Chřest v Hostíně? RSS

Štítky: ,

46 příspěvků celkem.
Skočit na nejnovější↓

  1. Tohle vlákno se dostalo i do MF Dnes z 28. 5.:

    Že si hostínský chřest nachází cestu i k domácím příznivcům této netradiční zeleniny, potvrzují i ohlasy na kulinářském internetovém diskusním fóru cuketka.cz.
    „Před chvílí jsem přijel z Hostína. Zeleného měli jen pár balíčků. Bílý mi nabízeli ve dvou kvalitách, za 100 a za 120 korun za kilo,“ napsal včera účastník diskuse s přezdívkou Kytka. „Ve vesnici jsme trošku bloudili a je zajímavé, že nikdo z místních nevěděl, kde se tam ten chřest prodává,“ uvedla na cuketka. cz Martina. „Byli jsme tam poprvé a čerstvého chřestu jsme si užili. Dá se chroupat i syrový,“ dodala.

    :)

  2. Nebyli jste někdo v Hostíně, jestli už začala sezóna?

  3. ano, už jedou a dokonce zahajují sezónu :)

    http://www.hostinuvojkovic.cz/…Pozvanka.pdf

  4. ↪ 33 pan Cuketka: Byl jste tam?
    Bohužel jsem si Vaši odpověď přečetl až po 17:00, jinak bychom tam vyrazili :-(

  5. Po sobotním slavnostním zahájení sezony by se mělo začít prodávat na farmě od zitřka (pondělí 18.4.). Určitě si udělám výlet, tak dám vědět.

  6. A jak to vypada letos? Zatim jsem nenasla informace…

  7. Byl jsem tam minulý týden na akci, a říkali, že kvůli počasí se start protáhne tak o týden.

  8. Dobrý den, letos chřesatu moc není.Byla velká zima a unás silné mrazy.Dříve už v dávno na začátku dubna se přikrejvalo ještě folií na zrychlení.Letos bohužel to dopadlo jak to dopadlo.Chřestárnu zakládal holanďani.Letos změnila majitele.Špičkový chřest se opravdu jen vyváží.U nás se do oběhu dávají už nižší třídy.Ale tím ho nechci hanit.Je pervektní.A ještě k zelenému chřestu.Ten se sklízí až se sundají plachty.

  9. My tam také byli na jejich chřestových slavnostech (nebo jak se to jmenovalo) a teda jedno obrovské zklamání. Ve frontě jsme na jídlo čekali přes hodinu, za tu dobu jsme se posunuli asi o metr, a nakonec bylo oznámeno, že další chřest bude nejdřív za 3/4 hodiny. Takže to už jsme to vzdali a znechuceně odjeli pryč. Navíc zde chřest ani neprodávali, protože prostě nebyl! Tak to už mě úplně dorazilo, protože jsme samozřejmě měli na večer naplávanového pošírovaného lososa s chřestem :-(

  10. xpila:
    dopadli jsme stejně.sice to máme pár kroků, ale zklamáni jsme byli také.V loni bylo o dost míň lidí a dobroty jsme okusili všechny.Letos když sjem viděla tu frontu,mě přešla chuť.A právě jak ohlásili, že je přestávka, tak jsme šli dom.

  11. ↪ 40 anett:
    My sice jeli „jen“ z Prahy, ale i tak. Podlě mě naprosto nezvládnutá akce. Pokud na to prostě nemají, tak ať to neinzerují na internetu, v novinách apod.

  12. jj akce v hostíně byla připravená na zlomek lidí, což je pro organizátory velké poučení. podle mě to má potenciál rozjet se do fakt velké akce, ale museli by na to mít víc místa, zvětší stany s jídlem, připravit program etc. snad dostali dostatek zpětné vazby a zareagují příští rok správně ;) já jim držím palce, protože, kde se nejlíp dozvědět něco o chřestu, než přímo na poli.

  13. ↪ 42 pan Cuketka:
    Podle mě je ale zajímavé, že např. v článku na ihned bylo uvedeno, kolik tisíc lidí se akce zúčastnilo minulý rok – už přeci jen podle toho museli tušit, že zájem bude minimálně stejný, spíše větší. To mě na tom trochu zaráží.

  14. Nevíte někdo, jak to vypadá momentálně s chřestem v Hostíně? Případně něco dalšího kolem Mělníka? Tuším, že už jsem kdysi četla o další farmě někde v okolí.Zítra a pozítří budu poblíž, tak jestli má cenu se zastavovat.
    Letos jsem měla zatím jen chřest ze supermarketu a byl dost dřevnatý a ne příliš čerstvý (myslím, že Itálie). Příště už se radši něčemu podobnému vyhnu obloukem.

  15. ↪ 44 Akras: chřest je letos trochu později a je o fous dražší, už se ale všude prodává, mrkněte: http://blog.scuk.cz/…oupit-chrest

    (Hostín teď dělá fa Šandera http://www.ceskychrest.cz/)

  16. My jsme dnes byli poblíž, tak jsme se zastavili. Chřest bílý i zelený, brala jsem ten lepší 136,– Kč/kg. K tomu jsem dostala gratis svazek baby chřestu bílého, který prý teď zkoušejí. Ten se da chroupat jen tak bez vaření a loupání, děckám chutnal. Zelený čeká na v lednici na zpracování. Na ceduli mají provoz každý den do 15,00.

Co vy na to?

Musíte se přihlásit k posílání příspěvků.