kuře na kysaném zelí, pro mně pořád bez přílohy, pro ostatní s chlupatými knedlíky. Pivo je k tomuto typu jídel povinností.
    A včera jsem uvařila Pho Ga, podle strávníků jako z tržnice. Jen jsem tam navíc přidala v sojovce, zázvoru a česneku uvařené sušené shittake. Pěkně si rozuměly s ostatními ingrediencemi.

  8. Dneska Infarkt burger a čokosmrt v Berouně. Přežil jsem a moc si pochutnal (-:

  9. dnes tak: http://www.facebook.com/media/set/?…

  10. Domácí vlastnoručně ukoulené švestkové knedlíky z bramborového těsta. Na posyp osmažená strouhanka na másle se skořicovým cukrem.

  11. Ledvinky+rýže.

  12. ↪ 2560 Pavli: oj, na ty bych měla chuť… výborný tip co se švestičkami ze zahrádky.
    Konečně jsem po několika týdnech s čerstvým miminkem dostala chuť vstoupit do kuchyně. Ale zatím jsou to spíš rychlovky, navíc jsem kojením omezena ve výběru potravin.
    Takže: předevčírem hovězí na víně s karlovarským knedlíkem. Banánová bábovka.
    Včera vareniky s bramborovo-houbovou náplní z ruského obchodu, s máslem a octem a se lžící té jejich 30% zakysané smetany. Večer jen rajská polévka s buvolí mozzarellou.
    Dnes filety z lososového pstruha a čerstvé pappardelle s kapkou smetany a petrželkou. Ke kávě (tedy… o kávě mluvím jen ze zvyku, už víc než dva roky si dopřávám pouze Caro s mlékem-ach ty děti…) levandulová bábovička. K večeři budou rajčata, bílý chléb a olivy.
    Na svůj den, který nastane zítra, čekají v lednici dva pstroužci, budou jen pečení s nějakou bylinkou a s bramborem. A pak dortík František.
    Ano, modří už vědí, byla jsem nakupovat na Jiřáku. :-)

  13. ↪ 2562 Ranavalo: „dva roky si dopřávám pouze Caro s mlékem“
    Nápodobně – a to já nekojím a paní J už to má dávno za sebou!
    Caro jsem si nagůgloval. Pijeme britskou obdobu, Barleycup Original. Nutno přehlédnout, že je to dnes Made in Poland. Alespoň ne v Číně. Jeden musí být vděčný za každé positivum.

  14. ↪ 2562 Ranavalo: Varenniki, jajaj, to je dobrota! A zdroje z ruského obchodu mám taky hodně oblíbené…

  15. ↪ 2564 tineli: bydlím na pražském Žižkově a tady se ruských obchodů v posledním roce vyrojilo opravdu hodně. Jen v bezprostředním okolí máme 3+navíc gruzínskou pekárnu, o které se tu už psalo. A za rohem bosenské bistro. Je to tu skutečně multikulturní po všech stránkách. :-) Jestli to není tím, že nedaleko je budova cizinecké policie. :-)
    Ještě k Žižkovu-byla tu řeč o prodejně mražených potravin a čerstvých ryb Diana-tak ta bohužel nevydržela. Nově tam otevřela Žabka. No, lepší než herna nebo zastavárna.

  16. ↪ 2565 Ranavalo: Tak to jsme skoro sousedky! Já bydlím na Želvě. Žižkov mám moc ráda, stejně jako jsem měla ráda Dejvice a Bubeneč, když jsem přěbývala tam. Jinak, Diany teda lituju. Žabky nemám ráda, ale uznávám, že jsou lepší než herny.
    Abych nebyla úplně OT, tak na dnešek jsem uvařila Rogan Josh kari se spoustou zeleniny podle Jamieho O. Ale asi mé chuťové buňky vyšly ze cviku, pálí to jak čert. Musela jsem kari přibrzdit okurkovou rajtou.

  17. My jsme dneska zahájili řepnou sezónu, a to borščem.

  18. ↪ 2562 Ranavalo: Levandulová bábovička mě definitivně utvrdila v tom, že jste v sobotu nakupovala na Jiřáku:-). U nás také víkend ve znamení sladkých dam z Brna: František, levandulová, a hlavně naše závislost – čokoládové dortíky se solí!

  19. Víkendové počasí přálo grilování, v sobotu byla domácí vepřová žebírka s medovou omáčkou a v neděli kýta s bramborem a čerstvým sýrem z Držovic. Dnes na oběd špagety s kapary, rajčaty a kouskem grilovaného kuřete.

  20. ↪ 2568 Maroni: Máte na mysli Kokino? Nebo jsem propásla ještě nějaké jiné dámy z Brna? Děkuji:)

  21. ↪ 2570 Bari.mandle: nene, nepropásla, my tu v Brně jiné dámy s levandulovými bábovičkami nemáme a na Kokino jsme moc pyšní :-)

  22. špenátové noky

  23. ↪ 46 Pivli: plně souhlasím

  24. O víkendu manžel spáchal svkělé kuře na mandarinkách, v pondělí byly jen lehké špagety s čerstvou bazalkou a tuňákem a dnes byl dsolova bylinkový den – 24 hodin naložená kilová kotleta, která se marinovala ve směsi čerstvých celerových listů, mandlí, česneku, oliváče a bílého vína. Dvě hodinky pečená, ke konci pečení jsem k ní přihodila brambroy a celer na kostky, smíchané taktéž s česnekem, oliváčem, bílým vínem a zbytkem celerových listů. Musím říct, že to bylo opravdu lahodné. A protože bez polívky nedám já ani náš dvouletý prcek ránu, byl uvařen silný masový vývar se zeleninou a masem.
    K snídani jsme baštili domácí makový dortík s taktéž domácím broskvovým džemem, politý jogurtovo-čokoládovou polevou. A v lednici na mě ještě čeká vanilková panna cotta s rybízovým želé. Mňam :-)

  25. ↪ 2566 L.A.: na Žižkov nedám dopustit, i když jak říká moje maminka: "Žižkovu a Libni, zdaleka se vyhni! " Nutno podotknout, že se narodila v Libni a už přes 30 let žije na Žižkově. :-)

    ↪ 2568 Maroni: je to tak, dámy z Brna jsou fenomenální.

    ↪ 2574 Madla81: Můžu se zeptat, zda ta směs na marinování masa je čistě vaše invence nebo jste odněkud čerpala? Vypadá to náramně.

    Nechala jsem se inspirovat zdejším fórem a proto dnes byly škubánky s mákem. A protože jedu mometálně na sladké vlně, byl i dezert – alsaský jablkový koláč. Výborný.

  26. ↪ 2575 Ranavalo: Díky moc za pochvalu, byla to čistá invence, protože jsem od tchyně dostala tašku plnou krásně čerstvého celerového listí.

  27. Jak se dnes změnilo počasí, tak se mi i změnili chutě. Od letního okurkovo-koriandrového „lassí“ k polévce z pečených kuřecích kostí a zeleniny. Dovnitř místo tradičních nudlí půjde sedlina se zbytkem bylinek z petrželáku za oknem. A ještě bude vařený květák a brokolice se zálivkou z česneku, chili, ančoviček a oleje.

  28. Po všech těch RaJ paskvilech hemžících se slaninou, rajčaty (dokonce i mrkví),  sprostotami ‚vylepšenou‘ zálivkou a salátem ledovým jménem i chutí, jala jsem se rozmazlit vejce přesně jednu minutu v horké lázni, poté žloutek poctivě šlehat se směsí drcených ančoviček, soli a hrubě mletého černého pepře, doladit worchesterem, citronem a dokapat Extra virgin oliváčem za zběsilého tempa metly. Nakonec parmazán. Pak přišel na řadu římský salát a krutonky. Připravila s kuřecím masem. Myslím, že za dnešní Caesar by mě nikdo z rodiny Cardini neposlal spát s rybama…

  29. U nás dnes losos a treska s fenyklem, karotkou a cuketou, polníček s uzenými křepelčími stehýnky, pečený ananas s krémem z mascarpone: http://www.facebook.com/media/set/?…

  30. Hovězí ragů s červenou řepou a mrkví.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.